Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

III AUa 907/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2016-01-14

Data publikacji: 2016-01-29

trafność 35%

Zajmował się instalacjami siłowymi, oświetleniem oraz wykonywaniem nowych instalacji elektrycznych (tj. kładzeniem kabli) na terenie zakładu pracy i podłączaniem ich do rozdzielni niskiego napięcia. (...)Wnioskodawca pracował w brygadzie i wykonywał modernizacje starych bądź instalacje nowych sieci elektrycznych. Instalacje elektryczne wykonywane były na wszystkich odcinkach kombinatu m.in. na produkcji, w garbarniach, jak też w budynkach biurowych. (...)Z kolei przygotowanie rozdzielni elektrycznej do instalacji wykonywane było w warsztacie elektrycznym.
Czytaj więcej»

VIII U 3700/19

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2020-08-31

Data publikacji: 2020-10-27

trafność 35%

Istotność:

Nie jest uzasadnione zaliczanie do prac szkodliwych w "energetyce" wszystkich prac związanych z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych. (...)Wszak w samej "energetyce" nie chodzi o wszelkie roboty elektryczne, lecz tylko o wskazane w dziale II prace przy wytwarzaniu i przesyłaniu energii elektrycznej i cieplnej oraz przy montażu, remoncie i eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych i cieplnych. (...)(...)z montowaniem oraz eksploatacją wszelkich instalacji i urządzeń elektrycznych lub ektroenergetycznych (zob. wyroki Sądu Najwyższego z 16 czerwca 2009 r., I UK 24/09 i z 17 kwietnia 2014 r., I UK 384/13). (...)Czym innym jest sieć elektryczna i urządzenia elektroenergetyczne w zakładzie produkcyjnym (przemysłowym) budownictwa i czym innym jest sieć elektryczna i takie urządzenia w energetyce.
Czytaj więcej»

VIII Ga 8/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2014-08-28

Data publikacji: 2014-10-21

trafność 35%

(...)upoważnieni przedstawiciele powoda przeprowadzili kontrolę instalacji elektrycznej w budynku przy ul. (...) , podczas której stwierdzono, że pozwany korzystał bezumownie z energii elektrycznej poprzez podłączenie zasilania węzła cieplnego do złącza OK. 3x25, bez układu pomiarowego. (...)Po kontroli instalację podłączono do instalacji zalicznikowej w części należącej do pozwanego. (...)Powód, który nie zakwestionował tego faktu odmówił anulowania noty z uwagi na okoliczność, że „nieopomiarowany pobór energii elektrycznej odbywał się z instalacji stanowiącej własność administratora”. (...)(...)interesie leżało podłączenie węzła do instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

XVII AmE 168/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-04-24

Data publikacji: 2019-12-31

trafność 35%

Orzeczenie nieprawomocne

Izolatory odciągowe na bramce należą odbiorcy. - przyłącze nr 3 o nazwie: L. kablowa 15 kV (...) R. – (...) ( (...) ); o napięciu 15 kV; z miejscem dostarczenia energii – zaciski prądowe w głowicy kablowej w R-15 kV, na wyjściu ze stacji (...) (...) R. pole nr (...) w kierunku instalacji odbiorcy. (...)U. nr 93, poz. 623; dalej: rozporządzenie systemowe), przyłącze to odcinek lub element sieci służący do połączenia urządzeń, instalacji lub sieci podmiotu, o wymaganej(...)usługę przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej. (...)usług przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, albo w umowie sprzedaży energii elektrycznej, albo w umowie kompleksowej, będący(...)(...)Po drugie, w § 3 umowy kompleksowej z 15 kwietnia 2011 r. nr (...) , obowiązującej w czasie wydawania decyzji przez Prezesa URE, określono trzy niezależne miejsca dostarczania energii elektrycznej, tj.: - zaciski prądowe na(...)pole nr 24 w kierunku instalacji odbiorcy.
Czytaj więcej»

VII K 188/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim

Data orzeczenia: 2018-10-03

Data publikacji: 2019-02-13

trafność 35%

Istotność:

Teza orzeczenia: brak
W dniu 14.11.2016 r. pracownicy (...) S.A. zainstalowali u odbiorcy licznik przedpłatowy energii elektrycznej. (...)Oskarżonemu przypisana została kradzież energii elektrycznej w okresie od dnia 1.11.2016 r. do dnia 26.01.2017 r. (...)Poza tym, pomimo że odbiorca posiadał w domu piec na paliwo stałe, nie był on podłączony do instalacji CO. W wyniku analizy doładowań licznika przedpłatowego podjęto decyzję o ponownej kontroli legalności poboru energii elektrycznej. (...)Korelowało to z wcześniejszym spostrzeżeniem, że oskarżony choć posiadał piec na paliwo stałe, to nie był on podłączony do instalacji CO. O nielegalnym poborze energii elektrycznej świadczyła również analiza przedpłat, które(...)
Czytaj więcej»

I ACa 502/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2016-11-04

Data publikacji: 2016-12-15

trafność 35%

W budynku wykonano również nową instalację elektryczną wymieniając przy okazji stare przewody, gniazdka i włączniki. (...)(...)że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej, zaś sam budynek pozostawał w tym czasie w trakcie remontu, m.in. instalacji elektrycznej, co nie zostało zgłoszone do odpowiedniego organu, a poza tym nie dokonano badań odbiorczych instalacji elektrycznej. (...)Z opinii biegłego z zakresu pożarnictwa, sporządzonej przy udziale biegłego z zakresu elektryczności, wynika, że wykluczyć należy jako przyczynę pożaru wadę instalacji elektrycznej, czy to wykonanej przez P.G.E., czy tej wiążącej przyłącze z wewnętrzną instalacją odbiorcy. (...)Powód posiadał przy tym aktualny przegląd instalacji elektrycznej ważny przez okres 5 lat, a wykonany przez osoby legitymujące się aktualnymi uprawnieniami.
Czytaj więcej»

II K 233/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2019-07-03

Data publikacji: 2022-11-15

trafność 35%

(...)przodu zasilającego z przewodem odbiorczym instalacji oraz włączeniu zasilania poprzez włożenie bezpiecznika w górna część skrzynki elektrycznej, nie posiadając licznika i zawartej umowy dokonał kradzieży energii elektrycznej o wartość strat 6076,50 zł(...)(...)W toku kontroli ujawniono nielegalny pobór energii poprzez wykonanie nielegalnego przyłącza energetycznego, polegającego na zwarciu przewodu zasilającego z przewodem odbiorczym instalacji oraz włączeniu zasilania poprzez włożenie bezpiecznika w górną część skrzyni elektrycznej. (...)Wyjaśnił, że to on zlecił wykonanie nielegalne przyłącza w celu poboru energii elektrycznej. (...)(...)woj. (...) dokonał kradzieży energii elektrycznej na szkodę (...) S.A. Oddział(...)
Czytaj więcej»

I C 1132/12

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-08-05

Data publikacji: 2016-01-11

trafność 35%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Ponadto w dniu 1 stycznia 2011 r. strony zawarły umowę na konserwację instalacji elektrycznych oraz domofonowych w nieruchomości przy ul. (...) w W. . (...)Pozwany zakwestionował również zasadność i wysokość roszczenia wynikającego z umowy na konserwacje instalacji elektrycznych oraz domofonowych. (...)Zgodnie z § 9 umowy za wykonanie prac objętych umową zleceniobiorca otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 1.000 zł + VAT za konserwację instalacji elektrycznych oraz 1.000 zl + VAT za konserwację instalacji domofonowych na podstawie faktury VAT wystawianej co miesiąc przez zleceniobiorcę. (...)Umowa na konserwację instalacji elektrycznych oraz domofonowych w nieruchomości przy(...)budynku k. 218-247, rejestr przeglądów instalacji elektrycznej i domofonowej 249 -356).
Czytaj więcej»

V Ca 1168/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-02-21

Data publikacji: 2017-05-25

trafność 35%

Przyczyną zwarcia i pożaru samochodu był zły stan techniczny instalacji elektrycznej, umożliwiający pojawienie się długotrwałego prądu zwarciowego. (...)Przy właściwym stanie instalacji elektrycznej wyizolowanie przewodów powoduje, że nie dochodzi do zwarcia w instalacji. Wykluczone jest, aby przy sprawnej instalacji elektrycznej przyczyną pożaru było zachlapanie samochodu wodą. (...)Opinie obu biegłych zgodnie wskazywały jako przyczynę pożaru pojazdu powoda zwarcie w instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

I C 742/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Gdyni

Data orzeczenia: 2019-09-05

Data publikacji: 2020-09-05

trafność 35%

Teza orzeczenia: nietezowane
(...)241 Rynkowy koszt naprawy wadliwej instalacji elektrycznej wykonanej przez pozwanego (główny, kluczowy błąd całkowicie dyskwalifikujący instalację, to użycie przewodów 2-żyłowych, co(...)powykonawczą) to 17.482 zł (instalacja musi być w całości wymieniona na poprawną). (...)Jeżeli chodzi o koszt naprawy (w zasadzie jest to odtworzenie na nowo) całkowicie wadliwej instalacji elektrycznej, to Sąd za podstawę ustaleń przyjął opinię biegłego E. L. (2) , która jest zdaniem Sądu jasna, pełna i wewnętrznie niesprzeczna. (...)Część faktur dotyczy podlegającej całkowitej wymianie wadliwej instalacji elektrycznej (k. 168,183). (...)Odpowiedzialność pozwanego z tytułu wady wykonanego dzieła jest niewątpliwa i ewidentnie zawiniona - jako profesjonalista musiał wiedzieć, że obowiązujący standard bezpieczeństwa wymaga stosowania w lokalach mieszkalnych instalacji elektrycznej z użyciem 3-żyłowych przewodów elektrycznych.
Czytaj więcej»