Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

VI U 2680/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2015-12-08

Data publikacji: 2016-02-05

trafność 33%

Istotność:

W/w – ny wykonywał również jako pomocnik mechanika prace w kanale związane z naprawą tej części instalacji elektrycznej w autobusach, która poprowadzona była pod karoserią i do której można się było dostać jedynie z poziomu kanału. (...)Jedynie od około pół godziny do godziny zajmowały prace związane z instalacją elektryczną jak np. codzienne sprawdzanie sprężarek , pozostałe prace stanowiły te wykonywane przy pojazdach. (...)Z tego względu, nie jest uprawnione zaliczanie do prac świadczonych w warunkach szczególnych w "energetyce" wszystkich prac elektrycznych obejmujących montaż oraz eksploatację wszelakich instalacji i urządzeń elektrycznych . (...)Do "energetyki" nie zalicza się zatem zakładania sieci i instalacji niskiego napięcia, które to prace stanowią powszechne roboty elektryczne dla końcowych odbiorców w procesie dystrybucji energii elektrycznej „.
Czytaj więcej»

I ACa 199/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-03-25

Data publikacji: 2013-08-24

trafność 33%

Koszty wykonania instalacji wewnątrz lokalu obciążały najemcę. (...)Wynajmujący zastrzegł sobie prawo do wykonania na koszt najemcy kontroli zgodności osiągów instalacji wentylacji najemcy. (...)Wynajmujący wykonał instalację automatycznego sterowania i monitoringu instalacji technicznych oraz dokonał integracji systemów w stacji (...) pracującej dla potrzeb Centrum. W zakresie instalacji elektrycznej, w pkt 3.2.20. przewidziano, że rozliczenie za energię elektryczną będzie dokonywane ryczałtowo z mocy zainstalowanej lub na podstawie indywidualnego licznika zainstalowanego na koszt najemcy.
Czytaj więcej»

I AGa 351/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2022-04-13

Data publikacji: 2023-02-20

trafność 33%

W uzasadnieniu oświadczył, że nigdy nie pobierał nielegalnie energii elektrycznej. (...)W razie braku zabezpieczeń między instalacją odbiorczą a siecią zasilającą przyjmuje się taką wielkość wkładek bezpiecznikowych, jaka powinna znajdować się w danej instalacji, nie mniejszą niż 25 A. 28 marca 2017 r. (...)(...)że pozwany pobierał nielegalnie energię elektryczną przy pomocy podłączenia (obejścia układu pomiarowego) ujawnionego w trakcie kontroli instalacji w dniu 9 czerwca 2017 r. (...)(...)wyniku czego dokonał kradzieży energii elektrycznej dostarczonej do obiektów należących na(...)
Czytaj więcej»

I C 107/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Kutnie

Data orzeczenia: 2018-11-13

Data publikacji: 2018-12-07

trafność 33%

Istotność:

(...)szkody, z uwzględnieniem czynności odnośnie instalacji elektrycznej oraz kosztów energii elektrycznej związanej z suszeniem pomieszczeń. (...)(...)do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem(...)gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, dźwigów osobowych oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu i budynku określone odrębnymi przepisami. (...)Zapewnienie sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem umożliwiających najemcy korzystanie z wody, dokonywanie napraw i wymiany wewnętrznych instalacji, w tym instalacji wodociągowej, czy też elektrycznej, leży w gestii wynajmującego. (...)Mając na uwadze zakres obowiązków stron umowy najmu, brak uzasadnionych podstaw do dochodzenia przez stronę powodową odszkodowania za kontrolę czy naprawy instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

XVII AmE 143/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-11-19

Data publikacji: 2021-04-01

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)spółce koncesja na wytwarzanie energii elektrycznej na okres od 10 lipca(...)odbiorców końcowych 35,941 MWh energii elektrycznej (załącznik nr 1 do pisma(...)informacją o ilości sprzedanej energii elektrycznej poszczególnym odbiorcom - pisma powoda(...)(...)Zatem całkowita opłata zastępcza opiewała na kwotę 1282,17 zł odpowiadającą 4,312 MWh energii elektrycznej w ww. cenie. (...)W przypadku rozliczenia z (...) Sp. z o.o. , powód stosował przez cały rok stałą cenę za energię elektryczną wynoszącą 310 zł/MWh, w sytuacji gdy średnia miesięczna cena zakupu energii elektrycznej od sprzedawcy wahała się od 274,66 zł/MWh do 319,99 zł/MWh. (...)W rozliczeniach z odbiorcami powód powiększał ceny za energię elektryczną.
Czytaj więcej»

II C 1755/12

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-07-15

Data publikacji: 2015-09-07

trafność 33%

Istotność:

(...)się: - do bezterminowego użyczenia instalacji wodnej istniejącej na kupowanej nieruchomości oraz istniejącej instalacji gazu ziemnego na rzecz użytkownika(...)(...)Dokonali wymiany instalacji elektrycznej, zrobili przyłącze elektryczne. (...)Wartość rynkowa wewnętrznej instalacji elektrycznej wynosi 3.215 zł, wewnętrznej instalacji sanitarnej – 4.091 złotych. (...)W ocenie Sądu takim nakładem było także przyłącze elektryczne i instalacja elektryczna.
Czytaj więcej»

XVII AmE 271/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-03-23

Data publikacji: 2021-08-05

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)działalności powodowej Spółki, w tym instalacji i parku maszynowego, dla bezpieczeństwa(...)natychmiastowej możliwości przerwania poboru energii elektrycznej przez podmioty trzecie korzystające z(...)(...)Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Odnosząc powyższe unormowania prawne do stanu faktycznego niniejszej sprawy, jak również do pierwszego zarzutu podniesionego w odwołaniu, stwierdzić należy, że w sierpniu 2015 r. powód był odbiorcą energii elektrycznej, którego dotyczyły ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

II Ka 619/23

wyrok

Sąd Okręgowy w Siedlcach

Data orzeczenia: 2023-11-23

Data publikacji: 2023-12-29

trafność 33%

Istotność:

(...)to prace w odniesieniu do instalacji elektrycznej doprowadziły do tego, że energia elektryczna płynąca do mieszkania stanowiącego własność oskarżonego pobierana była z całkowitym pominięciem pomiaru. (...)W trakcie tej kontroli ujawniono nieprawidłowości w instalacji elektrycznej, które powodowały, że pomiar energii nie był w ogóle dokumentowany. (...)Musiał przecież zdawać sobie sprawę, że zgłoszenie dokonane 7 listopada 2022 roku pociągnie za sobą kontrolę pracowników (...) , co faktycznie miało miejsce, a nieuchronnym skutkiem takiej kontroli będzie ujawnienie przeróbek w instalacji elektrycznej. Gdyby chcieć przypisać mu złą wolę i zamiar kradzieży energii, to przynajmniej spodziewać należałoby się po jego stronie działań zmierzających do usunięcia, zatarcia przeróbek instalacji i to przed spodziewaną i przewidywaną kontrolą ze strony pracowników dystrybutora.
Czytaj więcej»

III Ca 520/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-07-20

Data publikacji: 2015-11-24

trafność 33%

Istotność:

Przede wszystkim za całkowicie trafne należy uznać stanowisko Sądu Rejonowego, iż strona powodowa nie udowodniła, że w październiku i listopadzie dostarczała prąd elektryczny do wskazanego punktu poboru. (...)(...)dostępu m. in. do energii elektrycznej, co zostało uczynione w dniu 15.07.2011 roku, a zgodnie zapisem § 3 ust.6 umowy inwestor nie ma obowiązku do zapewnienia wykonawcy energii elektrycznej w ilości 100 kWh. (...)Powód nie przedstawił żadnego dowodu na to, że pracownik inwestora po złożeniu przez stronę pozwaną w/w pisma dokonał sprawdzenia, czy do instalacji we wskazanym punkcie istotnie dostarczana jest energia elektryczna. (...)Taki zapis nie miałaby racji bytu, gdyby inwestor nie był zobligowany do dostarczania energii elektrycznej na plac budowy.
Czytaj więcej»

XVII AmE 226/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-08-03

Data publikacji: 2023-09-19

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

W odniesieniu zaś do kwestii uwidocznionej na wystawianych fakturach VAT opłaty eksploatacyjnej/stałej za energię elektryczną powód podkreślił, że nie stanowi ona ukrytej formy narzucanej przez Spółkę marży za sprzedaż energii elektrycznej. (...)(...)dotyczącego odczytu elektronicznego, badaniem okresowym instalacji elektrycznych oraz utrzymania pracowników odpowiedzialnych za techniczne utrzymanie infrastruktury przesyłowej). (...)Niewątpliwie odbiorcami końcowymi energii elektrycznej byli najemcy lub dzierżawcy. (...)Nie była to zatem wyłącznie refaktura kosztów nabytej od (...) S.A. energii elektrycznej.
Czytaj więcej»