Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

VII P 201/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2019-10-02

Data publikacji: 2019-11-21

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Pozwana wniosła również o przeprowadzenie posiedzenia Sądu wyznaczanego w niniejszej sprawie przy drzwiach zamkniętych z uwagi na fakt, iż w toku postępowania mogą zostać ujawnione informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa pozwanej, w tym rysunki(...)(...)Wobec tego, iż strona pozwana zawnioskowała o wyłączenie jawności rozprawy przez wzgląd na możliwość ujawnienia informacji, które stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa pozwanej Sąd na podstawie art. 153 § 1 1 k.p.c. postanowił przeprowadzić rozprawę przy drzwiach zamkniętych. Przepis ten stanowi, iż sąd na wniosek strony zarządza odbycie posiedzenia lub jego części przy drzwiach zamkniętych, gdy mogą być ujawnione okoliczności stanowiące tajemnicę jej przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

XVII AmT 28/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-11-22

Data publikacji: 2024-07-12

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Poufność Zobowiązuje się Strony do zachowania w tajemnicy, nieudostępniania osobom trzecim bez zgody drugiej Strony i niewykorzystywania w inny sposób niż do celów realizacji decyzji, jakichkolwiek informacji uzyskanych w związku z wykonywaniem decyzji. Dotyczy to zwłaszcza obowiązku zachowania przez Udostępniającego w tajemnicy danych dotyczących Infrastruktury, w tym instalacji i urządzeń, które zostaną zainstalowane przez Operatora na podstawie decyzji. (...)Operator odpowiada za zachowanie w tajemnicy informacji przekazanych tym podmiotom.
Czytaj więcej»

XVII AmT 7/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-07-07

Data publikacji: 2017-10-18

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)do decyzji, zawierający dane stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa, stanowi integralną część decyzji;(...)(...)Dane i obliczenia znajdujące się w załączniku nr 3 stanowią tajemnicę przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. (...)Natomiast dane stanowiące podstawę tego modelu, zebrane zostały od przedsiębiorców telekomunikacyjnych i uznane zostały w toku postępowania za tajemnicę przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

VIII Pa 237/17

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-12-20

Data publikacji: 2018-02-07

trafność 10%

Istotność:

(...)jego mienie oraz zachować w tajemnicy informacje, których ujawnienie mogłoby narazić(...)(...)Egzemplifikacją tego obowiązku jest bowiem określony w art. 100 § 2 pkt 4 k.p. obowiązek dbałości o dobro zakładu pracy i chronienia jego mienia, a także obowiązek zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę. (...)Wyrażony w art. 100 § 2 pkt 4 k.p. obowiązek pracownika, by „dbać o dobro zakładu pracy, chronić jego mienie oraz zachować w tajemnicy informacje, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę”, jest określany powszechnie - w skrócie - jako obowiązek dbałości o interesy pracodawcy.
Czytaj więcej»

XXII GWo 17/16

zarządzenie, postanowienie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-02-10

Data publikacji: 2016-10-14

trafność 10%

(...)sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach. (...)(...)renomę, firmę lub nazwę przedsiębiorcy, tajemnicę korespondencji, nietykalność pomieszczeń i tajemnicę przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

VIII Pa 109/18

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2018-09-14

Data publikacji: 2018-09-18

trafność 10%

Istotność:

(...)obejmującej zakresem działalność firmy); -przestrzegania tajemnicy przedsiębiorcy w szczególności handlowej (nieujawnione(...)w zakresie takim, w jakim tajemnica ta obowiązywała w firmie; -nieujawniania(...)(...)W dniu 21 sierpnia 2018 roku K. M. podpisał również zobowiązanie do zachowania tajemnicy zawodowej i poufności.
Czytaj więcej»

VII P 64/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2021-10-14

Data publikacji: 2022-12-23

trafność 10%

(...)po jego ustaniu, zachowa w tajemnicy wszelkie informacje stanowiące tajemnice handlowe przedsiębiorstwa pracodawcy, a także(...)(...)(...)miał chronić oraz zachować w tajemnicy w ramach obowiązków wynikających z klauzuli konkurencyjnej (por. wyrok Sądu Najwyższego z dnia 4 września 2013 r., II PK 355/12, OSNP 2014 Nr 11, poz. 158).
Czytaj więcej»

III Ca 2138/18

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2019-02-12

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 10%

Istotność:

(...)naruszenie obowiązku zachowania przez niego tajemnicy zawodowej, jaki obciąża każdego radcę(...)(...)Zgodnie bowiem z art. 6 ust. 1 Prawo o adwokaturze adwokat obowiązany jest zachować w tajemnicy wszystko, o czym dowiedział się w związku z udzielaniem pomocy prawnej. Ponadto, ust. 3 tego przepisu stanowi, że adwokata nie można zwolnić od obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej co do faktów, o których dowiedział się, udzielając pomocy prawnej lub prowadząc sprawę.
Czytaj więcej»

I C 267/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2020-06-16

Data publikacji: 2020-08-13

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Opublikowanie w Internecie obrazu niezanonimizowanego odpisu orzeczenia sądowego z danymi osobowymi osoby, której ono dotyczy, bez jej wiedzy i zgody, narusza jej dobro osobiste w postaci prywatności. Strona postępowania sądowego ma zasadniczo prawo do zachowania w tajemnicy treści orzeczeń sądowych zapadłych w postępowaniach jej dotyczących. (...)
Sama pozwana nie miała zresztą obowiązku zachować tego faktu w tajemnicy, zwłaszcza w sytuacji, w której wcześniej nakazano jej publiczne przeproszenie powódki poprzez publikację oświadczenia z podaniem jej imienia i nazwiska. (...)Zgodnie z art. 23 kodeksu cywilnego ( k.c. ) dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)(...)Strona postępowania sądowego ma zasadniczo prawo do zachowania w tajemnicy treści orzeczeń sądowych zapadłych w postępowaniach jej dotyczących.
Czytaj więcej»

I C 382/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2018-04-23

Data publikacji: 2018-11-26

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Pozwany przedstawiał jednak wyłącznie ogólne informacje i odmawiał przedłożenia szczegółowej wyceny, powołując się na tajemnicę handlową. (...)Powoływanie się przez spółkę na tajemnicę handlową i wiążące ją ze współpracującymi firmami kontrakty nie stało przy tym na przeszkodzie, aby wskazać koszt poszczególnych elementów. (...)Tłumaczenia tych zachowań (tajemnica handlowa i związanie umowami z firmami) pozostały nieuzasadnione i urągały zawodowej działalności budowlanej.
Czytaj więcej»