Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
10922

IV Ka 245/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2016-04-26

Data publikacji: 2016-12-13

trafność 47%

Istotność:

(...)polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego instalacji gazowej oraz protokołu z okresowej(...)na 5 lat, obejmującej badanie instalacji elektrycznej w zakresie sprawności połączeń, osprzętu,(...)oporności izolacji przewodów oraz uziemień instalacji i aparatów, żądanych przez Powiatowego(...)(...)(...)właściciela kontroli w zakresie m.in. instalacji gazowych, oraz okresowej, co najmniej raz na 5 lat, kontroli instalacji elektrycznej. (...)W. udostępnienia aktualnych protokołów sprawdzenia instalacji gazowej i elektrycznej w jej mieszkaniu oraz protokołów z okresowej kontroli sprawdzenia stanu technicznego instalacji gazowych, przeprowadzonej raz w roku(...)na 5 lat obejmującej badanie instalacji elektrycznej. (...)Obwiniona całkowicie lekceważy fakt, że bez jej udziału nie jest możliwe sprawdzenie stanu technicznego urządzeń gazowych i elektrycznych znajdujących się w jej zamkniętym(...)
Czytaj więcej»

I C 3/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich

Data orzeczenia: 2013-05-24

Data publikacji: 2013-09-28

trafność 47%

Orzeczenie nieprawomocne

Wykonanie prac w zakresie instalacji elektrycznej oraz montażu gniazdek i włączników zostało odnotowane w dzienniku budowy. Po roku 2009 nie odnotowywano w dzienniku budowy żadnych prac dotyczących instalacji elektrycznej. (...)Po tej dacie żadne prace w zakresie instalacji elektrycznej nie były wykonywane przez T. B. na rzecz K. W. (1) / P. /. (...)W pierwszej kolejności należy wskazać, iż co do zasady pomiędzy stronami jest bezsporny fakt wykonania i rozliczenia instalacji elektrycznej na kwotę 9.000 zł, mimo iż powód wystawił jedynie FV na kwotę 2.140 zł.
Czytaj więcej»

II Ca 150/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze

Data orzeczenia: 2013-03-19

Data publikacji: 2013-04-23

trafność 47%

W trakcie przebudowy domu J. S. dokonał przeróbki instalacji elektrycznej umożliwiając w ten sposób nielegalny pobór energii. (...)Poza układem pomiarowym w energię elektryczną zasilany był podgrzewacz wody, trójfazowa kuchenka elektryczna, grzejnik elektryczny. (...)Również pracownicy strony powodowej J. T. i J. J. (1) pośrednio potwierdzili stanowisko pozwanej, skoro zeznali, że dokonane przeróbki instalacji elektrycznej nie były widoczne „gołym okiem”,(...)W tych okolicznościach za nieznajdujące żadnego uzasadnienia należy uznać twierdzenia skarżącego, przeróbki w instalacji elektrycznej mogły zostać dokonane przez pozwaną, skoro od śmierci jej ojca do daty kontroli upłynęło prawie 10 lat.
Czytaj więcej»

I C 393/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Gdyni

Data orzeczenia: 2023-02-06

Data publikacji: 2024-05-31

trafność 47%

Istotność:

Po montażu instalacji okazało się, że instalacja produkuje znacznie mniej energii elektrycznej niż wynikało z oferty, dlatego w dniu 10 grudnia 2020 r. powód złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy. (...)Powód zlecił wykonanie ekspertyzy instalacji fotowoltaicznej, która wskazała na wadliwe wykonanie instalacji i występowanie wady istotnej, na skutek czego całościowa roczna produkcja instalacji elektrycznej została zmniejszona o 31,3%. (...)Po okazaniu rachunków za energię elektryczną przedstawiciel ustalił, że powód zużywa około 5,2 MWh i zaproponował mu instalację dającą moc o wartości ponad 5800 kWh. (...)Zgodnie z ww. postanowieniem wzorca umownego wykonawca nie gwarantuje produkcji energii elektrycznej ani nie odpowiada w żaden sposób za poziom produkcji energii z instalacji, w tym za straty inwestora związane z brakiem produkcji energii elektrycznej przez instalację.
Czytaj więcej»

VII AGa 452/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-04-08

Data publikacji: 2021-09-13

trafność 47%

Istotność:

Naprawa instalacji elektrycznej w przedmiocie najmu wymagała uprzedniej inwentaryzacji całej instalacji w budynku. (...)Jednak powód pomija, że uwaga ta dotyczyła badań eksploatacyjnych instalacji elektrycznej. (...)W lokalu w momencie jego wydania istniało wyłącznie przyłącze instalacji elektrycznej, natomiast najemca zobowiązał się do wykonania instalacji elektrycznej. (...)Najemca zobowiązał się do wykonania w lokalu będącym przedmiotem najmu instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

IV Ka 15/18

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2018-02-09

Data publikacji: 2018-03-21

trafność 46%

Istotność:

W szczególności chybione są zarzuty podnoszące, jakoby Sąd Rejonowy naruszył prawo karne materialne poprzez przyjęcie, że oskarżony wyczerpał dyspozycję art. 278 § 1 i 5 kk mimo braku świadomości w zakresie nieprawidłowości podłączenia instalacji elektrycznej. (...)Świadek J. J. zeznał wyraźnie, że wpięcia nowej instalacji elektrycznej do wykonanego przez niego zabezpieczenia przepięciowego oskarżony miał dokonać sam. (...)Spodziewany pobór energii elektrycznej miał być tak duży, że oskarżony założył, że dotychczasowa instalacja tego nie wytrzyma i dlatego ją przerabiał. (...)(...)z lawinowym wzrostem poboru energii elektrycznej, nie zainteresował się przez wiele miesięcy po przebudowie instalacji elektrycznej i podłączeniu maszyn, jaki jest koszt pobieranej energii elektrycznej ( wpływający na koszty produkcji,(...)
Czytaj więcej»

XVII AmE 336/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-10-09

Data publikacji: 2020-06-15

trafność 46%

Orzeczenie nieprawomocne

Swe stanowisko motywował faktem, iż nie wytwarza żadnej energii elektrycznej z OZE, gdyż instalacja ta nie została jeszcze wybudowana. (...)(...)odnawialnych źródeł energii w małej instalacji i wprowadzona do sieci dystrybucyjnej, c) zużytych paliw do wytwarzania energii elektrycznej w małej instalacji oraz rodzaju tych paliw, d) energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom końcowym. (...)(...)działalność gospodarczą w zakresie małych instalacji, zwanego dalej "rejestrem wytwórców energii w małej instalacji" . (...)Również terminy spełnienia tych dwóch obowiązków są inne, w przypadku obowiązku z pkt 7 jest to 30 dni od dnia zakończenia kwartału, a w przypadku obowiązku z pkt 8 – 30 dni od dnia wytworzenia po raz pierwszy energii elektrycznej w małej instalacji.
Czytaj więcej»

XVII AmE 136/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-02-05

Data publikacji: 2022-06-24

trafność 46%

Orzeczenie nieprawomocne

Spółka (...) po raz pierwszy wytworzył energię elektryczną z instalacji odnawialnego źródła energii przed dniem 1 lipca 2016 r. dowód : okoliczności bezsporne; decyzja nr (...) , k. 21-24 akt admin.; decyzja nr (...) , k. 377-380 akt admin. (...)Spółka (...) zawarła z (...) Sp. z o.o. w W. umowę o oświadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacji odnawialnego źródła energii. (...)(...)w życie rozdziału 4; 2) instalacji odnawialnego źródła energii innej niż(...)(...)Park (...) stanowi instalację odnawialnego źródła energii, a energia elektryczna została wytworzona w tym źródle po raz pierwszy przed dniem wejścia w życie rozdziału 4 uoze.
Czytaj więcej»

XVII AmE 75/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-12-11

Data publikacji: 2022-09-27

trafność 46%

Orzeczenie nieprawomocne

Spółka (...) zawarła z (...) Sp. z o.o. w W. umowę o oświadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacji odnawialnego źródła energii. (...)(...)w życie rozdziału 4; 2) instalacji odnawialnego źródła energii innej niż(...)Warunkiem zakupu przez sprzedawcę zobowiązanego energii elektrycznej, o której mowa w ust.(...)przesyłowej lub sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w instalacji odnawialnego źródła energii, w okresie(...)(...)Park Wiatrowy G. stanowi instalację odnawialnego źródła energii, a energia elektryczna została wytworzona w tym źródle po raz pierwszy przed dniem wejścia w życie rozdziału 4 uoze.
Czytaj więcej»

XVII AmE 68/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-02-11

Data publikacji: 2023-01-10

trafność 46%

Orzeczenie nieprawomocne

Zgodnie z dokonaną zmianą przedmiot działalności objętej koncesją stanowi obecnie działalność gospodarcza polegająca na wytwarzaniu energii elektrycznej w następujących instalacjach odnawialnych źródeł energii: 1. (...)Zdaniem Sądu Prezes URE prawidłowo uznał, że na Spółce (...) S.A. spoczywa obowiązek zakupu energii elektrycznej wytworzonej i zaoferowanej przez Spółkę (...) z należących do niej instalacji odnawialnego źródła energii. (...)(...)w życie rozdziału 4; 2) instalacji odnawialnego źródła energii innej niż(...)(...)Ponadto, podmiot ten od 2010 roku kupował ze znajdujących się na tym obszarze instalacji energię elektryczną, nie kwestionując faktu, wykonywania na tym obszarze zadań sprzedawcy z urzędu.
Czytaj więcej»