Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8707

I C 1405/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2014-01-09

Data publikacji: 2014-02-03

trafność 15%

Orzeczenie nieprawomocne

Ponadto wyjaśnił, że nie ujawnił w zaświadczeniu nazwy schorzenia powoda z uwagi na tajemnicę lekarską.
Czytaj więcej»

III APa 10/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2012-11-29

Data publikacji: 2013-02-06

trafność 15%

W uzasadnieniu pozwu powód wskazał, że w dniu 1 maja 2008r. strony zawarły umowę zachowania tajemnicy służbowej, współpracy i o zakazie(...)(...)Dalej Sąd ustalił, że strony zawarły umowę o zachowaniu tajemnicy służbowej współpracy i zakazie konkurencji. (...)Przedmiotem sporu było ustalenie czy pozwany H. G. swoim postępowaniem naruszył postanowienia umowy z 1.05.2008 r. o zachowaniu tajemnicy służbowej, współpracy i zakazie konkurencji zawartej z firmą (...) A. K. a jeżeli tak, to czy z tego powodu powód poniósł szkodę i w jakiej wysokości. (...)Z dniem 1.05.2008 r. strony zawarły umowę zachowania tajemnicy służbowej, współpracy i zakazie konkurencji(...)
Czytaj więcej»

I ACz 230/13

postanowienie

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2013-04-19

Data publikacji: 2013-05-14

trafność 15%

(...)zastosowanej metody wykonania produktów stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa powoda, które naruszają prawa autorskie powoda.
Czytaj więcej»

I ACa 406/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2013-06-27

Data publikacji: 2013-07-30

trafność 15%

(...)nazwiska oraz wizerunku, jak również tajemnicy korespondencji poprzez uporczywe nękanie polegające(...)(...)Powódka stanowczo sprzeciwiała się i nadal sprzeciwia posługiwaniu się przez pozwanego jej imieniem, nazwiskiem, wizerunkiem, naruszaniu jej prywatności, wolności, miru domowego, naruszaniu tajemnicy korespondencji. (...)Pozwany także bezprawnie naruszył tajemnicę korespondencji, umieszczając na stronie internetowej treści sms-ów i mms –ów kierowanych do powódki bez jej zgody ( np. k. 71 akt ). (...)Skoro powódka nie wyraziła zgody na rozpowszechnianie korespondencji w postaci sms-ów i mms –ów, kierowanych przez pozwanego do niej należy stwierdzić, że pozwany naruszył w tym zakresie dobro osobiste powódki – prawo do tajemnicy korespondencji.
Czytaj więcej»

III Ka 7/24

wyrok

Sąd Okręgowy w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2025-02-26

Data publikacji: 2025-03-11

trafność 15%

Istotność:

(...)ukryć przed oskarżonym, zachować w tajemnicy, a także co do tego,(...)nie ma przed nim żadnych tajemnic. (...)(...)ma przed oskarżonym (mężem) żadnych tajemnic, zaś pojazd stanowi składnik małżeńskiej wspólności majątkowej, zatem ewentualne powzięcie przez oskarżonego informacji o jej lokalizacji, miejscu pobytu, czy też lokalizacji jego pojazdu nie stanowiło informacji, co do której nie był uprawniony. (...)(...)wiedzy w tym zakresie w tajemnicy przed oskarżonym, to tym samym wyczerpał on znamiona przestępstwa określonego w art. 267 § 3 kk .
Czytaj więcej»

I ACa 248/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2012-12-12

Data publikacji: 2013-02-23

trafność 15%

Powód dochodził zadośćuczynienia pieniężnego za naruszenie dóbr osobistych w postaci godności, prywatności, tajemnicy korespondencji, nietykalności mieszkania, własności. (...)(...)(m. in. garnków, noży), naruszyli tajemnicę korespondencji, poprzez odbieranie od listonosza korespondencji adresowanej do powoda i jego matki – M. T. . Sąd ostatecznie uznał , takie swoje stanowisko szerzej uzasadniając , że powód nie wykazał by jego dobra osobiste takie jak : godność, prywatność, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, własność zostały w ogóle naruszone poprzez bezprawne zachowanie pozwanych. Podobnie , w ocenie Sądu , powód nie zdołał wykazać by zostały naruszone pozostałe jego dobra osobiste, a więc tajemnica do korespondencji, prywatność, nietykalność mieszkania, własność.
Czytaj więcej»

I C 131/24

wyrok

Sąd Rejonowy w Gdyni

Data orzeczenia: 2024-11-05

Data publikacji: 2025-02-12

trafność 15%

Istotność:

(...)pozwanego do zwolnienia banku z tajemnicy bankowej oraz o zwrócenie się do banku (tj. pierwotnego wierzyciela) o nadesłanie umowy pożyczki w wersji elektronicznej oraz o zwolnienie z tajemnicy bankowej. (...)Podkreślić należy, iż zgodnie z treścią przepisu art. 105 ust. 1 pkt 2 lit. d Prawa bankowego bank ma obowiązek udzielenia informacji stanowiących tajemnicę bankową wyłącznie sądu w związku(...)Pozostałe przypadki, określone w ustawie przypadki, w których bank może udzielić sądowi informacji objętych tajemnicą bankową dotyczą spraw karnych.
Czytaj więcej»

I ACa 26/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-06-03

Data publikacji: 2020-09-18

trafność 15%

Tajemnica korespondencji także jest dobrem osobistym i podlega ochronie na podstawie art. 23 k.c. (...)Prawo do decydowania o rozpowszechnianiu korespondencji, stanowi rozwinięcie prawa do tajemnicy korespondencji. (...)W niniejszej sprawie powódka domagała się ochrony dóbr osobistych w postaci tajemnicy korespondencji. (...)Takimi dobrami są cześć, , wizerunek, prawo do prywatności czy tajemnica korespondencji.
Czytaj więcej»

III AUa 633/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-04-06

Data publikacji: 2016-04-29

trafność 15%

Istotność:

(...)okoliczności, że detektyw jest związany tajemnicą zawodową i zwolnienie go w tym zakresie z tajemnicy może nastąpić na zasadach określonych w kodeksie postępowania karnego , a tym samym skarżący nie może ujawnić szczegółów dotyczących wykonywanych dzieł. (...)Skoro organ rentowy nie jest władny zwolnić płatnika z obowiązku zachowania w tajemnicy informacji określonych w ustawie, to nie może okoliczności kwalifikować w oderwaniu od jego wyjaśnień, wskazujących na charakter postanowień zawieranych umów, z których wynika, że były to umowy o dzieło. (...)(...)usługach detektywistycznych zobowiązującego do zachowania tajemnicy detektywa, poprzez jego niezastosowanie i przyjęcie, iż brak załączonych raportów detektywistycznych do akt sprawy świadczy jednoznacznie, iż zamówienie ma charakter umowy zlecenia.
Czytaj więcej»

II AKa 133/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2014-09-29

Data publikacji: 2014-11-20

trafność 15%

Istotność:

(...)zgody na udostępnienie informacji objętych tajemnicą bankową, celem pozyskania i wykorzystania w postępowaniu karnym dokumentów zawierających rzeczoną tajemnicę, a także przesłuchanie na rozprawie świadków bez zwolnienia ich z obowiązku zachowania tajemnicy bankowej. (...)W większości wypadków określonych w art. 105 określone zostały też warunki i tryb, w jakich może nastąpić ujawnienie podmiotom zewnętrznym informacji objętych tajemnicą bankową. (...)Na rozprawie żaden ze świadków nie wnosił go o zwolnienie go z obowiązku zachowania tajemnicy bankowej. (...)Wynika stąd, że świadkowie składający zeznania na okoliczności objęte tajemnicą bankową powinni być przesłuchani na rozprawie z wyłączeniem jawności.
Czytaj więcej»