Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

II AKa 78/20

wyrok

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2020-07-24

Data publikacji: 2020-12-10

trafność 13%

Za absurdalne wręcz należy uznać, że Ł. W. (1) podżegał A. B. do przekroczenia swoich uprawnień i ujawnienia tajemnicy służbowej poprzez przesłanie mu sms – u ze znakiem zapytania. (...)Uznanie, że Ł. W. (1) za każdym razem podżegał A. B. do ujawniania tajemnicy służbowej, kłóci się z przyjęciem, że obaj oskarżeni działali świadomie w zorganizowanej grupie przestępczej. (...)Musiał on zatem mieć z góry powzięty zamiar przekraczania jako funkcjonariusz publiczny swoich uprawnień i ujawniania tajemnicy służbowej. (...)Stąd też zachowania oskarżonego polegające na ujawnianiu tajemnicy służbowej należało potraktować jako jedno przestępstwo i zakwalifikować z art. 231 §1 i 2 k.k. w zb. z art. 266 §2 k.k. w zw. z art. 12 §1 k.k.
Czytaj więcej»

VIII Pa 165/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2018-11-21

Data publikacji: 2019-02-25

trafność 13%

Istotność:

Znajdują się wśród nich wszelkie okoliczności i informacje, o których pracownik dowiedział się w związku z wykonywaniem powierzonych mu obowiązków pracowniczych, tajemnica przedsiębiorstwa, tajemnica służbowa, tajemnica informacji dotyczących technologii, organizacji pracy(...)(...)W postanowieniu § 2 ust. 2.2 obydwu powyższych umów strony wskazują na tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. (...)Jako że przepisy kodeksu pracy nie definiują w żaden sposób pojęcia „szczególnie ważnych informacji”, o których stanowi art. 101 2 § 1 k.p. , pomocniczo można stosować pojęcie „tajemnicy przedsiębiorstwa” z ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji . (...)Należy przy tym zaznaczyć, że przepisy o zakazie nieuczciwej konkurencji wykluczają objęcie tajemnicą informacji, które osoba zainteresowana może uzyskać w zwykłej i dozwolonej formie.
Czytaj więcej»

III APa 16/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2013-06-12

Data publikacji: 2013-07-26

trafność 13%

Teza orzeczenia: Rozpowszechnienie informacji przez pracodawcę o przyczynach wypowiedzenia pracownikowi umowy o pracę nie znajduje uzasadnienia w przepisach oraz może być nieuzasadnione po rozważeniu słusznych interesów obu stron stosunku pracy.
Pozwany wskazał, że to powódka posiada wiedzę kto z adresatów korespondencji wewnętrznej naruszył tajemnicę tej korespondencji i w konsekwencji tylko do tej osoby może kierować takie żądania. (...)Pozwany wskazał, że w pierwszej kolejności chodziło o zamknięcie dostępu do tajemnicy bankowej i informacji handlowej pozwanego jaką jest baza danych. (...)Twierdzenia pozwanego, jakoby rozpowszechnienie przedmiotowej informacji mało na celu ochronę tajemnicy bankowej również należy poczytywać jako nieuzasadnione, skoro rozpowszechniono ją pracownikom ni jak powiązanym z osobą powódki i koniecznością ochrony tajemnicy bankowej. (...)Sąd Apelacyjny nie dopatrzył się bowiem w treści maila skierowanego do pracowników zobowiązania do zachowania jego treści w tajemnicy, zaś informacje dotycząca spraw personalnych nie są ustawowo objęte klauzulą poufności.
Czytaj więcej»

VI Ka 304/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Elblągu

Data orzeczenia: 2022-04-22

Data publikacji: 2023-03-17

trafność 13%

Istotność:

Przepis ten bowiem stanowi, że osoby obowiązane do zachowania w tajemnicy informacji niejawnych o klauzuli tajności(...)tych osób od obowiązku zachowania tajemnicy przez uprawniony organ przełożony. (...)(...)które nie są objęte taką tajemnicą, bo art. 179§1kpk służy tylko(...)rozciąga się obowiązek zachowania w tajemnicy informacji niejawnych o klauzuli tajności "tajne" lub "ściśle tajne. (...)Świadek zresztą nie udzielał informacji w tym zakresie powołując się na tajemnicę państwową. Przy czym nie uzyskano zgody na zwolnienie świadka ze składania zeznań dot. informacji niejawnych o klauzuli tajności "tajne" lub "ściśle tajne" i świadek nie był na te okoliczności, objęte tajemnicą słuchany.
Czytaj więcej»

VIII K 1039/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2018-01-29

Data publikacji: 2018-06-26

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Posiadanie kserokopie dokumentów w miejscu zamieszkania w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych nie wyczerpuje znamion występku z art. 276 § 1 kk
Obowiązek zachowania tajemnicy trwa również po ustaniu zatrudnienia. Bezpośrednim przedmiotem ochrony w art. 266 § 2 jest szeroko rozumiana tajemnica służbowa. (...)U. z 2015 r. poz. 615 z późn. zm. - w stosunku do tajemnicy adwokackiej - albo ustawa z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty , tekst jedn.: Dz. (...)464 - w stosunku do tajemnicy lekarskiej), albo mogącą mieć zastosowanie(...)przewidują wprost ustawowego obowiązku zachowania tajemnicy, natomiast charakter wykonywanego zawodu czy(...)
Czytaj więcej»

I ACa 755/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2021-10-19

Data publikacji: 2021-11-30

trafność 13%

Istotność:

Powód zobowiązał się również do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji dotyczących działalności Pracodawcy, stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa lub będących informacjami niejawnymi(...)ujawniania albo obowiązkowi zachowania w tajemnicy, w tym na podstawie przepisów(...)(...)Jednocześnie, w okresie obowiązywania przedmiotowej Umowy, jak również po jej wygaśnięciu powód zobowiązał się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa albo inną tajemnicę prawnie chronioną oraz do nie(...)(...)W konsekwencji Sąd Okręgowy stwierdził, że zakres zakazu konkurencji, nie musi być tożsamy z zakresem ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa, zaś kluczowe znaczenie na(...)zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich poufnych informacji, o których(...)(...)(...)zakładu pracy oraz zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić go na szkodę.
Czytaj więcej»

XXIII Zs 110/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-10-29

Data publikacji: 2022-04-27

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)ramach składanych wyjaśnień zastrzegł jako tajemnicą przedsiębiorstwa dokumenty, które w sposób oczywisty nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa, a zastrzeżenie miało wyłącznie(...)uwagi na fakt, iż zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa nie spełnia wymagań określonych(...)(...)Zamawiający w odpowiedzi na odwołanie podał, iż poza uwzględnieniem zarzutu nr 4 dotyczącego zdjęcia tajemnicy przedsiębiorstwa z wyjaśnień wykonawcy (...) wnosi o oddalenie pozostałych zarzutów. (...)(...)bo wykonawca wszystkie wyjaśnienia objął tajemnicą przedsiębiorstwa, które to zastrzeżenie zamawiający uznał za zasadne. (...)Zamawiający, w związku z brakiem wykazania – uzasadnienia, że zastrzeżone treści są tajemnicą przedsiębiorstwa nie miał podstaw z(...)zwarte w zastrzeżonym dokumencie stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa i winien był nie uznać dokonanego zastrzeżenia za prawidłowe.
Czytaj więcej»

I C 206/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2020-12-29

Data publikacji: 2021-02-09

trafność 13%

(...)do sytuacji zdrowotnej pozwanego, ujawnieniu tajemnicy prywatnej nie związanej ze sprawą,(...)mojej sytuacji zdrowotnej, - ujawnieniu tajemnicy prywatnej, w tym szczegółowych informacji mogących stanowić moje dane osobowe, nie związanej ze sprawą przed prokuraturą i policją. (...)(...)zdrowotnej pozwanego, a dodatkowo ujawnienie tajemnicy prywatnej nie związanej ze sprawą przed prokuraturą i policją prowadzącą dochodzenie w sprawie oraz w piśmie skierowanym do Pełnomocnika Prezydenta G. J. w dniu 08.04.2018 r. (...)(...)sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnicę korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukową, artystyczną wynalazczą i racjonalizatorską, przy czym wyliczenie to nie jest enumeratywne. (...)(...)sytuacji zdrowotnej pozwanego oraz ujawnieniu tajemnicy prywatnej.
Czytaj więcej»

VI ACa 1796/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-04-19

Data publikacji: 2018-02-23

trafność 13%

Istotność:

Z tego względu zasada ta nie doznaje żadnych wyjątków, przyjmuje się bowiem, że zgodnie z regulującym ją przepisem - choć nie zawiera on tak wyraźnego zakazu, jak art. 108 § 1 k.p.k. - nie jest dopuszczalne zwolnienie od zachowania tajemnicy narady sędziowskiej. (...)Obowiązku zachowania tajemnicy narady sędziowskiej nie uchyla - co podkreśla się także w piśmiennictwie - art. 85 § 3 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych (tekst jedn.: Dz. (...)Trafnie wskazuje się, że choć przepis art. 324 § 1 k.p.c. mówi o niejawnej naradzie sędziów, to jednak konsekwentnie za objęte tajemnicą narady sędziowskiej trzeba uznać również okoliczności sporządzenia orzeczenia wydanego przez sąd orzekający w składzie jednego sędziego. (...)U. z 2015 r. poz. 1241 ze zm.) urzędnik obowiązany jest dochować tajemnicy prawnie chronionej.
Czytaj więcej»

VII Pa 2/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Krakowie

Data orzeczenia: 2019-05-17

Data publikacji: 2023-01-24

trafność 13%

(...)jego mienia oraz zachowanie w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę. (...)Zdaniem Sądu Rejonowego bez znaczenia jest fakt, czy powód znał przebieg rozmowy zastępcy dyrektora (...) z (...) , a zwłaszcza o prośbie tego ostatniego o zachowaniu w tajemnicy przekazanej informacji. (...)Zachowanie powoda spowodowało utratę zaufania do powoda, jako pracownika (...) zobowiązanego do przestrzegania tajemnic. (...)(...)jego mienia oraz zachowanie w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę.
Czytaj więcej»