Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7983

II K 312/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu

Data orzeczenia: 2016-09-21

Data publikacji: 2016-11-04

trafność 12%

Teza orzeczenia: skazanie
I. C. (1) w sposób konsekwentny opisał przebieg zdarzenia wskazując, że do jego mieszkania weszło dwóch mężczyzn, w tym oskarżony W. M. , którego rozpoznał następnie w toku okazania tablicy poglądowej z wizerunkiem osób. (...)I. C. (1) w czasie okazania mu tablicy poglądowej z wizerunkami osób rozpoznał bez najmniejszych wątpliwości oskarżonego jako jednego z napastników wskazując, że miał on wiodącą rolę, że to on jako pierwszy uderzył go w twarz i to on żądał pieniędzy. (...)S. Ł. twierdził w swoich zeznaniach, że nie widział twarzy tychże mężczyzn, choć w postępowaniu przygotowawczym rozpoznał oskarżonego, którego wizerunek mu okazano na tablicy poglądowej, jako jednego z mężczyzn, którzy weszli do mieszkania pokrzywdzonego.
Czytaj więcej»

II K 397/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu

Data orzeczenia: 2017-05-23

Data publikacji: 2017-08-11

trafność 8%

Natomiast relacje świadka A. J. z postępowania przygotowawczego nie tylko stanowią obiektywną i wiarygodną rekonstrukcję przebiegu zdarzenia, ale również odtwarzają trafnie wizerunek sprawców.
Czytaj więcej»

II K 539/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu

Data orzeczenia: 2018-02-14

Data publikacji: 2018-04-10

trafność 10%

Teza orzeczenia: skazanie
Obowiązkiem oskarżonej było przecież zweryfikowanie danych klienta i porównanie jego wizerunku ze zdjęciem w dowodzie osobistym. (...)Oskarżona była doradcą P. , doskonale znała zasady udzielania pożyczek, jej obowiązkiem było weryfikowanie wizerunku klienta z okazywanym dokumentem i nieprawidłowości w tym zakresie zobowiązywały ją do odstąpienia od czynności.
Czytaj więcej»

IV P 149/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2022-07-28

Data publikacji: 2022-11-30

trafność 14%

Teza orzeczenia: oddalenie powództwa.
Powódka nabijając punkty na kartę swojego partnera doprowadziła do szkody majątkowej, a także naraziła wizerunek sklepu jako rzetelnego kontrahenta. (...)Świadek V. P. zeznała, że działalnie powódki może wpłynąć na wizerunek sklepu u partnerów programu i podważyć zaufanie do pozwanego jako rzetelnego kontrahenta.
Czytaj więcej»

II K 377/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Otwocku

Data orzeczenia: 2019-02-18

Data publikacji: 2021-02-24

trafność 10%

Wobec ujawnionej kradzieży M. M. jeszcze tego samego dnia udała na się Komisariat Policji w J. , gdzie złożyła ustne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz załączyła do akt sprawy zdjęcia z wizerunkiem mężczyzny, które przysyłał jej mężczyzna podający się za M. G. .
Czytaj więcej»

VI U 1574/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2013-10-30

Data publikacji: 2020-09-08

trafność 7%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Ta sama osoba pełniąc funkcję członka zarządu spółki na podstawie uchwały zgromadzenia wspólników i jednocześnie funkcję dyrektora realizującego zadania o charakterze operacyjnym na podstawie zawartej z tą spółką umowy o pracę, spełnia warunki do podlegania ubezpieczeniom społecznym wyłącznie z tytułu zawartej umowy o pracę, zaś stosunek (...)
Do jego zadań pracowniczych należało przeprowadzanie działań promocyjnych firmy, rozwój marki i dbanie o wizerunek firmy, kontrolowanie budżetu marketingowego, współpraca(...)(...)Do obowiązków E. A. na tym stanowisku należało: przeprowadzanie działań promocyjnych i reklamowych firmy oraz jej oferty, rozwój marki i dbanie o wizerunek firmy, kontrolowanie wykonania budżetu marketingowego,(...)
Czytaj więcej»

II C 2105/13

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-10-16

Data publikacji: 2020-09-11

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Po zgłoszeniu roszczeń przez powódkę, pozwana usunęła reklamę z wizerunkiem powódki z portalu evertiq.pl (zeznania świadka R. K. k. 306-307). (...)Powódka w niniejszej sprawie wskazywała, że pozwana bez jej zgody użyła w banerze reklamowym zamieszczonym na stronie internetowej fotografii z jej wizerunkiem czy naruszyła jej dobra osobiste w postaci wizerunku i prywatności. (...)Słuszność ma powódka, że użycie jej fotografii przez pozwaną dla celów reklamowych stanowi naruszenie dobra osobistego w postaci wizerunku. (...)Z kolei pozwana nie wykazała, aby do wykorzystaniu wizerunku powódki doszło za jej zgodą.
Czytaj więcej»

IV P 234/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2015-03-20

Data publikacji: 2015-08-28

trafność 10%

Teza orzeczenia: oddala powództwo
(...)handlowych, reprezentowanie i budowanie dobrego wizerunku firmy, pozyskiwanie nowych kontrahentów.
Czytaj więcej»

IV P 140/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2016-11-16

Data publikacji: 2016-12-27

trafność 14%

Teza orzeczenia: uwzględnienie
Ponadto rozpowiadała fałszywe informacje na temat wizerunku Ośrodka oraz pracodawcy, a co godzi w dobre imię nie tylko pracodawcy, ale także Ośrodka Pomocy (...) w Ś. . (...)(...)rozpowiadania fałszywych informacji na temat wizerunku Ośrodka oraz pracodawcy, co godzi w dobre imię nie tylko pracodawcy ale i Ośrodka Pomocy (...) w Ś. . (...)W szczególności nie można uznać, że przez zachowanie powódki ucierpiał wizerunek Ośrodka, bowiem powódka sama przyznała, że kocha swoją pracę, co potwierdzili również przesłuchani w sprawie H. i Z. S. , z zeznań których wynika, że praca w Ośrodku jest spełnieniem oczekiwań powódki.
Czytaj więcej»

IV P 149/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2016-01-04

Data publikacji: 2016-01-22

trafność 14%

Teza orzeczenia: uwzględnienie
Za nieprawdziwy uznały powódki zarzut niewłaściwego zamawiania towarów wskazując, iż nigdy nie miały z tym problemów; za nieprawdziwy uznały też powódki zarzut pozostawiania klientów samych w sklepie i osłabianie wizerunku pracodawcy. (...)Co do żądania zadośćuczynienia powódki żądały go wobec naruszenia przez pozwaną ich dobra osobistego w postaci wizerunku poprzez szkalowanie ich wobec osób trzecich. (...)(...)samych w sklepie, 7 osłabianie wizerunku firmy poprzez informowanie klientów o wysokich cenach w porównaniu do konkurencyjnych sklepów, 8 niemalże codzienne manko w kasie.
Czytaj więcej»