Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

III APa 28/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2014-12-16

Data publikacji: 2015-02-19

trafność 10%

Pozwany zajmował w powodowej spółce jedno z kluczowych stanowisk i miał dostęp do wszystkich tajemnic przedsiębiorstwa, a w szczególności – znał ceny i warunki dostaw surowców, ceny i warunki sprzedaży towarów (łącznie z marżą) oraz dane kontaktowe partnerów biznesowych. (...)Nie było przy tym konieczne wyjaśnianie, czy rzeczywiście pozwany ujawnił wobec nowego pracodawcy informacje, które mogły być określone jako tajemnica przedsiębiorstwa swojego byłego pracodawcy. (...)(...)miał dostęp do wszystkich istotnych tajemnic przedsiębiorstwa jak: ceny i warunki(...)
Czytaj więcej»

I C 39/17

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim

Data orzeczenia: 2017-07-19

Data publikacji: 2020-01-14

trafność 10%

Kontakty te odbywają się w tajemnicy przed powodem, aby nie powodować konfliktów. (...)Przede wszystkim podkreślić należy, iż kontakty pozwanej z jej matką odbywają się w tajemnicy przed powodem, z uwagi na głęboki konflikt jaki od wielu lat istnieje pomiędzy ojcem i córką. (...)Kontakty te odbywają się jednak w tajemnicy przed powodem, zaś świadek w obawie przed reakcją męża zaprzecza tym kontaktom.
Czytaj więcej»

I ACa 682/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-12-09

Data publikacji: 2016-02-16

trafność 10%

(...)działalnością, w szczególności dane stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa sprzedającego, a nadto, w pkt 17 - nazwę przedsiębiorstwa sprzedającego, tj. (...)(...)działalnością, w szczególności dane stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa sprzedającego, a nadto, w pkt 17 - nazwę przedsiębiorstwa sprzedającego, tj. (...)(...)działalnością, w szczególności dane stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa sprzedającego, a nadto, w pkt 17 - nazwę przedsiębiorstwa sprzedającego, tj.
Czytaj więcej»

I ACa 1143/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-10-20

Data publikacji: 2017-11-22

trafność 10%

(...)sfery prywatności, czci, godności człowieka, tajemnicy informacji, tajemnicy informacji o zdrowiu, prywatności, wolności w sferze autonomii osoby, ochrony autonomii informacji, swobodnego i świadomego podejmowania decyzji, intymności, prywatności życia. (...)Niemniej jednak, w ocenie Sądu pierwszej instancji, skala naruszenia dobra chronionego prawem, jakim w danym przypadku była tajemnica informacji o zdrowiu, pozostawała nieadekwatna do żądanego przez powódkę zadośćuczynienia.
Czytaj więcej»

III C 264/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2021-12-20

Data publikacji: 2022-01-31

trafność 10%

Pozwany przedłożył obecnym także bilingi rozmów telefonicznych, wydruki e-maili do których uzyskał bezprawnie dostęp naruszając tajemnicę korespondencji i zdjęcia powódki z innym mężczyzną wchodzących do klatki schodowej z oznaczeniem dat. (...)Powódka wskazała, że w myśl art 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)(...)(...)tym prawo do zachowania w tajemnicy korespondencji, bowiem bezprawnie i w sposób zawiniony oraz z premedytacją korzystał z jej skrzynki poczty elektronicznej, oraz uzyskał dostęp do konta na portalu społecznosciowym F. .
Czytaj więcej»

IV P 199/22

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Kielcach

Data orzeczenia: 2023-07-19

Data publikacji: 2024-03-11

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Powód w tym okresie nie świadczył już aktywnie pracy na rzecz pozwanej, gdyż został zwolniony z obowiązku jej wykonywania do czasu zakończenia okresu wypowiedzenia. Ponadto, jak wskazał sam pozwany pracodawca, zakład produkcyjny podlegał likwidacji równocześnie z likwidacją stanowiska pracy powoda. Z tego też względu nie sposób uznać, że (...)
Powód na mocy powyższej umowy bezterminowo zobowiązał się także do zachowania w tajemnicy wszelkich poufnych informacji, o których dowiedział się w związku z wykonywaniem powierzonych mu obowiązków pracowniczych, a których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę. (...)Ł. J. nie świadczył w tym czasie żadnej pracy dla (...) Pizza N. w K. , pozostając w okresie wypowiedzenia umowy o pracę u pozwanego pracodawcy, ani też nie udostępniał temu podmiotowi informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Ponadto zobowiązano powoda bezterminowo do zachowania w tajemnicy wszelkich poufnych danych przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

IX P 408/21

uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2022-11-23

Data publikacji: 2022-12-01

trafność 10%

Nadto podkreśliła, że powód posiadał wiedzę o finansach pozwanej dużo większą niż pozostali pracownicy i niejednokrotnie dzielił się tajemnicą przedsiębiorstwa z innymi pracownikami. (...)(...)wspólnych posiłków danych firmy objętych tajemnicą. (...)(...)wspólnych posiłków danych firmy objętych tajemnicą.
Czytaj więcej»

II Ca 1901/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Krakowie

Data orzeczenia: 2016-11-17

Data publikacji: 2020-01-30

trafność 10%

(...)towarzystwem ubezpieczeń nie była objęta tajemnicą przedsiębiorstwa Banku i towarzystwa ubezpieczeń,(...)umowy - ze względu na tajemnicą przedsiębiorstwa - były objęte obowiązkiem zachowania w tajemnicy, a zatem nie mogły zostać(...)
Czytaj więcej»

VII AGa 38/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-09-21

Data publikacji: 2019-05-25

trafność 10%

W trakcie trwania umowy, a także po jej rozwiązaniu przez okres jednego roku pozwany zobowiązał się zachować w bezwzględniej tajemnicy, nie przekazywać, nie ujawniać ani(...)lub „ściśle poufne” lub „tajemnica wewnętrzna” przez członków zarządu spółki(...)(...)W pierwszym rzędzie zauważyć należało, że jakkolwiek w sprawie były podstawy do uznania, że z uwagi na dostęp pozwanego do informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa powoda, mogło dojść do(...)
Czytaj więcej»

XVI GC 2173/13

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-05-28

Data publikacji: 2014-09-15

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: możliwość uchylenia się od skutków oświadczenia woli dotyczącego zawarcia umowy sprzedaży pod wpływem błędu.
Sąd odmówił też wyłączenia jawności rozprawy (k. 156), gdyż nie było podstaw do uznania, że okoliczności, na które będą zeznawać świadkowie lub strony mogą stanowić tajemnicę handlową przedsiębiorstwa. To w jaki sposób powód zawierał umowy sprzedaży i dzierżawy powierzchni jakie były ich warunki, jak postępował powód w stosunkach z kontrahentami nie jest tajemnicą przedsiębiorstwa. (...)Wniosek o uznanie tego za tajemnicę przedsiębiorstwa sugeruje, że powód usiłuje ukryć sposób swojego postępowania tak jakby wiedza innych o tym jak realizuje on umowy mogła mu zaszkodzić.
Czytaj więcej»