Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

I ACz 2538/14

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2015-01-14

Data publikacji: 2015-05-04

trafność 13%

Istotność:

(...)podstawę do zwolnienia uczestnika z tajemnicy telekomunikacyjnej i zobowiązania do udzielenia(...)publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych z tajemnicy telekomunikacyjnej i w konsekwencji do(...)(...)W ocenie skarżącego brak jest bowiem podstaw, aby przyjąć iż art. 80 ust. 1 lit. c ustawy prawo autorskie, jako przepis prawa powszechnie obowiązującego wprost i wyraźnie daje uczestnikowi podstawę do udostępnienia danych osobowych abonenta objętych tajemnicą komunikacyjną.
Czytaj więcej»

I C 166/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Chełmnie

Data orzeczenia: 2016-10-14

Data publikacji: 2016-12-01

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Jednocześnie strona powodowa wskazała , że dookreślona wyżej umowa przelewu(cesji) wierzytelności została ograniczona o postanowienia stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art.11 ust. 4 ustawy z dnia 16.04.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. (...)Ze względu na fakt, iż papierowy załącznik do umowy przelewu wierzytelności zawiera dane objęte tajemnicą bankową w rozumieniu art. 105 ustawy z dnia 29.08.1997 r. (...)Komplet dokumentów dot. cesji przedmiotowej wierzytelności, w tym wyciąg z w/w umowy sprzedaży wierzytelności z wyłączeniem postanowień stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11(...)
Czytaj więcej»

V U 1493/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2015-04-28

Data publikacji: 2015-06-24

trafność 13%

(...)okoliczności, że detektyw jest związany tajemnicą zawodową i zwolnienie go w tym zakresie z tajemnicy może nastąpić na zasadach określonych w kodeksie postępowania karnego , a tym samym skarżący nie może ujawnić szczegółów dotyczących wykonywanych dzieł. (...)Skoro organ rentowy nie jest władny zwolnić płatnika z obowiązku zachowania w tajemnicy informacji określonych w ww. ustawie, to nie może okoliczności kwalifikować w oderwaniu od jego wyjaśnień, wskazujących na charakter postanowień zawieranych umów i z których wynika, że były to umowy o dzieło.
Czytaj więcej»

XIV K 97/13

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-04-22

Data publikacji: 2014-04-25

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Pomówienie, zniesławienie, znikoma społeczna szkodliwość
Pomimo tego, że odbiorcą wiadomości e-mail był adwokat zobowiązany do zachowania tajemnicy adwokackiej na podstawie ustawy Prawo o adwokaturze , to dla bytu przestępstwa pomówienia i tak nie ma znaczenia, czy odbiorca informacji zawierających treści pomawiające przekaże je następnie innym osobom. Z realizacją znamion czynu zabronionego określonego w art. 212 k.k. będziemy mieli do czynienia także w sytuacji, w której odbiorcy zobowiązani są, z uwagi na tajemnicę służbową, do zachowania przekazywanej im pomawiającej informacji dla siebie (por. wyrok SN z 20.03.1935 r., I K 51/35, Zb. (...)Po pierwsze należy stwierdzić znacznie ograniczony krąg adresatów wiadomości wysyłanych przez oskarżonego – ich odbiorcą była jedna osoba, która dodatkowo, z racji pełnionego zawodu, była zobowiązana do zachowania powziętych treści w tajemnicy.
Czytaj więcej»

I C 42/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Sieradzu

Data orzeczenia: 2014-04-28

Data publikacji: 2014-06-09

trafność 13%

Istotność:

Domagał się zwolnienia powoda z tajemnicy handlowej i nakazania mu ujawnienia kwoty, za którą nabył wierzytelność. (...)(...)przez powoda z uwagi na tajemnicę handlową. (...)(...)wcześniejszym zwolnieniu z obowiązku zachowania tajemnicy handlowej jako nie mającej jakiegokolwiek znaczenia dla ustalenia zakresu odpowiedzialności pozwanego za przedmiotowy dług.
Czytaj więcej»

IV Pa 10/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Włocławku

Data orzeczenia: 2014-06-05

Data publikacji: 2014-09-08

trafność 13%

Istotność:

Podstawę zawarcia umowy o zakaz konkurencji stanowił fakt, iż w zakresie swego stosunku pracy pracownik miał dostęp do informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Strony ustaliły wreszcie, że zakaz konkurencji przestanie obowiązywać przed upływem terminu w sytuacji: - ustania stanu tajemnicy i innych przyczyn uzasadniających jego(...)(...)W ocenie Sądu Okręgowego z zapisu § 4 umowy ustalającego, iż zakaz konkurencji przestanie obowiązywać przed upływem terminu w sytuacji: ustania stanu tajemnicy i innych przyczyn uzasadniających jego(...)
Czytaj więcej»

III APa 14/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2015-06-10

Data publikacji: 2015-06-30

trafność 13%

(...)o sytuacji finansowej Spółdzielni będących tajemnicą gospodarczą i handlową, przyczyniła się do publikacji w gazecie artykułu opisującego w negatywnym świetle sytuację firmy. (...)Informowanie prasy o sytuacji finansowej oraz warunkach podpisywanych umów z kontrahentami stanowiło naruszenie tajemnicy służbowej i handlowej i mogło(...)(...)Wbrew twierdzeniom pozwanego powódka nie dopuściła się ujawnienia tajemnicy służbowej lub handlowej, nie wynika to z żadnego dowodu przeprowadzonego w sprawie a także z treści artykułów zamieszczonych w gazecie.
Czytaj więcej»

V Ca 1215/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2015-01-28

Data publikacji: 2015-02-03

trafność 13%

Nie ulega więc wątpliwości, że zamawiający był uprawniony w świetle treści SIWZ do wysłania do odwołującego się wykonawcy e-maila z wezwaniem do uzupełnienia oferty i złożenia wyjaśnień w zakresie okoliczności objętych tajemnicą przedsiębiorstwa. (...)Zamawiający wykazał, że wiadomość e-mail (odwołujący potwierdził, iż było to wezwanie do uzupełnienia oferty i złożenia wyjaśnień w przedmiocie informacji objętych tajemnicą przedsiębiorstwa) została wygenerowana z adresu:(...)Nie było sporu co do tego, że przedmiotowa wiadomość elektroniczna oraz jej załącznik dotarła do odwołującego, a więc, że nastąpiło przekazanie załączonego do niej pisma stanowiącego wezwanie do uzupełnienia oferty i złożenia wyjaśnień w przedmiocie informacji objętych tajemnicą przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

I ACa 480/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2018-04-12

Data publikacji: 2018-09-14

trafność 13%

Istotność:

Treść orzeczeń nie stanowi tajemnicy i strona postępowania może ujawnić treść orzeczenia jej dotyczącego. (...)Sąd uznał, że przedstawianie swojej wersji wyliczeń dotyczących finansów s. (1) mieszkaniowej innym członkom s. (1) , które może być skonfrontowane z dokumentacją organów s. (1) , które nie stanowią tajemnicy, należy uznać za przejaw debaty, której uczestnikami są członkowie s. (1) . (...)(...)iż: treść orzeczeń nie stanowi tajemnicy i strona postępowania może ujawniać treść orzeczenia jej dotyczącego.
Czytaj więcej»

I ACa 786/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2017-01-20

Data publikacji: 2017-03-29

trafność 13%

Istotność:

(...)z tytułu zadośćuczynienia za naruszenie tajemnicy korespondencji zasądził od pozwanej na rzecz powoda 5.000zł wraz z ustawowymi odsetkami od 31 stycznia 2016r.; oddalił powództwo w pozostałym zakresie i zasądził od powoda na rzecz pozwanej kwotę 3.315,58 zł z tytułu kosztów procesu. (...)W świetle tych okoliczności, Sąd Okręgowy uznał, iż pozwana naruszyła dobra osobiste powoda w rozumieniu art. 23 k.c. poprzez działania godzące w tajemnicę istotnej dla stron korespondencji (sfery powiązanej z prawem do prywatności). (...)W konsekwencji, Sąd Okręgowy trafnie stwierdził, iż opisane w pozwie działania pozwanej godziły jedynie w tajemnicę istotnej dla powoda korespondencji, jako sfery powiązanej z prawem do prywatności i nie naruszały innych dóbr osobistych powoda.
Czytaj więcej»