Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11085

VI ACa 1581/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-12-09

Data publikacji: 2015-02-12

trafność 34%

Istotność:

(...)był zobowiązany do zakupu energii elektrycznej ze skojarzonych źródeł energii przyłączonych(...)odbiorcom końcowym, dokonującym zakupu energii elektrycznej na własne potrzeby, na łączną(...)(...)W związku z tym udział ilościowy zakupionej energii elektrycznej ze skojarzonych źródeł energii przyłączonych(...)sprzedanej odbiorcom dokonującym zakupu energii elektrycznej na własne potrzeby, w wykonanej całkowitej sprzedaży energii elektrycznej tym odbiorcom, wyniósł 14,187 %,(...)(...)(...)z siedzibą w P. energia elektryczna nie powinna być zaliczona do energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom końcowym, ponieważ powód sprzedał ją na podstawie umowy zawartej ze spółką obrotu, w ramach transakcji „na wymianę” za zakupioną energię elektryczną wytworzoną w skojarzeniu z ciepłem. (...)(...)skojarzeniu w należących do niego instalacjach na własne potrzeby, której celem była realizacja obowiązku zakupu energii ze skojarzenia.
Czytaj więcej»

I ACa 414/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2020-07-15

Data publikacji: 2021-02-03

trafność 34%

W pierwszej kolejności po skuciu tynków było więc konieczne położenie nowej instalacji elektrycznej. (...)Następnie zlecono położenie nowej instalacji elektrycznej. (...)Powód przesłał ubezpieczycielowi całą dokumentację w postaci zdjęć i wykonanych filmów tynków i uszkodzeń stolarki okiennej oraz instalacji elektrycznej. (...)Wymianę uszkodzonej instalacji elektrycznej i teletechnicznej na nową potwierdzają nie tylko wskazane wyżej dowody, ale także faktura nr (...) z dnia 9.08.2017 r. za wymianę instalacji elektrycznej i teletechnicznej, protokół odbioru robót elektrycznych i teletechnicznych z dnia 9.08.2017(...)
Czytaj więcej»

III Ca 1955/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-02-11

Data publikacji: 2016-04-04

trafność 34%

Istotność:

W kosztorysie inwestorskim, jak również w przedmiarze robót nie uwzględniono prac polegających na demontażu sieci elektrycznej, która wiązałaby się z odzyskaniem instalacji elektrycznej i komputerowej. (...)Należał do nich demontaż instalacji elektrycznej i komputerowej z wyprowadzeniem ich na korytarz. (...)Na tle sporu co do rozbiórki starej instalacji elektrycznej i komputerowej to wykonawca zwrócił się do Dyrekcji ZOZ o rozwiązanie umowy. Potwierdza to treść rezygnacji, w której mowa jest o brakach w dokumentacji kosztorysu inwestorskiego instalacji hydraulicznej oraz braku demontażu starej instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

VII AGa 366/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-03-10

Data publikacji: 2020-09-16

trafność 34%

Przepis ten stanowi, że zagrożenie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej to stan systemu elektroenergetycznego lub jego części, uniemożliwiający zapewnienie bezpieczeństwa pracy sieci elektroenergetycznej lub równoważenie dostaw energii elektrycznej z zapotrzebowaniem na tę energię. Operator wprowadził w dniu 10 sierpnia 2015r. od godz. 10:00 ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. (...)(...)elektroenergetycznego i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, kt ó re mogą wystąpić(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie(...)(...)Ograniczenia mają dwukierunkowy charakter - są to ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

XVII AmE 18/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-11-08

Data publikacji: 2020-04-16

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w odniesieniu do punktów poboru energii elektrycznej zlokalizowanych w W. i K. . (...)Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej polegają na ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej (art. 11 ust. 3 pkt 1). (...)W okresie występowania zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej operatorzy systemu elektroenergetycznego mogą wprowadzać ograniczenia w świadczonych usługach przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, w zakresie niezbędnym do usunięcia tego zagrożenia (art. 11d ust. 3 p.e.). (...)W dniu 15 sierpnia 2015 r (...) wydały stosowny komunikat o ograniczeniach w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

VI ACa 135/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-06-30

Data publikacji: 2018-01-08

trafność 34%

Istotność:

(...)(...)(...)jednostkę wytwarzania przedsiębiorstwa energetycznego z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa albo z instalacjami należącymi do przedsiębiorstw od niego(...)(...)linię łączącą jednostkę wytwarzania z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa uznać(...)• tylko jednostka wytwarzania energii elektrycznej posiada połączenie z systemem elektroenergetycznym;(...)i są zasilane wyłącznie energią elektryczną pochodzącą z tej jednostki wytwórczej. (...)Skoro więc energia w spornej ilości 150,43 MWh była przesyłana między jednostką wytwórczą tj. powodem a odbiorcami, którzy byli posiadaczami zależnymi instalacji należącej do powoda i będącej w jego posiadaniu samoistnym, czyli była przesyłana do instalacji należącej do powoda, a nadto(...)
Czytaj więcej»

I C 77/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2018-10-08

Data publikacji: 2023-11-27

trafność 34%

Opinia dotyczyła poprawności wykonania instalacji elektrycznej w budynku powodów. (...)Aby można było dokonać całościowej wyceny usunięcia wad instalacji elektrycznej potrzebna jest dokumentacja wykonawcza instalacji elektrycznej, a nie została ona sporządzona. (...)W pojęciu "sieć elektroenergetyczna" mieści się pojęcie "instalacja elektryczna". (...)Koszt naprawy instalacji elektrycznej bez instalacji odgromowej wynosi łącznie 37.718,87 zł brutto.
Czytaj więcej»

II K 1343/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku

Data orzeczenia: 2016-03-02

Data publikacji: 2016-04-05

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

W 2008 r., wobec nieuiszczenia należności za dostarczaną energię elektryczną, dokonano zdjęcia licznika energii elektrycznej w przedmiotowym budynku i tym samym odłączenia go od dostaw energii elektrycznej. (...)Podczas kontroli ujawniono w budynku wpięte w instalację urządzenia elektryczne w postaci lodówki, grzejników, bojlera, sprzętu RTV i oświetlenia, które były podłączone i w chwili kontroli pobierały energię. (...)J. G. poprzez wykonanie nielegalnego podłączenia do instalacji elektrycznej z pominięciem układu pomiarowego dokonał zaboru w celu przywłaszczenia energii elektrycznej o nieustalonej wartości, czym działał na szkodę (...) S.A. w G. . (...)Na marginesie dodać należy, iż dla przypisania sprawstwa czynu kwalifikowanego z art. 278 § 1 i 5 kk nie jest wymagane, aby sprawca dokonał samodzielnie nielegalnego podłączenia do instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

XVII AmE 339/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-07-17

Data publikacji: 2021-04-22

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Powód wskazał, że instalacja służy segregacji i przetwarzaniu odpadów komunalnych odbieranych od wytwórców z obszaru m.in. Miasta C. w związku z powyższym nie jest możliwe nagłe i całkowite zaprzestanie funkcjonowania instalacji, a to z uwagi na(...)na złożoność prowadzonych w ramach instalacji procesów, w tym procesów kompostowania(...)Nagłe wyłączenie instalacji mogłoby nie tylko doprowadzić do(...)(...)(...)pkt 6 rozporządzenia), lecz jedynie instalacją do przetwarzania odpadów komunalnych.
Czytaj więcej»

V U 1137/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kaliszu

Data orzeczenia: 2013-12-30

Data publikacji: 2014-12-23

trafność 34%

Istotność:

(...)zatrudniony kolejno na stanowiskach: elektromonter instalacji maszyn i urządzeń, samodzielny referent(...)linii przesyłowych, rozdzielni, odbiorników energii elektrycznej. (...)Zakładał także przewody pod konkretne przyłącza elektryczne. Przewody te w trakcie ich zakładania nie były podłączane do źródła prądu elektrycznego. (...)Odwołujący bowiem nie pracował przy wytwarzaniu i przesyłaniu energii elektrycznej gdyż zakładane początkowym okresie zatrudnienia instalacje nie były pod napięciem elektrycznym.
Czytaj więcej»