Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

III Pa 21/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Ostrołęce

Data orzeczenia: 2015-09-14

Data publikacji: 2015-10-02

trafność 33%

(...)przestępstwa przy wykorzystaniu danych stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w szczególności danych stanowiących tajemnicę handlową, techniczną i technologiczną oraz związaną z tym utratą zaufania pracodawcy. (...)(...)przy wykorzystaniu jej danych stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w szczególności przy wykorzystaniu danych stanowiących tajemnicę handlową, techniczną i technologiczną oraz związaną z tym utratą zaufania pracodawcy. (...)Informacje te nie stanowiły więc żadnej tajemnicy zastrzeżonej jedynie dla pozwanej firmy. (...)Sąd Rejonowy słusznie zauważył, że powód w żaden sposób nie naruszył tajemnicy przedsiębiorstwa, gdyż to on de(...)jej twierdzenia o rzekomym naruszeniu tajemnicy przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

I AGa 309/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2022-11-28

Data publikacji: 2023-02-20

trafność 33%

Powód nie wykazał, by pozwany swym działaniem wypełnił znamiona czynu określonego w art. 11 tej ustawy poprzez wykorzystanie informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Informacja staje się tajemnicą przedsiębiorstwa wówczas, gdy przedsiębiorca przejawia wolę zachowania jej jako nierozpoznanej dla osób trzecich. Nie są zatem tajemnicą informacje, które można zdobyć w zwykłej i dozwolonej drodze. (...)Powód nie wykazał, mając na uwadze art. 6 k.c. w zw. z art. 232 k.p.c. , by w tym zakresie tajemnica przedsiębiorstwa w ogóle istniała, a także by została w jakikolwiek sposób wykorzystana.
Czytaj więcej»

II Kp 44/14

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie

Data orzeczenia: 2014-04-16

Data publikacji: 2014-04-25

trafność 33%

Istotność:

(...)się z zakresem informacji objętych tajemnicą przedsiębiorstwa i jednocześnie tajemnicą ją obowiązującą (…) została poinformowana o obowiązku zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić spółkę (...) na szkodę (…). Oświadczyła też, iż znane są jej przepisy dotyczące naruszenia tajemnicy państwowej i służbowej, wynikające z kodeksu karnego . (...)Sądu naruszyła tajemnicę przedsiębiorstwa, związaną właśnie z pełnioną funkcją w zatrudniającej ją spółce. (...)Co więcej, przyjęte przez M. S. zobowiązanie zachowania tajemnicy zawarte w umowie o pracę wskazuje, iż zapoznała się ona z zakresem informacji objętych tajemnicą przedsiębiorstwa, natomiast jak wynika z oświadczenia M. K. , wyrok zapady w sprawie karnej nigdy nie był jej udostępniany.
Czytaj więcej»

XVII Amz 44/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-02-05

Data publikacji: 2021-02-24

trafność 33%

Przedmiotowe informacje objęte tajemnicą nie zostały wykorzystane przy wydawaniu decyzji przez Prezesa UOKiK we wskazanym postępowaniu antymonopolowym. (...)Ograniczenie wglądu do materiału dowodowego nie było szersze niż niezbędne dla zachowania tajemnicy przedsiębiorstwa Fabryki (...) . Wobec powyższego w niniejszej sprawie ograniczenie prawa wglądu do informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa nie naruszyło prawa powodów do obrony. (...)Zgodzić należy się ze stroną pozwaną, że tajemnica przedsiębiorstwa jest kategorią obiektywną i nie zależy od roli procesowej w jakiej podmiot występuje w danym postępowaniu.
Czytaj więcej»

VI Ka 293/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-07-12

Data publikacji: 2016-09-28

trafność 33%

Oprócz pracowników rządowego i samorządowego aparatu skarbowego tajemnicy skarbowej mają obowiązek przestrzegać także inne osoby, którym ją udostępniono. (...)Taka sytuacja może powstać np. wtedy, gdy organy, którym udostępniono dane objęte tajemnicą, ujawnią w zakresie swojej działalności(...)w nim zamieścić dane objęte tajemnicą skarbową. Obowiązek zachowania tajemnicy skarbowej przez pracowników zatrudnionych w (...) Urzędzie Wojewódzkim w W. wynika z mocy prawa, jako obowiązek zachowania tajemnicy służbowej. Po pierwsze z racji tego, że otrzymują akta sprawy od osób, które wprost w ustawie zostały zobowiązane do zachowania tajemnicy skarbowej, po drugie dlatego, iż zakres tajemnicy skarbowej należy rozumieć możliwie szeroko.
Czytaj więcej»

II AKz 710/24

uzasadnienie

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2024-11-29

Data publikacji: 2025-04-04

trafność 34%

(...)k.p.k. „zwolnił z obowiązku zachowania tajemnicy radcy prawnego P. B. (Kancelaria Radcy Prawnego, ul. (...)(...)zwolnieniu jej z obowiązku zachowania tajemnicy związanej z tym zawodem nie(...)do ewentualnego zwolnienia skarżącej z tajemnicy. (...)k.p.k. osoby obowiązane do zachowania tajemnicy związanej (m.in.) z wykonywaniem tego(...)co do faktów objętych tą tajemnicą tylko wtedy, gdy, po pierwsze,(...)istotnie budzić to, że uchylenie tajemnicy zawodowej w odniesieniu do przedstawicieli(...)(...)(...)o zwolnieniu tych osób z tajemnicy zawodowej w żadnym razie nie(...)o zwolnieniu z obowiązku zachowania tajemnicy tylko wtedy, gdy ujawnienie okoliczności objętych tą tajemnicą jest rzeczywiście nieodzowne dla zapewnienia(...)
Czytaj więcej»

I C 1093/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-05-20

Data publikacji: 2016-03-22

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Zarzucił A. K. , że nie potrafi dopilnować tajemnicy firmy. (...)Za tak rozumiane dobro osobiste może być uznane prawo każdego człowieka do poszanowania jego życia prywatnego, obejmującego również tajemnicę bankową. (...)Obejmuje ona więc swym zakresem prawo do prywatności, może obejmować tajemnicę korespondencji jak i inne dobra osobiste jeśli są one powiązane z czynnościami bankowymi. (...)Reperkusje które spotkały powódkę z tego tytułu są prostą konsekwencją naruszenia tajemnicy bankowej przez pozwanego.
Czytaj więcej»

IV Ka 1135/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2017-12-14

Data publikacji: 2018-01-31

trafność 34%

Z treści złożonego przez oskarżoną oświadczenia o zachowaniu tajemnicy służbowej wynika, że zobowiązanie to(...)Przyjmując nawet hipotetycznie, że oskarżona była w posiadaniu tych informacji (...) spółka z o.o. to i tak nie można z całą pewnością określić czy informacje te miały charakter tzw. tajemnicy przedsiębiorstwa i czy były one wykorzystane przez oskarżoną w jej działalności gospodarczej. (...)(...)tej analizy wnioski, że określenie tajemnica służbowa nie pojawia się, bowiem, w żadnym z załączonych do akt dokumentów, związanych z wykonywaniem pracy przez oskarżoną. Dalej Sąd I Instancji stwierdził, że nawet gdyby przyjąć , że informacje te miały charakter tajemnicy przedsiębiorstwa to i tak zerwanie(...)ujawnieniem przez oskarżoną informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

V Ca 364/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-05-16

Data publikacji: 2015-10-06

trafność 34%

Zatem elementy znajdujące się w pracy konkursowej stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Sąd Rejonowy podzielił przy tym stanowisko interwenienta, który wskazał, że zarówno know-how jak i tajemnica przedsiębiorstwa nie są przedmiotem praw autorskich, a samo przeniesienie praw autorskich nie powoduje przeniesienia także tajemnicy przedsiębiorstwa oraz know-how . (...)Żaden natomiast przepis prawa nie nakazuje stronie pozwanej udostępnienia podmiotom trzecim informacji, objętych klauzulą poufności – w tym przypadku z uwagi na tajemnicę przedsiębiorcy. (...)Kluczowe bowiem jest, że elementy tej pracy stanowią – jak wyjaśniono powyżej – tajemnicę przedsiębiorstwa wykonawcy i zostały wobec nich podjęte niezbędne działania w celu ich nieujawnienia.
Czytaj więcej»

I AGa 41/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2019-10-24

Data publikacji: 2020-04-10

trafność 34%

Istotność:

Powód nie informował pozwanego o tym, że dane klientów, z którymi miał styczność, stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Informacja staje się "tajemnicą", kiedy przedsiębiorca przejawia wolę zachowania jej jako niepoznawalnej dla osób trzecich. (...)Nie mogą stanowić tajemnicy przedsiębiorstwa takie informacje, które osoba zainteresowana może uzyskać w zwykłej i dozwolonej drodze. (...)Jednocześnie powód dodał, że informował swych pracowników, iż dane te są tajemnicą.
Czytaj więcej»