Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

IV Ka 560/16

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2016-12-13

Data publikacji: 2017-02-13

trafność 13%

Istotność:

(...)aby inkryminowane zajścia zachowała w tajemnicy ). (...)Czynów tych oskarżony dopuszczał się przy wykorzystaniu nadarzających się warunków, żeby nie zostały ujawnione przez osoby postronne, narzucał również dziewczynce zachowanie ich w tajemnicy. (...)Nie wynikało z przypadku, czy uprawnionej zabawy, ale miało kontekst erotyczny wykorzystywany przez sprawcę sytuacyjnie, z uwzględnieniem zachowania tych czynów w tajemnicy.
Czytaj więcej»

IV P 366/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Grudziądzu

Data orzeczenia: 2019-03-21

Data publikacji: 2021-09-23

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)jego mienie oraz zachować w tajemnicy informacje, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę, przestrzegać tajemnicy określonej w odrębnych przepisach, przestrzegać w zakładzie pracy zasad współżycia społecznego. (...)(...)tego nie zabrania; 4) dochowanie tajemnicy ustawowo chronionej; 5) zachowanie uprzejmości(...)
Czytaj więcej»

I C 19/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2016-07-04

Data publikacji: 2016-07-18

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: bez tezy
Nadto był pozbawiony możliwości korzystania z zajęć kulturalno – oświatowych i sportowych oraz naruszana została tajemnica korespondencji. (...)Za mijające się z prawdą Sąd uznał zeznania powoda dotyczące przebywania w celach przeludnionych, nieodpowiednich warunków bytowych, pobicia przez funkcjonariusza Aresztu Śledczego, pogorszenia się jego stanu zdrowia, brak zajęć kulturalno – oświatowych i naruszenia tajemnicy korespondencji. (...)W odniesieniu do podnoszonej przez niego okoliczności dotyczącej naruszenia tajemnicy korespondencji wskazać należy, iż korzystanie zarówno z prawa korespondencji, jak i rozmów telefonicznych odbywało się zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Czytaj więcej»

VI GC 1/18

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2018-12-11

Data publikacji: 2019-02-25

trafność 13%

I tak powód powołał się na art. 11 ust. 1 u.z.n.k., zgodnie z którym czynem nieuczciwej konkurencji jest przekazanie, ujawnienie lub wykorzystanie cudzych informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa albo ich nabycie od osoby nieuprawnionej, jeżeli zagraża lub narusza interes przedsiębiorcy. (...)Przez „tajemnicę przedsiębiorstwa" rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności. Według powoda tajemnicę przedsiębiorstwa stanowiła jego lista klientów, do której pozwany miał dostęp i którą bezprawnie wykorzystał do przejęcia klientów powoda.
Czytaj więcej»

VII P 23/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-07-21

Data publikacji: 2016-08-30

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Dyrektorzy Oddziałów Regionalnych zatrudniani przez spółkę mieli nieograniczony dostęp do tajemnic handlowych oddziału, którym kierowali. (...)Powód posiadał dostęp do tajemnic handlowych oddziału, którym się zajmował. (...)Powód miał dostęp do strategii firmy oraz do analizy rynku dotyczących składowania rezerw państwowych, która była objęta tajemnicą państwową w tym zakresie.
Czytaj więcej»

VI P 130/16

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-11-23

Data publikacji: 2018-09-14

trafność 13%

Istotność:

(...)jego mienie oraz zachować w tajemnicy informacje, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę, przestrzegać w zakładzie pracy zasad współżycia społecznego. (...)(...)dobro zakładu pracy, zachowaniu w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę, przestrzeganie tajemnicy określonej w odrębnych przepisach oraz zasad współżycia społecznego.
Czytaj więcej»

II K 64/22

zarządzenie

Sąd Rejonowy w Legionowie

Data orzeczenia: 2024-10-23

Data publikacji: 2025-01-21

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)Informacja z (...) po uchyleniu tajemnicy bankowej; Dane osobopoznawcze; Wyjaśnienia oskarżonego(...)(...)Dane z (...) sp. z o.o. ; Dane retencyjne z (...) ; Dane z Grupa (...) .pl sp. z o.o.; Dane retencyjne z (...) ; Dane retencyjne z (...) S.A. ; Pismo z KP w K. ; Notatka urzędowa; Informacja z (...) po uchyleniu tajemnicy bankowej; Wyjaśnienia oskarżonego M. O.(...)(...)(...)Informacja z (...) po uchyleniu tajemnicy bankowej; Opinia sądowo-psychiatryczna; Karta karna Sąd dał wiarę zeznaniom pokrzywdzonego w całości, gdyż zgodne były z danymi z portalu (...) i przedłożonym przez niego potwierdzeniem przelewu, nie były kwestionowane.
Czytaj więcej»

VI P 496/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-07-06

Data publikacji: 2016-10-20

trafność 13%

Istotność:

Pracodawca wyrażał zgodę na zmianę trybu rozwiązania umowy o pracę pod warunkiem podpisania przez powoda oświadczenia o zachowaniu w tajemnicy informacji dotyczących działalności pracodawcy oraz nierozpowszechnianiu informacji nieprawdziwych pod groźbą kary umownej w wysokości 100.000 złotych. (...)(...)jego mienie oraz zachować w tajemnicy informacje, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę; 5) przestrzegać tajemnicy określonej w odrębnych przepisach; 6) przestrzegać w zakładzie pracy zasad współżycia społecznego.
Czytaj więcej»

VI P 190/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-05-24

Data publikacji: 2022-09-23

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Powódka naruszyła również obowiązek pracowniczy chronienia mienia należącego do pracodawcy i tajemnicy informacji świadcząc pracę w konkurencyjnej firmie. (...)(...)jego mienia oraz zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę oraz przestrzeganie w zakładzie pracy zasad współżycia społecznego. W tym aspekcie podejmując pracę w konkretnej przychodni medycznej, będąc tego w pełni świadoma, powódka naraziła pracodawcę na ujawnienie tajemnicy funkcjonowania D. D. M. S.(...)
Czytaj więcej»

VI Ka 324/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2016-05-17

Data publikacji: 2016-07-28

trafność 13%

Tajemnica zawodowa adwokata o charakterze obrończym – unormowana w art. 178 pkt 1 kpk - obejmuje wszystko, o czym adwokat dowiedział się udzielając porady prawnej lub prowadząc sprawę. (...)Wprawdzie art. 180 § 2 kpk zezwala na przesłuchanie adwokata co do faktów objętych tajemnicą adwokacką, ale tylko wtedy, gdy(...)(...)(...)zwolnienia z obowiązku zachowania takiej tajemnicy.
Czytaj więcej»