Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

IV Kp 1080/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2017-08-18

Data publikacji: 2018-01-31

trafność 31%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)lok (...) z obowiązku zachowania tajemnicy związanej z wykonywaniem zawodu w(...)Pismem z dnia 08.08.2017 roku Prokurator Prokuratury Rejonowej w Sopocie wniósł o zwolnienie radcy prawnego Ł. G. z Kancelarii Radców Prawnych i (...) G. , M. , N. , Z. i (...) z obowiązku zachowania tajemnicy związanej z wykonywaniem zawodu w(...)(...)Stosownie do treści art. 180 § 2 zd. 1 k.p.k. osoby obowiązane do zachowania tajemnicy radcy prawnego mogą być przesłuchiwane co do faktów objętych tą tajemnicą tylko wtedy, gdy jest to niezbędne dla dobra wymiaru sprawiedliwości, a okoliczność nie może być ustalona na podstawie innego dowodu.
Czytaj więcej»

III C 816/12

wyrok

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-09-25

Data publikacji: 2017-03-23

trafność 31%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)ten sposób, że złamana została tajemnica bankowa, zakłócony został ich spokój(...)
Czytaj więcej»

XXIII Zs 11/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-03-27

Data publikacji: 2023-08-26

trafność 31%

Orzeczenie nieprawomocne

Wyjaśnienia zostały objęte tajemnicą przedsiębiorstwa. (...)Uzasadnienie tajemnicy przedsiębiorstwa nie jest dokumentem niejawnym, to w nim wykonawca jest zobowiązany wykazać, dlaczego inne przekazywane przez niego informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca (...) sp. z o.o. nie zastrzegł tajemnicy przedsiębiorstwa dla dokumentu samego uzasadnienia zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa. (...)Skoro dokument uzasadnienia tajemnicy przedsiębiorstwa nie był objęty tajemnicą przedsiębiorstwa oraz był jednym z dokumentów w postępowaniu, to nie było żadnej podstawy do odmowy udostepnienia Odwołującemu uzasadnienia zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

X K 166/17

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-03-06

Data publikacji: 2023-05-18

trafność 31%

Orzeczenie nieprawomocne

Billingi (...) za okres od 8 sierpnia 2015 r. do 16 września 2015 r. objęty był określoną w art. 159 ustawy prawo telekomunikacje tajemnicą telekomunikacją. (...)Obowiązek J. S. (1) przestrzegania tajemnicy telekomunikacyjnej wynikał również z przyjętego przez niego zobowiązania. (...)Przeszedł też szereg szkoleń dotyczących tajemnicy telekomunikacyjnej, otrzymywał też maile przypominające o obowiązku zachowania tej tajemnicy. (...)Podkreślić w tym miejscu należy, iż obowiązek zachowania tajemnicy telekomunikacyjnej narusza również ujawnianie lub przetwarzanie treści albo danych objętych tajemnicą telekomunikacyjną wbrew przepisom ustawy ( art. 159 ust. 3 ustawy prawo telekomunikacyjne ).
Czytaj więcej»

IV P 105/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2021-11-16

Data publikacji: 2022-01-17

trafność 31%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: 1. Umyślne ujawnienie przez pracownika banku tajemnicy bankowej potwierdzone prawomocnym wyrokiem skazującym za przestępstwo z art. 171 ust 5 ustawy -Prawo bankowe, stanowi ciężkie naruszenie obowiązku pracowniczego o charakterze podstawowym. 2. W przypadku rozbudowanych struktur organizacyjnych pracodawcy ocenę zachowania jednomiesięcznego (...)
W pierwszej kolejności ustalono, że do ujawnienia tajemnicy bankowej doszło bez udziału osób trzecich. (...)Tajemnica bankowa jest jedną z tych tajemnic, których pracownik obowiązany jest strzec. (...)Powinność zachowania tajemnicy bankowej ustanowiona została art. 104 ust. 1 ustawy – Prawo bankowe . (...)Zachowanie powódki bezpośrednio doprowadziło do naruszenia tajemnicy bankowej.
Czytaj więcej»

XII Ga 83/13

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2013-06-17

Data publikacji: 2013-08-14

trafność 31%

Wskazać należy, iż przedmiotowa nowelizacja rzeczywiście wprowadza do ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo – kredytowych regulację odnoszącą się do ochrony tajemnicy zawodowej. (...)Dostęp do tej tajemnicy mają wyłącznie członkowie organów kasy, niezależnie od podstawy prawnej pełnienia funkcji członka organu kasy, oraz osoby pozostające z kasą w stosunku pracy (ust. 2). Osoby te są obowiązane do zachowania tajemnicy, zarówno w trakcie pełnienia funkcji lub pozostawania w stosunku pracy, jak również po zakończeniu pełnienia funkcji lub ustaniu stosunku pracy (ust. 3). W art. 9f znowelizowanej ustawy wskazano zakres wyłączeń od obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej z zaznaczeniem w art. 9g dopuszczającym stosowanie przepisów odrębnych do określania zasad informacji stanowiących tajemnicę zawodową (art. 9e ust.1).
Czytaj więcej»

XVII GW 188/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2025-03-13

Data publikacji: 2025-04-15

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: „ Na gruncie art. 11 ust. 1 uz.n.k. przez informację należy rozumieć zbiór powiązanych ze sobą danych niosących z(z punktu widzenia decyzji gospodarczych) użyteczną treść, nadających się do zakomunikowania prze dysponenta informacji odbiorcy informacji. Informacja w rozumieniu tajemnicy przedsiębiorstwa nie może mieć charakteru (...)
Nie stanowił tajemnicy przedsiębiorstwa ani pomysł certyfikatu, ani jego wzór. (...)Siłą rzeczy nie był więc objęty tajemnicą. (...)W ocenie sądu tajemnicę przedsiębiorstwa stanowiły stawki usług oferowanych przez powódkę. (...)W tym zakresie, doszło więc do wykorzystania tajemnicy przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

IX P 46/21

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2022-03-02

Data publikacji: 2022-03-14

trafność 32%

Wspomniane przepisy regulaminu odnoszą się do obowiązku zachowania w tajemnicy wszelkich informacji ekonomicznych, technicznych, technologicznych,(...)na szkodę oraz do przestrzegania tajemnicy określonej w odrębnych przepisach i zasad współżycia społecznego. (...)Obowiązek zachowania w tajemnicy informacji dotyczących własnego wynagrodzenia nie wynika też z przepisów powszechnie obowiązujących. (...)Analiza § 9 umowy o pracę nie pozwala na jednoznaczne stwierdzenie, że tajemnicy nie można ujawniać współpracownikom. (...)Udostępnienie informacji podmiotom zewnętrznym skutkuje tym, iż ujawnienie tejże informacji przez pracownika nie jest traktowane jako naruszenie tajemnicy służbowej.
Czytaj więcej»

VI ACa 1849/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-02-03

Data publikacji: 2017-05-30

trafność 32%

Istotność:

Teza orzeczenia: Materiałem prasowym jest każdy tekst i obraz przeznaczony w zamyśle autora do publikacji, ale nie opublikowany. Nie można uznać kopii dokumentów przekazanych dziennikarzowi, które nie były ani przedmiotem przygotowania do publikacji, ani nie zostały wykorzystane do tych celów za materiał prasowy w rozumieniu art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 26 (...)
Podkreślono, iż tajemnica obowiązuje tylko wtedy, gdy z inicjatywą utajnienia wystąpi informator dziennikarza. (...)Podkreślono – mimo ustaleń sądu pierwszej instancji, iż kwestia żądania przez Skarżącego wynagrodzenia pozostaje bez znaczenia dla obowiązku zachowania tajemnicy dziennikarskiej. (...)W tym miejscu powołano się na stanowisko L. J. , zawarte w publikacji: „Tajemnica zawodowa dziennikarza w świetle obowiązującego w Polsce prawa”, Część 1. (...)Reasumując nie może dojść do samozwolnienia się dziennikarza z tajemnicy dziennikarskiej.
Czytaj więcej»

I ACa 298/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2019-04-10

Data publikacji: 2021-01-11

trafność 32%

Istotność:

Brak jest też podstaw do przekazania do (...) informacji stanowiącej tajemnicę bankową. (...)Z analizy tych przepisów wynika ustawowe prawo pozwanego do gromadzenia, przetwarzania i udostępniania na podstawie art. 105 ust. 4 Prawa bankowego bankom danych objętych tajemnicą bankową, w szczególności w celu oceny zdolności kredytowej oraz analizy ryzyka kredytowego. (...)(...)udostępniania: - bankom informacji stanowiących tajemnicę bankową w zakresie, w jakim(...)do udzielania kredytów informacji stanowiących tajemnicę bankową w zakresie, w jakim(...)- instytucjom kredytowym informacji stanowiących tajemnicę bankową w zakresie niezbędnym do(...)(...)Takim szczególnym upoważnieniem ustawowym dla strony pozwanej do przetwarzania danych osobowych (w tym danych obejmujących tajemnicę bankową) jest art. 105 ust. 4 oraz art. 105a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r.
Czytaj więcej»