Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7984

IV P 353/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Gdyni

Data orzeczenia: 2016-05-10

Data publikacji: 2016-12-29

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: "Podstawą rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia może być jedynie rażące przekroczenie granic dozwolonej krytyki. Za takie zachowania w orzecznictwie uznaje się w szczególności wyrażanie się przez pracownika w sposób wulgarny i agresywny, a zatem naruszający w sposób jaskrawy granice konstruktywnej krytyki, a także powodujące (...)
Pracodawca wyraźnie w zakresie obowiązków powódki zakazał ujawnienia publicznemu informacji mogących narazić na szkodę pracodawcę, a zatem zobowiązywał pracowników do dbania o wizerunek pracodawcy także na zewnątrz. (...)Wskazać należy, że dbałość o dobro pracodawcy (w tym także dbałość o jego mienie, dobre imię i wizerunek) nie oznacza, że pracownik musi bezwzględnie powstrzymywać się od wyrażania swojej opinii na temat przełożonych czy warunków pracy. (...)Pracownik nie może rozpowszechniać informacji niepotwierdzonych, gdyż jest to sprzeczne z dobrymi obyczajami i może prowadzić do utraty zaufania lub wykreowania wizerunku negatywnego. (...)(...)takich które używają sformułowań dotyczących wizerunku / B. / które mogą mieć na celu jedynie ośmieszenie osoby piastującej dane stanowisko.
Czytaj więcej»

II C 1011/18

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-11-23

Data publikacji: 2023-01-16

trafność 20%

Orzeczenie nieprawomocne

Zgodnie z art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, wizerunek pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach. (...)Jednakże umieszczając powoda w celi w której powód nie powinien być umieszczony razem z innymi osadzonymi izolowanymi, pozwany naraził powoda na utratę wizerunku i na utratę zdrowia ,(...)(...)Zakres krzywdy doznanej przez powoda pozostający w związku przyczynowym z bezprawnym i zawinionym zaniechaniem funkcjonariuszy służby więziennej obejmował zatem narażenie zdrowia, utraty wizerunku przez powoda.
Czytaj więcej»

II C 3191/19

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-01-26

Data publikacji: 2022-12-12

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Stosownie do treści art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)
Czytaj więcej»

II K 988/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bełchatowie

Data orzeczenia: 2016-09-15

Data publikacji: 2016-10-12

trafność 7%

Orzeczenie nieprawomocne

Był pracownikiem bardzo zdyscyplinowanym, wywiązującym się nienagannie z obowiązków. dbał o przydzielony mu autobus i wizerunek firmy. (dowód: opinia o S. M. k. 40 akt głównych) W dniu 07 sierpnia 2015 roku około godziny 23:40 do sklepu z alkoholem G. K. wszedł M. S. .
Czytaj więcej»

VII Pa 12/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-01-08

Data publikacji: 2021-11-24

trafność 9%

(...)klientów, a także dbaniu o wizerunek firmy w miejscu pracy, jak i poza nim oraz jego działanie, które doprowadziło do powstania zobowiązania względem powódki wzajemnej na łączną kwotę 22,583,20 zł. (...)(...)ustalonej marży spedycyjnej, dbanie o wizerunek firmy zarówno w miejscu pracy jak i poza nim oraz wykonywanie innych poleceń przełożonych zgodnie z regulaminem spółki i obowiązującym prawem. (...)(...)12 przewidywał „dbanie o dobry wizerunek firmy zarówno w miejscu pracy jak i poza nim”. (...)a także dbanie o dobry wizerunek firmy w miejscu pracy jak i poza nim”.
Czytaj więcej»

VII Pa 14/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-04-25

Data publikacji: 2020-10-30

trafność 15%

Zarzucono powodowi, że jego zachowanie stanowi ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych mające wpływ na wyniki oraz wizerunek pracodawcy, czego skutkiem jest utrata zaufania pracodawcy do pracownika, a pracodawca nie widzi możliwości dalszej współpracy. (...)Zarzucono powodowi, że jego zachowanie stanowi ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych mające wpływ na wyniki oraz wizerunek pracodawcy, czego skutkiem jest utrata zaufania pracodawcy do pracownika, a pracodawca nie widzi możliwości dalszej współpracy. (...)Co więcej, że nieobecności powoda miały wpływ na wyniki oraz wizerunek pracodawcy, czego skutkiem była utrata zaufania pracodawcy do pracownika. (...)W żaden sposób pozwany nie wykazał jakoby nieobecności jednego pracownika mogły mieć i miały wpływa na wizerunek pozwanego wśród klientów.
Czytaj więcej»

VII Pa 18/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-04-18

Data publikacji: 2018-03-01

trafność 5%

Powódka chciała jedynie wskazać na długotrwałe skierowane przeciwko niej działanie przekładające się na negatywną atmosferę w pracy i nie wpływające korzystnie na jej wizerunek jako pracownika.
Czytaj więcej»

II K 93/16

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2018-05-04

Data publikacji: 2019-02-20

trafność 6%

Orzeczenie nieprawomocne

Składał je dobrowolnie nikt mu nie mówił jak ma wyjaśniać, następnie po okazaniu kart 230 - 236(obecnie k. 250-259) rozpoznał na utrwalonym wizerunku siebie. (...)Wskazać należy w tym zakresie na materiał dowodowy w postaci nagrań z kamer monitoringów na których zarejestrowano wizerunek oskarżonego, D. W. (1) rozpoznał siebie na okazanym zapisie wizerunku. (...)Nadto sąd nie dał wiary zeznaniom K. R. (1) odnośnie rozpoznania D. W. (1) , świadek wskazał w zeznaniach, że rozpoznał oskarżonego w świetle latarni podczas gdy, jak przyznał w zeznaniach rozpoznał go na podstawie wizerunku na portalu internetowym. (...)Nadto A. C. (1) była tego wieczoru w pracy, była trzeźwa i zdarzenia zapamiętała ze szczegółami, odnośnie D. M. (1) jego wizerunek został dodatkowo utrwalony na zdjęciach z lokalu, co także ułatwiło świadkowi A. C. zapamiętanie tej osoby.
Czytaj więcej»

II K 99/21

wyrok

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2022-02-28

Data publikacji: 2024-01-18

trafność 12%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)groźby bezprawnej utrwalał telefonem komórkowym wizerunek nagiej osoby pokrzywdzonego K. P.(...)
Czytaj więcej»

I C 662/21

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2022-07-11

Data publikacji: 2024-04-11

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

W myśl przepisu art. 23 kc dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)
Czytaj więcej»