Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7978

I ACa 76/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2023-06-22

Data publikacji: 2023-11-22

trafność 36%

Istotność:

Poza wizerunkiem powoda zostały również w sposób rażący zakaz publikacji danych osobowych oskarżonego. (...)Ponadto w artykułach prasowym doszło do bezprawnego ujawnienia wizerunku powoda. (...)Tym samym została utrzymana generalna zasada ochrony wizerunku powoda, będącego oskarżonym. (...)W konsekwencji, Sąd uznał zatem, że pozwany naruszył dobro osobiste powoda w postaci jego wizerunku.
Czytaj więcej»

I ACa 216/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2020-10-06

Data publikacji: 2021-02-25

trafność 32%

Istotność:

Wobec dokonanych ustaleń faktycznych, Sąd uznał, iż w zakresie ochrony wizerunku, publikacja fotografii na portalu internetowym pozwanego stanowiła niewątpliwie rozpowszechnienie wizerunku powoda. (...)Jak wcześniej zostało to zasygnalizowane, naruszenie dobra osobistego w postaci wizerunku w praktyce oznacza naruszenie innego dobra (np. czci) tyle, że następuje za pośrednictwem samego wizerunku. (...)Nie można też uznać, aby znany powszechnie był wizerunek H. K. . W takiej sytuacji zestawienie negatywnych informacji o H. K. z wizerunkiem powoda dawało podstawy do przypisania tego wizerunku do postaci H. K. .
Czytaj więcej»

I ACa 107/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2017-05-30

Data publikacji: 2017-08-01

trafność 37%

Istotność:

Oświadczył, że zaniechał publikacji wizerunku M. P. w Internecie niezwłocznie po otrzymaniu wezwania przed sądowego i wyraził ubolewanie z powodu wykorzystania wizerunku powódki bez jej zgody. (...)Dla M. P. opublikowanie jej wizerunku z dokonanymi przez pozwanego zmianami nie jest do zaakceptowania, ponieważ narusza nie tylko jej wizerunek, ale także jej poczucie estetyki i godność. (...)Kreowanie wizerunku jest osobistym uprawnieniem powódki. (...)Nie tylko zatem naruszony został bezprawnie, bo bez jej zgody, wizerunek powódki M. P. , lecz także jej godność.
Czytaj więcej»

II AKz 162/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2016-12-29

Data publikacji: 2017-01-17

trafność 6%

Istotność:

Współsprawca, przed okazaniem wizerunku P. W. , podał jego(...)lecz jeszcze przed datą okazania wizerunku), zaś informacja ta korespondowała z personaliami rozpoznanego.
Czytaj więcej»

II AKzw 661/22

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2022-07-13

Data publikacji: 2022-08-12

trafność 14%

Istotność:

Teza orzeczenia: Rozważania w kwestii prognozy kryminologicznej K.L. zacząć trzeba od spostrzeżenia, iż od czasu ostatniej odmowy udzielenia mu warunkowego przedterminowego zwolnienia jego zachowanie w zakładzie karnym uległo zauważalnemu pogorszeniu. Na przełomie listopada i grudnia 2021 r. skazany dopuścił się bowiem aż siedmiu przekroczeń dyscyplinarnych, (...)
Na przełomie listopada i grudnia 2021 r. skazany dopuścił się bowiem aż siedmiu przekroczeń dyscyplinarnych, polegających np. na samowolnej zmianie wizerunku bez zgody przełożonego, wykonaniu tatuażu(...)
Czytaj więcej»

III AUa 543/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2016-08-17

Data publikacji: 2016-11-15

trafność 7%

Istotność:

C. , w szczególności współudział w tworzeniu i koordynacja realizacji długoterminowych planów strategicznych tego Centrum, jak wynajem lokali w pasażu handlowym, dbałość o wizerunek zewnętrzny i reklama. (...)(...)polityki marketingowej oraz dbałość o wizerunek obiektu, monitorowanie wyników finansowych centrum w kontekście efektywności nadzorowanych działań operacyjnych udział w kluczowych negocjacjach, współdziałanie z Dyrektorem Finansowo – Administracyjnym oraz Dyrektorem Handlowym.
Czytaj więcej»

III K 95/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2014-04-29

Data publikacji: 2014-08-22

trafność 4%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Ponadto sam W. B. (1) , któremu okazywano tablice poglądowe z wizerunkami różnych mężczyzn, nie potrafił wskazać, z którym mężczyzną był S. K. u niego przy naprawie grzejników. (...)Pozostałe dowody, w tym notatki urzędowe, wszelkie protokoły przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, protokoły ujawnienia śladów biologicznych, zatrzymania rzeczy, protokoły oględzin, okazania wizerunku, dokumentacja fotograficzna, tablice poglądowe, karty(...)
Czytaj więcej»

II Ca 487/24

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2024-07-17

Data publikacji: 2025-01-22

trafność 10%

Istotność:

(...)tylko jej część, czy jej wizerunek jest utrwalany na obrazie z tych kamer. (...)Co się natomiast tyczy zarzutu naruszenia przez pozwaną dóbr osobistych powódki, należy podnieść, iż zainstalowanie kamery nie zmierzało do naruszenia prawa do ochrony i wizerunku.
Czytaj więcej»

V Pa 215/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2014-03-25

Data publikacji: 2014-04-11

trafność 9%

Istotność:

(...)S. (jej interes majątkowy i wizerunek) poprzez doradzanie jednemu z mieszkańców(...)(...)Drugim ze zdarzeń, na które wskazał pracodawca była informacja uzyskana w dniu 31 sierpnia 2012 roku o możliwości działania przez powoda na szkodę (...) S. (jej interes majątkowy i wizerunek) poprzez doradzanie jednemu z mieszkańców(...)(...)Drugim ze zdarzeń, na które wskazał pracodawca była informacja uzyskana w dniu 31 sierpnia 2012 roku o możliwości działania przez powoda na szkodę (...) S. (jej interes majątkowy i wizerunek) poprzez doradzanie jednemu z mieszkańców(...)
Czytaj więcej»

VII W 463/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim

Data orzeczenia: 2014-11-26

Data publikacji: 2014-12-19

trafność 10%

Istotność:

Teza orzeczenia: Dla ustalenia czy zachowanie sprawcy zrealizowało znamiona wykroczenia z art. 51§1 k.w. znaczenie ma jednak nie tylko sama treść i sposób publicznego wypowiadania, wykrzykiwania czy skandowania haseł, ale również wziąć należy pod uwagę miejsce i czas, w którym do zachowania takiego doszło. Spokój i porządek publiczny będące dobrami (...)
Materiały te utrwaliły wizerunki obydwu obwinionych, na żadnym z(...)
Czytaj więcej»