Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
3922

XII Ga 190/17

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2017-06-05

Data publikacji: 2017-09-25

trafność 40%

Przedstawiła mu jej projekt. (...)Instalacja elektryczna do podłączenia systemu wentylacji była wykonywana przez A. Z. . (...)Sama instalacja elektryczna była wykonywana przez A. Z. . (...)Instalacja elektryczna była wykonywana przez A. Z. .
Czytaj więcej»

II C 381/17

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2019-12-17

Data publikacji: 2021-02-26

trafność 40%

Kable elektryczne położono zgodnie z projektem zmienionym przez projektanta . (...)Projektant A. K. który wykonał projekt instalacji elektrycznej dokonał ponownych technicznych obliczeń i potwierdził możliwość zmiany kabli na mniejszy przekrój. (...)Sąd zważył : Bezspornym jest, że w tracie realizacji przez powódkę prac polegających na wykonaniu instalacji elektrycznej zastosowano kable elektryczne o mniejszym przekroju niż przewidziane pierwotnie w umowie i w pierwotnym projekcie. (...)Nie są niższej jakości , trwałości co stwierdził biegły z zakresu automatyki i instalacji elektrycznych .
Czytaj więcej»

I ACa 353/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-11-16

Data publikacji: 2017-02-02

trafność 40%

Stwierdzono, że istniejąca instalacja elektryczna nie nadaje się nie tylko do ponownego montażu, ale i do dalszej eksploatacji. Niezbędne było wykonanie nowej instalacji elektrycznej. (...)Inwestor po analizie kolizji stwierdził, że należy wykonać w całości nową instalację elektryczną na drugim piętrze. (...)Niedrożność komina jest zatem uchybieniem projektanta Projekt przewidywał za małe zabezpieczenia elektryczne.
Czytaj więcej»

I 1 C 2101/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Gdyni

Data orzeczenia: 2015-04-29

Data publikacji: 2016-06-07

trafność 40%

Istotność:

(...)tym protokołu sprawdzenia drożności wykonanej instalacji elektrycznej oraz naniesienia w projekcie instalacji elektrycznej wykonanych przez pozwanego w trakcie robót zmian. (...)Ponadto pozwany początkowo zeznał, że wykonał wszystkie prace zgodnie z przedstawionym mu przez powoda projektem robót, a następnie zeznał, że w trakcie prac wykonał zmiany, których jednak nie zamieścił w projekcie robót. (...)Roszczenie swoje powód wywodził z zawartej z pozwanym w 2009 r. ustnej umowy o dzieło dotyczącej wykonania kompletnej instalacji elektrycznej, domofonowej i alarmowej w budynku mieszkalnym należącym do powoda. (...)Powód wykazał również, że wykonana przez pozwanego instalacja elektryczna została wykonana nieprawidłowo w zakresie dotyczącym zamontowania gniazdka elektrycznego bezpośrednio pod ujęciem wody, na co wskazują zeznania w/w świadka i złożone przez niego oświadczenie.
Czytaj więcej»

XVII AmE 67/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-02-20

Data publikacji: 2024-01-29

trafność 40%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)S.A. spoczywa obowiązek zakupu energii elektrycznej wytworzonej i zaoferowanej przez (...)(...)W. z należących do niej instalacji odnawialnego źródła energii oraz ustalił(...)i ustalonej w oparciu o projekt Umowy sprzedaży energii elektrycznej przedłożony 27 lipca 2016 r.(...)(...)(...)w życie rozdziału 4; 2) instalacji odnawialnego źródła energii innej niż(...)Warunkiem zakupu przez sprzedawcę zobowiązanego energii elektrycznej, o której mowa w ust.(...)przesyłowej lub sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w instalacji odnawialnego źródła energii, w okresie(...)(...)Park (...) stanowi instalację odnawialnego źródła energii, a energia elektryczna została wytworzona w tym źródle po raz pierwszy przed dniem wejścia w życie rozdziału 4 o.z.e. tj. przed 1 lipca 2016 roku.
Czytaj więcej»

I C 176/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Olsztynie

Data orzeczenia: 2024-01-17

Data publikacji: 2024-06-19

trafność 40%

Energa-Operator S.A. dokonała na podstawie warunków przyłączenia nr (...) przyłączenia instalacji realizowanej w ramach projektu nr (...) . (...)W pkt 2) a) podano wydatki kwalifikowalne związane z realizacją projektu, tj. przyłącza jednostek wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych do najbliższej istniejącej sieci, stanowiące integralną część projektu, niezbędną dla osiągnięcia celów projektu. (...)W przypadku inwestowania przez beneficjentów w instalacje wykorzystywane do wytwarzania energii elektrycznej, mogła ona być wytwarzana na potrzeby własne, jak również z możliwością sprzedaży do sieci. (...)Zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie projektu złożonym przez powoda, nowa instalacja miała być przyłączona do sieci odrębnym, nowym przyłączem.
Czytaj więcej»

I ACa 785/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2018-02-02

Data publikacji: 2018-03-06

trafność 41%

Istotność:

Ogół mieszkańców nie wyrażał natomiast zgody na instalację gazu ziemnego. (...)Decyzją nr (...) z dnia 19 maja 1998 r. udzielono pozwolenia na budowę i zatwierdzono projekt budowalny na wykonanie robót budowalnych, polegających na budowie wewnętrznej instalacji gazowej w mieszkaniu nr (...) . (...) położonej przy ul. (...) w L. powstała w 1994 r. (...)W pozostałych lokalach instalacja gazowa została zastąpiona instalacją indukcyjną bądź elektryczną. (...)L. rezygnuje z korzystania z instalacji gazy ziemnego (punkt 1) oraz że lokale mieszkalne dotychczas wyposażone w instalację gazu ziemnego dokonają jej zamknięcia i do celów przygotowania posiłków będą korzystać z gazu butlowego propan – butan lub energii elektrycznej (punkt 2).
Czytaj więcej»

IX Ga 280/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2016-06-30

Data publikacji: 2018-09-03

trafność 41%

Istotność:

Natomiast świadek B. W. zeznał, że instalację pod suszarki miała wykonać firma (...) ; z projektu wynikało, że suszarki miały być zamontowane w trzech miejscach, które na projekcie były oznaczone mocowo - 2 kw. (...)Zatem, projekt instalacji elektrycznej sporządzony przez powoda miał być tak skonstruowany aby wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego mogły być zamontowane bez konieczności prowadzenia dodatkowych instalacji. (...)Zatem uznać należy, że instalacja elektryczna doprowadzająca prąd do tych suszarek nie była instalacją dodatkową, za które powodowi należy się dodatkowe wynagrodzenie lecz instalacją przewidzianą w projekcie, która miała być doprowadzona do suszarek w ramach umowy z dnia 10 października 2013 roku. (...)Zostały one na projekcie oznaczone mocowo - 2 kw.
Czytaj więcej»

XVII AmT 68/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-01-12

Data publikacji: 2021-09-21

trafność 41%

Orzeczenie nieprawomocne

Prezes UKE przeprowadził postępowanie konsultacyjne projektu decyzji w postępowaniu prowadzonym na wniosek operatora. (...)Postępowanie konsultacyjne w niniejszej sprawie zostało przeprowadzone i Prezes UOKiK nie zgłosił uwag do projektu decyzji. (...)Zgodnie z § 4 decyzji zaineresowany przed wykonaniem jakichkolwiek prac ma obowiązek przedstawić powodowi projekt wykonawczy infrastruktury, a udostępniający ma możliwość zgłoszenia zastrzeżeń do tego projektu. (...)W tym mieszczą się także koszty energii elektrycznej zużytej przez operatora. (§ 2 pkt 12, 13 sentencji decyzji) Reasumując, zdaniem Sądu Okręgowego, odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie, gdyż zaskarżona decyzja odpowiada prawu.
Czytaj więcej»

IV Ka 84/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2016-03-02

Data publikacji: 2016-12-12

trafność 41%

Istotność:

(...)instancji wadliwie ustalił, że realizacja projektu przebudowy budynku położonego w Ś.(...)prace polegające na wykonaniu skomplikowanych instalacji sanitarnych wodno-kanalizacyjnych oraz skomplikowanych instalacji elektrycznych, w tym prace polegające na(...)(...)Tak więc projekt obejmował instalację gazową, urządzenia wentylacyjne, oddymiające, system przeciwpożarowy, system wodno-kanalizacyjny, czy w końcu instalację elektryczną. (...)Wystarczyło ustalenie, iż przedmiotowa przebudowa została rozpoczęta pracami przygotowawczymi, determinującymi w oczywisty sposób wszelkie kolejne prace, a nadto zaawansowane było położenie części instalacji elektrycznej oraz sanitarnej. (...)Takich uprawnień nie posiadała oskarżona, a co wynika wprost z nadanych jej uprawnień budowlanych, gdzie wyłączono możliwość m.in. kierowania robotami budowlanymi obejmującymi „skomplikowane instalacje i urządzenia sanitarne oraz instalacje i urządzenia elektryczne”.
Czytaj więcej»