Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

XII GWo 43/23

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2023-07-07

Data publikacji: 2024-11-20

trafność 23%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)innymi na wykorzystywaniu informacji stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa uprawnionej, co do których zobowiązała się dochować poufności. (...)Zgodnie z zakresem obowiązków datowanym na 24 stycznia 2014 roku I. D. zobowiązana była do m. in. przestrzegania tajemnicy służbowej oraz tajemnicy handlowej (k. 27). W oświadczeniu datowanym na 6 lipca 2018 roku I. D. zobowiązała się m. in. do zachowania w tajemnicy wszystkich informacji, do których uzyska dostęp w związku i przy okazji realizacji powierzonych jej obowiązków i zadań (k. 26). (...)Zgodnie z art. 11 ust. 1 u.z.n.k. czynem nieuczciwej konkurencji jest ujawnienie, wykorzystanie lub pozyskanie cudzych informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

I C 189/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2013-05-27

Data publikacji: 2013-06-15

trafność 23%

Orzeczenie nieprawomocne

Wskazano, iż pozwany odmówił udzielenia informacji powołując się na tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Wskazano, iż powołany przepis ogranicza możliwość uzyskania informacji publicznej ze względu na tajemnicę przedsiębiorcy, zaś udział procentowy diagnostyki stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa rozumianą jako nieujawnione do(...)(...)Powyższy przepis ogranicza możliwość uzyskania informacji publicznej m.in. ze względu na powołaną wyżej tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)(...)osobowych, prawo do prywatności oraz tajemnicę inną niż informacja niejawna, tajemnica skarbowa lub tajemnica statystyczna, przysługuje prawo wniesienia powództwa do sądu powszechnego o udostępnienie takiej informacji”.
Czytaj więcej»

I ACa 241/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2015-10-06

Data publikacji: 2016-01-19

trafność 23%

Istotność:

Wspomniani kontrahenci mieli dostęp tajemnic przedsiębiorstwa strony powodowej . (...)(...)powodowej dotyczącego naruszenia przez powoda tajemnicy jej przedsiębiorstwa poprzez uzyskanie w sposób bezprawny i wykorzystaniu informacji objętych tajemnicą jak baza danych klientów i(...)nie mogą być uznane za tajemnice przedsiębiorstwa informacje powszechnie dostępne i(...)(...)Fakt dostępu do dokumentacji technicznej potwierdza odpowiednie oświadczenie W. o przestrzeganiu tajemnicy. To, że zdarzały się zgubienia rysunków nie oznacza , że A. W. (1) był zwolniony od przestrzegania tajemnic przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

II Ca 1266/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kielcach

Data orzeczenia: 2018-11-30

Data publikacji: 2019-01-24

trafność 23%

Istotność:

Całość zagadnienia przede wszystkim sprowadza się do pewnej bariery dopuszczalności prowadzenia postępowania dowodowego z uwagi na tajemnicę bankową. (...)Zaliczana jest do tajemnic zawodowych związanych z wykonywaniem określonych profesji oraz do tajemnic prawem chronionych. (...)Wskazana tajemnica bankowa rozciąga się także na zeznania świadków, a to z uwagi na treści art. 261 § 2 kpc . (...)Chodzi o uprawnienie świadka do odmowy odpowiedzi, którego źródłem jest powinność ochrony tajemnicy zawodowej – w tym przypadku tajemnicy bankowej.
Czytaj więcej»

I C 895/23

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Kłodzku

Data orzeczenia: 2024-01-22

Data publikacji: 2024-11-25

trafność 23%

Na żądanie Sądu, aby strona powodowa wyjaśniła, dlaczego nie udzieliła pozwanej informacji o stanie rachunku bankowego spadkodawczyni, powódka wskazała, że skoro pozwana nie posiadała postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku, to na powodzie ciążył obowiązek ochrony tajemnicy bankowej.
Czytaj więcej»

I AGa 144/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2018-07-13

Data publikacji: 2019-08-26

trafność 23%

Istotność:

B. B. tajemnice pozwanej spółki, w szczególności powstającą technologię odszumiania mowy. (...)Pozwana nie wykazała również, że powód przekazywał tajemnice przedsiębiorstwa funduszom, mającym sfinansować projekt z dziedziny (...) . (...)B. B. informacje objęte tajemnicą przedsiębiorstwa pozwanej. (...)Pomimo tego przekazał tajemnice przedsiębiorstwa pozwanej spółki osobie trzeciej narażając ją na wymierne straty.
Czytaj więcej»

I ACa 1762/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2016-03-22

Data publikacji: 2016-05-04

trafność 23%

Istotność:

W treści tego pisma powódka wskazała, że błędem Sądu I instancji jest uznanie jakoby pozwany w interesie powódki naruszył tajemnicę korespondencji prowadzonej przez strony w(...)(...)W tym stanie rozważenia wymaga, czy doszło do naruszenia dobra osobistego powódki wskutek naruszenia tajemnicy korespondencji przez pozwanego. (...)W szczególności dobro osobiste w postaci tajemnicy korespondencji chroni prawo do zachowania w tajemnicy przed osobami trzecimi treści korespondencji. (...)Niewątpliwie ustawowy zakaz ujawniania tajemnicy korespondencji jest powszechny, tym niemniej(...)
Czytaj więcej»

I ACa 495/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2016-10-05

Data publikacji: 2016-11-18

trafność 23%

Istotność:

Podstępne nagranie rozmowy prywatnej lub rozmowy pracodawcy z pracownikiem bez wiedzy o tym i bez zgody obu stron godzi w zasadę swobody i ochrony komunikowania się, wyboru rozmówcy, tajemnicy rozmowy. (...)Uznane przez Sąd Okręgowy za naruszone dobra powoda są nadto inne od wskazywanych przez niego samego, to jest swobody wypowiedzi, wyboru rozmówcy i tajemnicy rozmowy. (...)Mogłoby to jedynie naruszyć tajemnicę rozmowy, gdyby została ona zastrzeżona. Rzecz w tym jednak, że rozmowa miała charakter służbowy i żadne tajemnice osobiste powoda nie zostały w niej poruszone, a ewentualne naruszenie tajemnicy służbowej (choć istnienia takiej nie(...)
Czytaj więcej»

V P 136/18

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Chorzowie

Data orzeczenia: 2019-03-04

Data publikacji: 2021-02-25

trafność 23%

Orzeczenie nieprawomocne

Jednocześnie w dniu 31 marca 2017 r. strony zawarły porozumienie w sprawie tajemnicy przedsiębiorstwa oraz zasad wykonywania działalności konkurencyjnej. (...)Kara umowna miała zabezpieczać już nie naruszenie zakazu uczciwej konkurencji jak pierwotnie, lecz naruszenie zakazu nieuczciwej konkurencji, w szczególności naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa pozwanej spółki. (...)W reakcji na prośbę powódki o zwolnienie jej z zakazu konkurencji, tego samego dnia strony podpisały porozumienie w sprawie tajemnicy przedsiębiorstwa oraz zasad wykonywania działalności konkurencyjnej. (...)(...)2017 r. porozumienie w sprawie tajemnicy przedsiębiorstwa oraz zasad wykonywania działalności konkurencyjnej.
Czytaj więcej»

IV K 300/16

wyrok

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach

Data orzeczenia: 2016-09-08

Data publikacji: 2019-05-31

trafność 23%

(...)po uprzednim bezprawnym uzyskaniu stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa spółki (...) plus Sp.(...)
Czytaj więcej»