Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7705

II K 558/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Tczewie

Data orzeczenia: 2016-11-18

Data publikacji: 2017-01-10

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: brak
A. L. wrócił do domu, gdzie przestraszył się, że zostanie zidentyfikowany, bo jego wizerunek znajduje się w Internecie. (...)Na nagraniach tych utrwalony został wizerunek oskarżonego pozwalający na jego rozpoznanie.
Czytaj więcej»

IV Ka 612/23

wyrok

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2023-10-11

Data publikacji: 2024-01-18

trafność 14%

Istotność:

Istotny jest także fakt, że w trakcie okazania materiału zdjęciowego z wizerunkami m. in. obu oskarżonych ( w dniu 3 czerwca 2019r. k. 118-124 akt ) pokrzywdzony nie rozpoznał M. G. . Wytypował jedynie wizerunek oskarżonego K. K. , co biorąc pod uwagę, że jego zdjęciem wcześniej dysponował, nie jest niczym dziwnym. (...)Także rozpoznanie oskarżonego przez pokrzywdzonego podczas okazania wizerunku na fotografii nie może niezbicie dowodzić tego, że był on na miejscu zdarzenia, z uwagi na fakt, że pokrzywdzony przed rozpoznaniem dysponował jego zdjęciem.
Czytaj więcej»

IV K 1142/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-12-03

Data publikacji: 2015-04-29

trafność 21%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: oskarżonego uznaje za winnego popełnienia zarzuconego mu czynu
Znalazło to w rezultacie odzwierciedlenie w protokole okazania wizerunku gdzie T. T. bezsprzecznie wskazała D. S. jako sprawcę kradzieży na jej szkodę. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że okazanie wizerunku T. T. nastąpiło w dniu(...)jeszcze w swej pamięci świeży wizerunek sprawcy kradzieży, stąd tym bardziej jej zeznania w tym zakresie zasługują na wiarę. (...)(...)w szczególności z protokołem okazania wizerunku, z jej zeznaniami złożonymi w postępowaniu przygotowawczym, czy zeznaniami świadka Z. S. funkcjonariusza przybranego do czynności okazania wizerunku, który potwierdził swoimi zeznaniami prawidłowość przeprowadzonej czynności. (...)Są one szczegółowe, zbieżne z innymi dowodami zebranymi w sprawie, zwłaszcza z protokołem okazania wizerunku i bezstronne.
Czytaj więcej»

VII U 244/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2016-06-10

Data publikacji: 2016-12-02

trafność 10%

Istotność:

Zakres obowiązków wnioskodawczyni otrzymała na piśmie, tj. kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy, budowa i utrzymywanie pozytywnych(...)
Czytaj więcej»

I C 376/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2017-04-13

Data publikacji: 2017-05-30

trafność 10%

Istotność:

Z ich treści wynika, że dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)(...)Nie ulega wątpliwości, że dobra osobiste w postaci prawa do prywatności, wizerunku, dobrego imienia, są immanentnie związane z konkretną osobą i jako takie wygasają z chwilą jej śmierci. (...)Informacje, które ewentualnie są zawarte w spektaklu dotyczące wizerunku artystki i jej otoczenia – zamieszkiwanie z kotami, z „opiekunką”, piękny głos, burza włosów, piękne suknie, odwoływanie się do wspomnień o szczycie kariery, do występów w L. – to informacje bez zabarwienia wartościującego.
Czytaj więcej»

I C 366/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2015-06-29

Data publikacji: 2015-08-06

trafność 12%

Istotność:

Teza orzeczenia: Negatywne wypowiedzi na temat osób wchodzących w skład organów osoby prawnej lub pracowników tej osoby prawnej mogą prowadzić do naruszenia reputacji samej osoby prawnej
(...)jednocześnie naruszają dobre imię i wizerunek Powoda, tym bardziej, że z uwagi na funkcję jaką pełni szkalowanie szpitala wiąże się ze spadkiem zaufania społeczeństwa do podmiotu który winien cieszyć się najwyższym stopniem zaufania odbiorców świadczeń medycznych. (...)W niniejszej sprawie powód naruszenia swych dóbr osobistych w postaci dobrego imienia i wizerunku upatrywał w zachowaniu pozwanej polegającym(...)(...)Mając to wszystko na uwadze Sąd uznał, że twierdzenia pozwanej zawarte w publikacji prasowej niewątpliwie naruszyły dobra osobiste - wizerunek, opinię, dobre imię Szpitala co daje podstawy do zastosowania przewidzianych przez prawo środków w celu usunięcia skutków tego naruszenia.
Czytaj więcej»

IV Ka 459/16

wyrok

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2016-11-23

Data publikacji: 2017-03-27

trafność 10%

Istotność:

Sąd I instancji winien również zagwarantować stawiennictwo oskarżonego na rozprawie celem okazania jego wizerunku przesłuchiwanym świadkom i podjęcia czynności konfrontacji świadków R. M. , J. G. , D. B. i K. P. również z oskarżonym o ile wyrazi wolę składania wyjaśnień.
Czytaj więcej»

I C 133/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2019-02-27

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 8%

Istotność:

(...)swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna wynalazcza i racjonalizatorska. (...)Trudno przyjąć, by ochronie mógł podlegać wizerunek człowieka, jego głos, stan cywilny, prywatność, poczucie przynależności do określonej pici, a więź między mężem i żoną miałaby być z tej ochrony wyłączona.
Czytaj więcej»

IV Ka 136/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2016-03-18

Data publikacji: 2017-01-23

trafność 20%

Istotność:

(...)2014 r. w W. odpowiada wizerunkowi oskarżonego, podczas gdy Sąd I(...)(...)Na podstawie art. 427§1 kpk wniósł o: - dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu antropologii na okoliczność, czy zapis z monitoringu przedstawiający sylwetkę sprawcy włamania odpowiada wizerunkowi oskarżonego, ponieważ okoliczność ta ma(...)(...)Oskarżony nie przyznał się do winy i złożył negujące jego sprawstwu wyjaśnienia, przecząc, by to jego wizerunek został utrwalony na nagraniu monitoringu z włamania z dnia 15.05.2014r., co jest oczywiście działaniem w granicach przysługującego mu prawa do obrony. (...)Przecież świadek ten nie widział ani momentu włamania ( czyn II) ani jego sprawcy, natomiast po powrocie do samochodu stwierdził włamanie oraz fakt dokładnego utrwalenia wizerunku sprawcy włamania na zapisie kamery monitoringu pojazdu.
Czytaj więcej»

XVIII C 2255/15

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-09-02

Data publikacji: 2015-10-13

trafność 20%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: W wypadku umowy sponsorskiej zawartej w oparciu o art. 3531 k.c., ważnymi przyczynami które uzasadniałyby wypowiedzenie umowy na zasadzie analogii legis z art. 746 § 3 k.c., byłaby utrata przymiotów osoby wartościowej, której w interesie społecznym oraz interesie sponsora udzielana jest pomoc w danej dziedzinie kultury, nauki, sztuki lub (...)
(...)z logo Sponsora, dbania o wizerunek i dobre imię Sponsora jak również promowania pozwanego podczas wydarzeń sportowych (pkt. 1 umowy). Powódka zobowiązywała się do dołożenia wszelkich starań aby wyniki sportowe były jak najlepsze, jak również udzieliła zgody na wykorzystywanie przez pozwanego swojego wizerunku i danych osobowych w związku z promocją i reklamą pozwanego. (...)Wprawdzie umowa upoważniała sponsora do wykorzystania wizerunku zawodniczki w celach związanych z promocją lub reklamą sponsora, lecz nie to było bezpośrednim celem umowy. (...)Zdaniem Sądu więcej w omawianej umowie cech umowy darowizny niż odpłatnego zlecenia, pomimo nawiązania do możliwości wykorzystania wizerunku w reklamie pozwanego.
Czytaj więcej»