Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11085

II C 374/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2017-11-22

Data publikacji: 2018-04-10

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Instalacja została przyjęta do eksploatacji. (...)Objawiło się to sfałdowaniem kabla oraz rozszczelnieniem rur w których prowadzona była instalacja elektryczna, doszło też do nieszczelności w dachu, co powodowało zalewanie pomieszczeń w budynku. (...)(...)w koszulkach osłonowych do przewodów elektrycznych, następnie przewody te zostały ułożone niestarannie w poprzek dachu i umocowane do miedzianych dachówek w taki sposób, aby jak najmniej przewodów zamontować do zasilania instalacji. (...)Sąd nigdzie w materiałach dotyczących przetargu nie doszukał się stwierdzenia, iż przewody elektryczne mają być prowadzone w rurach osłonowych łączonych kawałkami.
Czytaj więcej»

VI ACa 191/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-09-26

Data publikacji: 2012-11-27

trafność 32%

Jednocześnie wykonawca robót budowlanych miał dostęp do sieci elektroenergetycznej, skoro za pośrednictwem instalacji należącej do przyłączonego do sieci powoda mógł kupować energię elektryczną od zewnętrznych dostawców. (...)Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił powodowi koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej. (...)(...)po uprzednim przyłączeniu wykonawcy do instalacji powoda, a także, iż wykonawca mógł za pośrednictwem tej instalacji dokonywać zakupu energii od podmiotów zewnętrznych. (...)(...)przez spółkę koszty wytworzenia energii elektrycznej, zaś powód nie zobowiązał się przenieść na wykonawcę własności energii za odpowiednią cenę, lecz udostępnił mu energię elektryczną wykorzystując do tego własne instalacje.
Czytaj więcej»

VIII C 691/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-01-27

Data publikacji: 2016-03-03

trafność 32%

Nadto 01 kwietnia 2011, 12 czerwca 2012, 12 kwietnia 2013 oraz 04 kwietnia 2014 pozwany nie umożliwił uprawnionym pracownikom zbadania prawidłowości funkcjonowania instalacji gazowej w swoim lokalu. (...)Jej składnikiem są zarówno elementy instalacji znajdujące się poza poszczególnymi lokalami, jak również elementy instalacji znajdujące się w wydzielonych lokalach. (...)Ustawa prawo budowlane w art. 62 ust. 5 i 6 wskazuje, że kontrole stanu technicznego instalacji elektrycznych gazowych mogą przeprowadzać osoby posiadające kwalifikacje wymagane przy wykonywaniu dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci gazowych, natomiast kontrolę(...)(...)Wskazuje na to chociażby sama treść pozwu, w którym strona powodowa używa wyrażeń „kontrola przewodów kominowych” oraz „przegląd instalacji gazowej”.
Czytaj więcej»

III AUa 316/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2018-06-07

Data publikacji: 2020-04-16

trafność 32%

Istotność:

Wnioskodawca ukończył szkołę zawodową w zawodzie montera urządzeń instalacji sanitarnych. (...)(...)na stanowisku – początkowo montera instalacji sanitarnej (montera instalacji wodno-kanalizacyjnej) potem montera instalacji gazowych i sanitarnych, od 1 maja 1993r. – montera wentylacji, po czym od 1 marca 1994r. ponownie na stanowisku montera instalacji sanitarnych do 30 kwietnia 1996r. (...)Jego praca od 2 listopada 1979r. do 30 kwietnia 1993r. montera instalacji sanitarnej (montera instalacji wodno-kanalizacyjnej) potem montera instalacji gazowych i sanitarnych – polegała na montowaniu instalacji wewnątrz budynków, a sporadycznie na montażu rurociągów poza budynkami. (...)Ponadto jak wskazał świadek K. K. , wnioskodawca wykonywał jedynie pewne drobne, odręczne prace (tzw. heftowanie i wycinanie elementów z blach ocynkowanych) związane z używaniem spawek elektrycznych – i nie wykonywał ich stale i w pełnym wymiarze czasu pracy.
Czytaj więcej»

I C 2645/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2015-06-09

Data publikacji: 2015-08-28

trafność 32%

Ani powód J. S. , ani pozwany P. Ł. nie zgłaszali pozwanej awarii w instalacji wodno – kanalizacyjnej. (...)(...)należy dokonywanie napraw lub wymiany instalacji i elementów wyposażenia technicznego w(...)zwłaszcza naprawa i wymiana wewnętrznych instalacji wodociągowej, gazowej, centralnej ciepłej wody(...)(...)Niewątpliwie rura biegnąca od bojlera z ciepłą wodą stanowi instalację wodną i wchodzi w skład wewnętrznej instalacji wodociągowej. (...)Nic nie stało na przeszkodzie, aby pozwany P. Ł. doprowadził do zalegalizowania tejże instalacji.
Czytaj więcej»

II K 1175/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-03-29

Data publikacji: 2013-04-24

trafność 32%

Następnie kontrolerzy wraz z P. B. (3) zeszli na dół do piwnicy, gdzie umieszczony był piec CO z elektrycznymi grzałkami. (...)Jak, bowiem, twierdzili świadkowie: W. J. , H. W. i S. K. wypowiadali je na podstawie przyjętych u operatora domniemań polegających na przyjęciu, iż w przypadku wykrycia nielegalnej instalacji kradzież energii elektrycznej miała miejsce (k. 86). (...)Zauważyć, bowiem, należy, iż relacje te stoją w oczywistej sprzeczności z uznanymi za wiarygodne wyjaśnieniami oskarżonego, jak też zeznaniami S. K. (k. 82 – 83) twierdzącego, że oskarżony przyznał jedynie, że wykonał przedmiotową instalację. (...)(...)W. , poprzez nielegalne podłączenie instalacji elektrycznej mieszkania przy ul. (...) do sieci energetycznej Firmy (...) S.A. , dokonał kradzieży energii elektrycznej, nieustalonej wartości na szkodę (...)(...)W. istniało nielegalne podłączenie energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

I C 886/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-04-12

Data publikacji: 2013-06-18

trafność 32%

Powód podniósł, że nie otrzymał od pozwanego dziennika budowy, schematu instalacji elektrycznej. (...)Powód zaprzeczył, aby dokonywał przeróbek instalacji elektrycznej. (...)S. W. oraz J. M. dokonali oględzin instalacji elektrycznej w budynku przy ul. (...) w K. . (...)Część wad, przede wszystkim dotyczących instalacji elektrycznej, wymagała konsultacji.
Czytaj więcej»

IX GC 1432/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2016-08-16

Data publikacji: 2016-09-09

trafność 32%

Istotność:

Odbioru instalacji dokonał pracownik pozwanego S. K. . (...)(...)kompleksową realizację zadania tj. projekt instalacji, modernizację instalacji wentylacji, dostawę i montaż odpylacza, instalację zasilania elektrycznego oraz instalację sprężonego powietrza. (...)Ponadto w kwietniu 2014 r. powodowie przekazali pozwanemu dokumentację powykonawczą instalacji, która zamiarem stron stanowiła także projekt instalacji objęty umową. (...)J. M. przesłał powodowi, zgłoszone do instalacji uwagi, z których żadna nie odnosiła się do niespełnienia przez instalację funkcji przeciwwybuchowej.
Czytaj więcej»

II C 1258/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2017-10-16

Data publikacji: 2017-11-23

trafność 32%

Opisane nielegalne podłączenie zostało usunięte, a dopływ energii elektrycznej do mieszkania odcięty. Kontrolujący nie byli w stanie ustalić okresu, od którego trwał nielegalny pobór energii elektrycznej. (...)Bez znaczenia jest technika nielegalnego pozyskiwania energii elektrycznej. (...)W razie braku zabezpieczeń między instalacją odbiorczą, a siecią zasilającą przyjmuje się taka wielkość wkładek bezpiecznikowych, jaka powinna znajdować się w danej instalacji, lecz nie mniejsza niż 25A.(...)
Czytaj więcej»

XVII AmE 76/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-02-08

Data publikacji: 2022-09-27

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Przedsiębiorstwo energetyczne, o którym mowa w ust. 1, wstrzymuje dostarczanie paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła, jeżeli w wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że instalacja znajdująca się u odbiorcy stwarza bezpośrednie zagrożenie życia, zdrowia lub środowiska. 5. (...)Powód był w zwłoce z zapłatą za pobraną energię elektryczną, co najmniej 30 dni po upływie terminu płatności. (...)Kluczową kwestią dla rozstrzygnięcia przedmiotowej sprawy jest zatem ustalenie, czy w chwili wstrzymania dostarczania energii elektrycznej odbiorca zwlekał z zapłatą za energie elektryczną. (...)Ostatecznie Sąd stwierdził, że w chwili wstrzymania dostarczania energii elektrycznej odbiorca zwlekał z zapłatą za energie elektryczną.
Czytaj więcej»