Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11085

I ACa 414/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2020-07-15

Data publikacji: 2021-02-03

trafność 33%

W pierwszej kolejności po skuciu tynków było więc konieczne położenie nowej instalacji elektrycznej. (...)Następnie zlecono położenie nowej instalacji elektrycznej. (...)Powód przesłał ubezpieczycielowi całą dokumentację w postaci zdjęć i wykonanych filmów tynków i uszkodzeń stolarki okiennej oraz instalacji elektrycznej. (...)Wymianę uszkodzonej instalacji elektrycznej i teletechnicznej na nową potwierdzają nie tylko wskazane wyżej dowody, ale także faktura nr (...) z dnia 9.08.2017 r. za wymianę instalacji elektrycznej i teletechnicznej, protokół odbioru robót elektrycznych i teletechnicznych z dnia 9.08.2017(...)
Czytaj więcej»

III Ca 520/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-07-20

Data publikacji: 2015-11-24

trafność 33%

Istotność:

Przede wszystkim za całkowicie trafne należy uznać stanowisko Sądu Rejonowego, iż strona powodowa nie udowodniła, że w październiku i listopadzie dostarczała prąd elektryczny do wskazanego punktu poboru. (...)(...)dostępu m. in. do energii elektrycznej, co zostało uczynione w dniu 15.07.2011 roku, a zgodnie zapisem § 3 ust.6 umowy inwestor nie ma obowiązku do zapewnienia wykonawcy energii elektrycznej w ilości 100 kWh. (...)Powód nie przedstawił żadnego dowodu na to, że pracownik inwestora po złożeniu przez stronę pozwaną w/w pisma dokonał sprawdzenia, czy do instalacji we wskazanym punkcie istotnie dostarczana jest energia elektryczna. (...)Taki zapis nie miałaby racji bytu, gdyby inwestor nie był zobligowany do dostarczania energii elektrycznej na plac budowy.
Czytaj więcej»

I C 77/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2018-10-08

Data publikacji: 2023-11-27

trafność 33%

Opinia dotyczyła poprawności wykonania instalacji elektrycznej w budynku powodów. (...)Aby można było dokonać całościowej wyceny usunięcia wad instalacji elektrycznej potrzebna jest dokumentacja wykonawcza instalacji elektrycznej, a nie została ona sporządzona. (...)W pojęciu "sieć elektroenergetyczna" mieści się pojęcie "instalacja elektryczna". (...)Koszt naprawy instalacji elektrycznej bez instalacji odgromowej wynosi łącznie 37.718,87 zł brutto.
Czytaj więcej»

XVII AmE 125/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-07-21

Data publikacji: 2022-06-28

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

Ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła polegają na: 1) ograniczeniu maksymalnego poboru mocy elektrycznej oraz dobowego poboru energii elektrycznej; 2) zmniejszeniu lub przerwaniu dostaw ciepła (art. 11 ust. 3 PE). (...)Szczegółowe zasady i tryb wprowadzania ograniczeń w dostawach i poborze energii elektrycznej określa rozporządzenie Rady Ministrów z(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła . (...)Przepis art. 11 PE dotyczy ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej wprowadzanych w drodze rozporządzenia Rady Ministrów. (...)(...)mieliby dysponować możliwościami skutecznego zarządzania instalacjami i sieciami energetycznymi nawet w(...)w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w taki sposób, aby nie doszło do dysfunkcji całego systemu zaopatrzenia sieciowego (art. 11c ust. 2 pkt 2 w związku z art. 11d ust. 3 PE).
Czytaj więcej»

VI ACa 1581/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-12-09

Data publikacji: 2015-02-12

trafność 33%

Istotność:

(...)był zobowiązany do zakupu energii elektrycznej ze skojarzonych źródeł energii przyłączonych(...)odbiorcom końcowym, dokonującym zakupu energii elektrycznej na własne potrzeby, na łączną(...)(...)W związku z tym udział ilościowy zakupionej energii elektrycznej ze skojarzonych źródeł energii przyłączonych(...)sprzedanej odbiorcom dokonującym zakupu energii elektrycznej na własne potrzeby, w wykonanej całkowitej sprzedaży energii elektrycznej tym odbiorcom, wyniósł 14,187 %,(...)(...)(...)z siedzibą w P. energia elektryczna nie powinna być zaliczona do energii elektrycznej sprzedanej odbiorcom końcowym, ponieważ powód sprzedał ją na podstawie umowy zawartej ze spółką obrotu, w ramach transakcji „na wymianę” za zakupioną energię elektryczną wytworzoną w skojarzeniu z ciepłem. (...)(...)skojarzeniu w należących do niego instalacjach na własne potrzeby, której celem była realizacja obowiązku zakupu energii ze skojarzenia.
Czytaj więcej»

VI ACa 135/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-06-30

Data publikacji: 2018-01-08

trafność 33%

Istotność:

(...)(...)(...)jednostkę wytwarzania przedsiębiorstwa energetycznego z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa albo z instalacjami należącymi do przedsiębiorstw od niego(...)(...)linię łączącą jednostkę wytwarzania z instalacjami należącymi do tego przedsiębiorstwa uznać(...)• tylko jednostka wytwarzania energii elektrycznej posiada połączenie z systemem elektroenergetycznym;(...)i są zasilane wyłącznie energią elektryczną pochodzącą z tej jednostki wytwórczej. (...)Skoro więc energia w spornej ilości 150,43 MWh była przesyłana między jednostką wytwórczą tj. powodem a odbiorcami, którzy byli posiadaczami zależnymi instalacji należącej do powoda i będącej w jego posiadaniu samoistnym, czyli była przesyłana do instalacji należącej do powoda, a nadto(...)
Czytaj więcej»

XVII AmE 143/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-11-19

Data publikacji: 2021-04-01

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)spółce koncesja na wytwarzanie energii elektrycznej na okres od 10 lipca(...)odbiorców końcowych 35,941 MWh energii elektrycznej (załącznik nr 1 do pisma(...)informacją o ilości sprzedanej energii elektrycznej poszczególnym odbiorcom - pisma powoda(...)(...)Zatem całkowita opłata zastępcza opiewała na kwotę 1282,17 zł odpowiadającą 4,312 MWh energii elektrycznej w ww. cenie. (...)W przypadku rozliczenia z (...) Sp. z o.o. , powód stosował przez cały rok stałą cenę za energię elektryczną wynoszącą 310 zł/MWh, w sytuacji gdy średnia miesięczna cena zakupu energii elektrycznej od sprzedawcy wahała się od 274,66 zł/MWh do 319,99 zł/MWh. (...)W rozliczeniach z odbiorcami powód powiększał ceny za energię elektryczną.
Czytaj więcej»

II Ca 1609/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-04-22

Data publikacji: 2013-08-09

trafność 33%

Kontrolę technicznego instalacji gazowych mogą przeprowadzać osoby posiadające(...)wykonywaniu dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci energetycznych i gazowych(...)także stwierdził nieprawidłowości w tej instalacji poprzez niewłaściwe zastosowanie rury ”spiro”(...)(...)(...)wstrzymać dostarczanie paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła m.in. , jeśli w wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że instalacja znajdująca się u odbiorcy stwarza bezpośrednie zagrożenie dla życia, zdrowia albo środowiska . Mając na uwadze zgodne ustalenia wszystkich osób uprawnionych do dokonywania kontroli instalacji gazowej i kominowej tj. A. O. , H. B. oraz A. K. (2) ,stwierdzające nieprawidłowości w wykonaniu instalacji gazowej Sąd I instancji prawidłowo zasadnie przyjął , że w lokalu wynajmowanym przez powodów występowały wady stanowiące zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzkiego.
Czytaj więcej»

V U 1137/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kaliszu

Data orzeczenia: 2013-12-30

Data publikacji: 2014-12-23

trafność 33%

Istotność:

(...)zatrudniony kolejno na stanowiskach: elektromonter instalacji maszyn i urządzeń, samodzielny referent(...)linii przesyłowych, rozdzielni, odbiorników energii elektrycznej. (...)Zakładał także przewody pod konkretne przyłącza elektryczne. Przewody te w trakcie ich zakładania nie były podłączane do źródła prądu elektrycznego. (...)Odwołujący bowiem nie pracował przy wytwarzaniu i przesyłaniu energii elektrycznej gdyż zakładane początkowym okresie zatrudnienia instalacje nie były pod napięciem elektrycznym.
Czytaj więcej»

I AGa 351/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2022-04-13

Data publikacji: 2023-02-20

trafność 33%

W uzasadnieniu oświadczył, że nigdy nie pobierał nielegalnie energii elektrycznej. (...)W razie braku zabezpieczeń między instalacją odbiorczą a siecią zasilającą przyjmuje się taką wielkość wkładek bezpiecznikowych, jaka powinna znajdować się w danej instalacji, nie mniejszą niż 25 A. 28 marca 2017 r. (...)(...)że pozwany pobierał nielegalnie energię elektryczną przy pomocy podłączenia (obejścia układu pomiarowego) ujawnionego w trakcie kontroli instalacji w dniu 9 czerwca 2017 r. (...)(...)wyniku czego dokonał kradzieży energii elektrycznej dostarczonej do obiektów należących na(...)
Czytaj więcej»