Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7979

II K 65/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Elblągu

Data orzeczenia: 2015-01-19

Data publikacji: 2015-09-15

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Zeznania składane przez R. L. w trakcie czynności okazywania mu wizerunku osób (k. 37-38 oraz 73-74)(...)Natomiast zeznania składane przez pokrzywdzonego podczas kolejnej czynności okazania wizerunku osób (k. 78-79), gdzie wśród(...)(...)Sąd rozpoznający przedmiotową sprawę oczywiście zdaje sobie sprawę, że czynność okazania wizerunku osoby jest czynnością jednorazową, jednakże(...)(...)Co istotne, świadek zeznała, że pokrzywdzony wróciwszy do domu po przeprowadzeniu dwóch pierwszych czynności okazania wizerunku osób zrelacjonował jej, że nie rozpoznał spośród okazywanych mu mężczyzn sprawcy rozboju na jego osobie.
Czytaj więcej»

X U 1976/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Katowicach

Data orzeczenia: 2015-05-13

Data publikacji: 2015-07-15

trafność 7%

Istotność:

(...)strefie public relations: dbaniu o wizerunek firmy, nadzorze nad procesem komunikacji(...)
Czytaj więcej»

III AUa 2189/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-05-24

Data publikacji: 2020-05-11

trafność 8%

Istotność:

Teza orzeczenia: 1. Umowa o pracę wywołuje nie tylko skutki bezpośrednie, dotyczące wprost relacji między pracownikiem o pracodawcą, lecz także dalsze, pośrednie, w tym w dziedzinie ubezpieczeń społecznych, kształtując stosunek ubezpieczenia społecznego, w tym wysokość składki, co w konsekwencji prowadzi do uzyskania odpowiednich świadczeń. 2. Przyznanie (...)
(...)promocyjnych i reklamowych, dbałość o wizerunek firmy, wprowadzanie firmy na rynek niemiecki.
Czytaj więcej»

II K 634/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Puławach

Data orzeczenia: 2019-06-11

Data publikacji: 2019-09-25

trafność 26%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

W 2017 roku daty bliżej nieustalonej, w P. , P. G. (1) rozpowszechniał bez zgody A. M. (1) wizerunek jej nagiej osoby oraz wizerunek w trakcie czynności seksualnej, w ten sposób, że po utrwaleniu wyżej wymienionego wizerunku okazał go córce wymienionej oraz jej matce. (...)Pokazał wizerunek nagiej A. M. (1) jej matce. (...)Słusznie jednak wskazuje się w literaturze, że należy odróżnić czynność sprawczą polegającą na utrwalaniu lub rozpowszechnianiu wizerunku nagiej osoby oraz czynność taką odnoszącą się do wizerunku osoby w czasie czynności seksualnej. Chodzi bowiem o to, że wizerunek nagiej osoby wcale nie musi wiązać się ze sferą seksualną.
Czytaj więcej»

V Ka 70/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Radomiu

Data orzeczenia: 2016-03-18

Data publikacji: 2016-04-18

trafność 8%

Istotność:

Teza orzeczenia: „wynikający z art. 78 ust. 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym obowiązek właściciela lub posiadacza pojazdu do wskazania na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie ma charakter bezwarunkowy. Jego istnienie nie jest w żaden sposób uzależnione od przedstawienia (...)
Powołując się w nadesłanym oświadczeniu na nieczytelną fotografię wizerunku kierującego i niemożność określenia jego(...)
Czytaj więcej»

I ACa 1878/04

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2005-01-05

Data publikacji: 2020-06-29

trafność 30%

Istotność:

(...)napis zawierający markę kawy oraz wizerunek czerwonego naczynia do kawy zanurzonego(...)napis zawierający markę kawy oraz wizerunek żółtego naczynia do kawy zanurzonego(...)(...) (przedstawiającego na tylnej etykiecie wizerunki czerwonego kubka o kształcie imitującym(...)(...)(...)w torebce – opakowaniu przedstawiającym wizerunek słoika do kawy o kształcie(...)(...) , a poniżej z wizerunkiem czerwonej, bądź żółtej filiżanki do(...)części torebki, a poniżej z wizerunkiem czerwonej filiżanki do kawy na(...)(...)(...)zarejestrowane znaki towarowe, a więc wizerunek kubka i ziaren kawy, a w jedynym przypadku również nazwę (...) , a nie całe produkty stron, przy czym zgodnie z art. 156 PWP wizerunek rozsypanych ziaren kawy nie może być zakazany i nie powinien być brany pod uwagę przy ocenie podobieństwa. (...)(...)produktów zawierających oznaczenie (...) z wizerunkiem zielonego kubka na tylnej etykiecie i (...) z wizerunkiem żółtego kubka i w tej części oddalono wniosek i zażalenie powoda na mocy art. 385 k.p.c. w związku z art. 397 § 2 k.p.c.
Czytaj więcej»

I C 63/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2014-11-27

Data publikacji: 2023-07-05

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Dla oceny, czy wypowiedź krytyczna mieści się w granicach chronionych zasadą wolności wypowiedzi, konieczne jest zakwalifikowanie jej jako wypowiedzi o faktach lub wypowiedzi ocennej ( opinii, poglądu ). Kwalifikacja twierdzenia co do faktów jako fałszywego przesądza o bezprawności działania. Inaczej jednak należy odnieść się do ocen (...)
Powód upatruje naruszenia swych dóbr osobistych w postaci dobrego imienia, wizerunku i zdrowia w zawarciu nieprawdziwych informacji o powodzie w artykule pt. „Sfałszowany akwapark” oraz w artykule pt., „Afera z akwaparkiem. (...)Wskazać w tym miejscu należy, że twierdzenia powoda o naruszeniu jego dóbr osobistych w postaci dobrego imienia i wizerunku nie zostały w należyty sposób wykazane. (...)(...)podważających jego dobre imię, czy wizerunek.
Czytaj więcej»

I C 1410/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2023-01-09

Data publikacji: 2023-03-08

trafność 16%

Istotność:

Barierą taką stwarza m.in. art. 23 i 24 kc , gdy monitoring posesji ingeruje w chronione prawa innych (wówczas więc spełniona jest przesłanka bezprawności, gdy nie ma uzasadnienia dla takiego zachowania, tj. by uzyskiwać i utrwalać wizerunek innych). (...)dóbr osobistych – takich jak wizerunek, prywatność w różnych jej przejawach. (...)Stąd powódka przy zwykłym odtworzeniu nagrania ze sprawy karnej była widoczna na tyle, że możliwe było wyobrażenie, że taka skala przekracza granice zapewniające ochronę wizerunku/prywatności. (...)Z kolei sytuacja, w jakiej znalazła się powódka, choć była bardziej zaawansowana, gdyż jej wizerunek został utrwalony, mimo że od(...)
Czytaj więcej»

I C 1425/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2022-09-26

Data publikacji: 2022-10-31

trafność 6%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)naruszenia prawa do prywatności i wizerunku, nie musi udowadniać, ile osób rozpoznało jego osobę na określonej fotografii.
Czytaj więcej»

I C 34/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2020-06-22

Data publikacji: 2020-08-06

trafność 8%

Istotność:

(...)ewentualnie ze względu na znacznie wizerunku w życiu uwzględnia się blizn w tym obszarze (u powódki na twarzy nie zostały, ale sygnalizowano tendencje zaczerwieniania w określonych warunkach zewnętrznych). (...)Pełnomocnik powódki słusznie zwrócił uwagę na aspekt kultowo-obyczajowo-społeczny – znacznie rozwiniętych oczekiwań wobec dziewczynek co do pięknego wizerunku Jako oczywistego należy się więc(...)
Czytaj więcej»