Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7984

XII W 849/16

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2016-12-16

Data publikacji: 2016-12-22

trafność 24%

Orzeczenie nieprawomocne

Dowód: Zeznania świadka J. W. (k. 92 - 00:06:40 - 00:14:30) Zdjęcie utrwalone przez fotoradar zapisane na płycie CD (k. 63, 108) Raport z fotoradaru wraz ze zdjęciem (k. 7, 108v) Wizerunek G. G. udostępniony przez Urząd(...)(...)Zdaniem Sądu nie pozostawia żadnych wątpliwości fakt, iż wizerunek mężczyzny kierującego pojazdem uwieczniony na zdjęciu wykonanym przez fotoradar odpowiada wizerunkowi twarzy z wniosku o wydanie dowodu osobistego złożonego w Urzędzie Miasta T. przez G. G. (k. 25).
Czytaj więcej»

I ACa 1226/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-12-20

Data publikacji: 2020-07-20

trafność 24%

Tu jednak trzeba wskazać, że prawo do ochrony wizerunku nie jest bezwzględne. (...)W odniesieniu natomiast do osób, które weszły już lub mogłyby wejść w jakiekolwiek relacje zawodowe z G. B. , publikacja wizerunku mogła być pomocna dla realizacji jednego z celów artykułu. (...)Ten sposób ukazania wizerunku nie był krzywdzący dla powódki. Nie została ona przedstawiona w sposób karykaturalny czy obelżywy i nie została skrzywdzona przez opublikowanie wizerunku z zakryciem istotnej części biometrycznej.
Czytaj więcej»

I C 124/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-01-04

Data publikacji: 2022-04-26

trafność 24%

Orzeczenie nieprawomocne

W szczególności nie naruszono jej wizerunku, godności, dobrego imienia oraz prawa do prywatności. (...)Do powołanego dołączono fotografię z wizerunkiem powódki. (...)Aby uznać, że zgoda powódki nie była wymagana do upublicznienia prywatnych informacji należałoby wykazać istnienie związku pomiędzy wykonywaną działalnością publiczną, a opublikowanym wizerunkiem, czy informacją o prywatnym charakterze. (...)Powódka wykazała, że w związku z naruszeniem przez pozwanego jej dóbr osobistych w postaci dobrego imienia, godności, wizerunku i prawa do prywatności, doznała krzywdy.
Czytaj więcej»

VI Ka 1443/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-03-10

Data publikacji: 2016-04-25

trafność 24%

Ponadto widniejący w dowodzie osobistym wizerunek tej osoby, znacząco odbiegał od wizerunku oskarżonego. (...)Wizerunkowi pasażera nie odpowiadała też wskazana w przedmiotowym dokumencie data urodzenia.
Czytaj więcej»

VI Ka 1553/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-10-29

Data publikacji: 2019-03-14

trafność 24%

Wskazać należy, iż K. K. (2) szedł za oddalającym się sprawcą, rozmawiał z nim i widział jego twarz, a następnie rozpoznał oskarżonego na okazanych zdjęciach po kształcie i wyrazie twarzy, przy czym był pewien swojego rozpoznania w trakcie okazania wizerunku 12 dni po zdarzeniu. (...)Sąd Rejonowy błędnie także przyjął, że zeznania pokrzywdzonego nie zasługują na wiarę, skoro nie mógł zapamiętać czy sprawca kradzieży z włamaniem miał na sobie kaptur czy czapkę, a zdaniem sądu jest mało prawdopodobne aby pokrzywdzony po kształcie twarzy oskarżonego rozpoznał jego wizerunek. (...)Sąd meriti zaznaczył na stronie 4 pisemnych motywów wyroku, że jest mało prawdopodobnym aby pokrzywdzony po kształcie twarzy oskarżonego rozpoznał jego wizerunek.
Czytaj więcej»

II W 2117/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Zakopanem

Data orzeczenia: 2016-06-01

Data publikacji: 2016-12-06

trafność 24%

Przekazane przez (...) Gminną zdjęcie wykonane z fotoradaru w dniu 2 lutego 2015 r. w zestawieniu z kserokopią fotografii przesłanej przez Urząd Gminy K. z całą pewnością obrazują wizerunek i wskazują na obwinionego T. S. . (...)Ponadto jak już to wspomniano zdjęcie wykonane z fotoradaru w dniu 2 lutego 2015 r. w zestawieniu z kserokopią fotografii przesłanej przez Urząd Gminy K. z całą pewnością obrazują wizerunek i wskazują na obwinionego, jako na sprawcę przedmiotowego wykroczenia. (...)Zestawienie tych dowodów w sprawie z okolicznością, iż obwiniony jest mężem właścicieli pojazdu – H. S. , daje możliwość jednoznacznie stwierdzić, iż widniejący na obu fotografiach wizerunek mężczyzny jest ze sobą tożsamy.
Czytaj więcej»

II Ca 464/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2021-10-15

Data publikacji: 2021-11-24

trafność 24%

Istotność:

Na podkreślenie nadto zasługuje treść zeznań powoda ( (...) , który wskazał, że nagrywał on nagi wizerunek M. Z. (2) , podczas(...)(...)Ponadto trudno byłoby przyjąć, że pozwana wyrażałaby zgodę na tego rodzaju nagrania, gdyż nie były to sytuacje polegające na samym utrwalaniu jej wizerunku bez garderoby czy w ograniczonych(...)(...)Nie ma również żadnego uzasadnienia zarzut apelacji naruszenia art. 11 kpc , poprzez uznanie powoda, jak podniósł, za winnego utrwalania nagiego wizerunku pozwanej bez jej zgody, w sytuacji, gdy nie zapadł jeszcze w tej sprawie prawomocny wyrok skazujący. (...)Jak wynika bowiem z powołanego przepisu wiążące dla sądu w sprawie cywilnej mogłoby być jedynie ustalenia wyroku skazującego, a zatem potwierdzającego dokonywane przez skarżącego czynności utrwalania wizerunku pozwanej w sytuacjach intymnych, bez jej zgody.
Czytaj więcej»

VI Ka 654/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2019-09-17

Data publikacji: 2020-05-29

trafność 24%

Obrońca oskarżonego zakwestionował także sposób przeprowadzenia czynności okazania wizerunku oskarżonego, który ma uzasadniać zarzut obrazy art. 173 § 1 k.p.k. Czyniąc to, skarżący zdaje się nie dostrzegać, że dowody z czynności okazania wizerunku i osoby oskarżonego nie miały w niniejszej sprawie charakteru przesądzającego o sprawstwie J. W. (brak stuprocentowej pewności po stronie pokrzywdzonego i świadków). W przeciwnym razie po przeprowadzeniu okazania wizerunku i osoby J. W. przedstawiono by mu zarzut już w końcu grudnia 2004 r. (...)Nie można też zasadnie twierdzić, że w tym jednym wskazanym przypadku, okazanie wizerunku miało charakter sugerujący.
Czytaj więcej»

IV Ka 673/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-08-10

Data publikacji: 2016-12-27

trafność 24%

(...)i spostrzegawczości w zakresie rozpoznania wizerunku osoby uwidocznionej na nagraniu nie(...)doszło do okazania ww. świadkom wizerunku oskarżonej nie spełniają chociażby podstawowych,(...)zasad przewidzianych dla prawidłowego okazania wizerunku zawartych w art 173 kpk(...)(...)(...)„okazania osobie przesłuchiwanej osoby, jej wizerunku lub rzeczy”, lecz wyłącznie na zeznania świadków J. P. , B. K. , J. K. , a konkretnie na ich relację dotyczącą tego, co widziały na zapisie monitoringu zarejestrowanym na kamerach w Pasażu (...) . Oczywiste jest, że ww. świadkowie nie uczestniczyli wówczas w procesowej czynności okazania osoby bądź wizerunku i nie byli wtedy przesłuchiwani przez organ procesowy.
Czytaj więcej»

I ACa 672/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2019-10-24

Data publikacji: 2020-03-24

trafność 24%

Istotność:

Pozwani posiadając dostęp do pełnych danych powoda, znając jego wizerunek, pozycję na rynku gospodarczym i pożytku publicznego, w skrytości przed powodem, dla osiągnięcia tylko swoich osobistych celów biznesowych wykorzystali wizerunek powoda. (...)Za synonim tak rozumianego "dobrego imienia" osoby prawnej można uznać słowo "wizerunek" ("wiarygodny wizerunek") osoby prawnej. (...)Według powoda Sąd błędnie uznał, że powód pozwem dochodzi naruszenia jego dobra w postaci wizerunku. (...)Powód podniósł, że nigdy nie twierdził, aby pozwani naruszali jego wizerunek.
Czytaj więcej»