Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

VI P 457/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-06-19

Data publikacji: 2022-01-10

trafność 13%

Istotność:

Pierwszym z zachowań zarzuconych powódce jest naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa poprzez ujawnienie osobom trzecim danych wrażliwych klienta Kancelarii Notarialnej oraz wykorzystanie ich w celach prywatnych. (...)Z ustaleń Sądu wynika bowiem, że powódka nie ujawniała osobom trzecim, w tym wypadku swojej matce, adresu B. B. , który miałby być uzyskany w wyniku naruszenia tajemnicy przedsiębiorstwa, gdyż znała ten adres od wielu lat, ponieważ osobiście odwoziła go do domu po jednej z imprez. Zarzut naruszenia tajemnicy przedsiębiorstwa nie został więc potwierdzony, a ta przyczyna nie jest prawdziwa. (...)Powódka jako pracownik jest bowiem zobowiązana do dbania o dobro zakładu pracy, ochrony jego mienia oraz zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę ( art. 100 § 2 pkt 4 KP ).
Czytaj więcej»

X P 101/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2014-09-15

Data publikacji: 2014-12-05

trafność 13%

Zgodnie z § 3 umowy za działalność konkurencyjną uznaje się w szczególności: niewykonywanie czynności zawartych w Regulaminie pracy i zakresie obowiązków, złamanie tajemnicy handlowej i służbowej przedsiębiorstwa oraz(...)(...)(...)pracy i zakresie obowiązków, złamanie tajemnicy handlowej i służbowej przedsiębiorstwa oraz(...)(...)Sąd dokonując wykładni treści umowy doszedł do przekonania, że wolą pracodawcy zawierającego z powodem umowę o zakazie konkurencji było zachowania w tajemnicy przed podmiotami trzecimi i wykorzystywanie(...)(...)(...)przy wykorzystaniu posiadanych zbioru danych, tajemnicy handlowej, służbowej i przedsiębiorstwa należących do strony pozwanej , S. W. - E. oraz zakaz działań, które naraziły by stronę pozwaną na szkodę lub utratę zysków.
Czytaj więcej»

III AUa 312/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2021-06-30

Data publikacji: 2022-01-03

trafność 13%

K. G. nie miała dostępu do tajemnic firmy. (...)Sąd I instancji za nieprzekonujące uznał stanowisko płatnika składek powołującego się na zaufanie do wnioskodawczyni oraz powierzenie jej dostępu do tajemnic przedsiębiorstwa, jako przyczynę ukształtowania wynagrodzenia na tak wysokim poziomie, przy połowie wymiaru czasu pracy. (...)(...)uzasadniał dopuszczeniem R. K. do tajemnic firmy, na które składały się „konstrukcje formułowania ofert, dostawców, usług, dostawców materiałów”. Treść umowy o pracę oraz załącznika nr 1 do niej, w którym został określony zakres obowiązków ubezpieczonej, a także jej zeznań złożonych w postępowaniu przed Sądem I instancji, nie potwierdzają, że do takich tajemnic spółki (...) została ona dopuszczona.
Czytaj więcej»

II AKa 237/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2018-11-26

Data publikacji: 2019-09-17

trafność 13%

Istotność:

(...)nie uchybia obowiązkowi zachowania w tajemnicy informacji o charakterze niejawnym, a w znacznym stopniu przedstawi prezentowane przez Sąd Apelacyjny stanowisko w zakresie omawianych zarzutów apelacyjnych. (...)Zarzut ten opiera się zatem na hipotetycznym przyjęciu, że wówczas treść wydanej decyzji być może byłaby inna, tzn. świadek zostałby z zachowania tajemnicy informacji niejawnych zwolniony i zostałby przesłuchany na okoliczności wskazane w złożonym wniosku dowodowym. (...)Przepis art. 179 § 3 k.p.k. wprost stanowi, że „sąd lub prokurator może zwrócić się do właściwego naczelnego organu administracji rządowej o zwolnienie świadka od obowiązku zachowania tajemnicy”. Brzmienie tego przepisu nie pozostawia zatem wątpliwości co do adresata wniosku (który przybiera postać postanowienia) do którego należy się zwrócić o zwolnienie z tajemnicy informacji niejawnych, z którymi mamy do czynienia w niniejszej sprawie.
Czytaj więcej»

I ACa 430/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2017-02-15

Data publikacji: 2017-05-19

trafność 13%

Istotność:

(...)bankowego i objęcie tych informacji tajemnicą bankową. (...)Skarżący złożył w tym względzie wniosek o zwrócenie się do banku, który pomimo wezwania Sądu nie przedstawił żądanych dokumentów, zasłaniając się tajemnicą bankową. (...)W konsekwencji pozwany zanegował, w oparciu o art.58 § 1 k.c. , ważność cesji wierzytelności banku wobec pozwanego z uwagi na jej sprzeczność z przepisami prawa, tj. art.104 prawa bankowego , a mianowicie naruszenie tajemnicy bankowej poprzez zbycie wierzytelności wobec(...)W ocenie Sądu Apelacyjnego ten zarzut jest zbyt daleko idący – nawet bowiem ewentualne zawarcie umowy przelewu wierzytelności z naruszeniem tajemnicy bankowej poprzez ujęcie na liście(...)cywilną w związku z naruszeniem tajemnicy bankowej.
Czytaj więcej»

XXIII Zs 116/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-12-15

Data publikacji: 2022-07-28

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)określającego definicję legalną pojęcia „tajemnica przedsiębiorstwa”. W okolicznościach przedmiotowej sprawy wykonawca (...) nie przedstawił uzasadnienia objęcia tajemnicą przedsiębiorstwa wyjaśnień ceny ofert zawartych w piśmie z dnia 12 lipca 2021 r. wraz z ich przekazaniem Zamawiającemu. (...)Tym samym (...) nie zastrzegł w ocenie Izby skutecznie tajemnicą przedsiębiorstwa wyjaśnień poziomu ceny złożonych pismem z dnia 12 lipca 2021 r. (...)Za niezasadną Izba uznała argumentację Zamawiającego, który wskazał, że Odwołujący nie odwołał się od zaniechania uznania zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa wykonawcy (...) za bezskuteczne.
Czytaj więcej»

I ACa 1367/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-04-20

Data publikacji: 2017-06-28

trafność 13%

(...)i lekarza dentysty poprzez naruszenie tajemnicy lekarskiej oraz przestępstwa z art.(...)(...)(...)zdrowia, zmuszając ich do naruszenia tajemnicy lekarskiej, co miało wywołać atmosferę zastraszania i stresu u U. O. , Sąd Okręgowy podkreślił, że zarzuty te nie znalazły potwierdzenia z zgromadzonym w sprawie materiale dowodowym. (...)(...)pomiędzy powódką, a lekarzem objętej tajemnicą lekarską przez osoby postronne obecne(...)czci, prawa do prywatności, intymności tajemnicy lekarskiej, zdrowia; II. naruszenie art.(...)do prywatności, intymności, zdrowia i tajemnicy lekarskiej; 2. okoliczność ustalona przez(...)
Czytaj więcej»

V ACa 23/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-06-28

Data publikacji: 2018-08-06

trafność 13%

Konfrontując te dwie relacje, Sąd Okręgowy miał na względzie utrzymywanie darowizny z 31 stycznia 1991 roku w tajemnicy przed powódką, brak rozmów na(...)(...)Gdyby umowa z 1988 roku byłą rzeczywiście pozorna, to pozwana powiedziałaby powódce o swych kłopotach prosząc powódkę o podjęcie decyzji co do lokalu przy (...) , decyzji o dalszym darowaniu prawa nie podjęłaby samodzielnie i co więcej w tajemnicy przed powódką. (...)Tajemnica, w jakiej doszło do darowania(...)(...)Jedynym uzasadnieniem zachowania polegającego na darowaniu mieszkania synowi przez matkę w tajemnicy przed powódką jest uznanie, że(...)
Czytaj więcej»

VI ACa 1113/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-02-15

Data publikacji: 2013-07-22

trafność 13%

(...)przekazanie przez bank informacji stanowiących tajemnicę bankową: 1) biurom informacji gospodarczej, działającym na podstawie ustawy z dnia 14 lutego 2003 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych ”. (...)(...)zgodę na przekazanie informacji stanowiących tajemnicę bankową : 1) biurom informacji gospodarczej działającym na podstawie ustawy z dnia 14 lutego 2003 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych ”. (...)W niniejszej sprawie zakwestionowane postanowienie zawiera bardzo ogólne określenie „tajemnica bankowa”, które obejmuje znacznie szerszy zakres informacji aniżeli te, o których stanowi art. 2 ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych . (...)Pożyczkobiorca wyrażając zgodę na przekazywanie informacji stanowiących tajemnicę bankową biurom informacji gospodarczej działającym(...)
Czytaj więcej»

IV Pa 90/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Zielonej Górze

Data orzeczenia: 2017-10-10

Data publikacji: 2017-11-08

trafność 13%

Istotność:

(...)pracy uważa się – nieprzestrzeganie tajemnicy służbowej, ujawnianie tajemnic gospodarczych, technicznych i technologicznych, a także zaniedbanie ochrony tych tajemnic; - nadużywanie zasobów teleinformatycznych firmy (...) w celach niezwiązanych z działalnością biznesową firmy (...) . (...)(...)polegającego na wykorzystaniu informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, a tym samym braku dbałości o dobro zakładu pracy i jego mienie, przez co doprowadziła Pani do obniżenia przychodów po stronie pracodawcy, powodując powstanie szkody”. (...)Otóż pozwany oświadczył, że ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych polegało na wykorzystywaniu informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, przez co powódka doprowadziła do obniżenia przychodów po stronie pracodawcy, powodując powstanie szkody.
Czytaj więcej»