Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8828

X P 434/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2020-01-29

Data publikacji: 2020-04-10

trafność 8%

Jeszcze tego samego dnia pracodawca poprosił powoda o opuszczenie budynku, co jest u strony pozwanej standardową praktyką z uwagi na ochronę tajemnicy przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

X P 464/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-12-28

Data publikacji: 2017-01-27

trafność 6%

(...)- bezwzględnie i ściśle przestrzegać tajemnicy służbowej i handlowej, - uzyskać(...)
Czytaj więcej»

X P 261/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2019-05-29

Data publikacji: 2019-07-31

trafność 12%

W związku powyższym, strona pozwana pouczyła powoda telefonicznie, a dnia 4 kwietnia 2018r. także pisemnie, o jego obowiązkach pracowniczych, w tym obowiązku zachowania w tajemnicy danych pozyskanych w toku trwania pracy. (...)Dowód: - okoliczności bezsporne Wykonując pracę na stanowisku (...) sp. z o. o. powód był zobowiązany do dbania o dobro zakładu pracy, ochronę jego mienia, a także do zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę. (...)(...)oraz niewykorzystywania cudzych informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w których posiadanie powód wszedł świadcząc pracę na rzecz spółki (...) sp. z o. o. (...)Zaznaczono także, iż ujawnienie lub jakiekolwiek wykorzystywanie informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa stanowi czyn karalny zagrożony na podstawie art. 23 powołanej ustawy sankcją karną w postaci kary grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.
Czytaj więcej»

X P 265/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-12-13

Data publikacji: 2014-07-29

trafność 7%

Powód był odpowiedzialny za wizerunek i reklamę firmy, dbanie o porządek i czystość na stanowisku pracy, prowadzenie rekrutacji nowych pracowników, nadzór nad pracą osób w podległych punktach sprzedaży, zachowanie tajemnicy służbowej.
Czytaj więcej»

X P 264/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2017-04-21

Data publikacji: 2017-07-26

trafność 4%

(...)porządku i dyscypliny pracy oraz tajemnicy służbowej; przejawianie troski o mienie(...)
Czytaj więcej»

X P 430/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2017-03-28

Data publikacji: 2017-04-28

trafność 9%

Wywód w aneksie na temat tajemnicy zawodowej jest zupełnie dla mnie niezrozumiały. (...)Zatem jak mogą być objęte tajemnicą zawodową jakiekolwiek fakty z tą(...)(...)Wywód w aneksie na temat tajemnicy zawodowej jest zupełnie dla mnie niezrozumiały. (...)Zatem jak mogą być objęte tajemnicą zawodową jakiekolwiek fakty z tą(...)
Czytaj więcej»

X P 176/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-12-02

Data publikacji: 2017-01-16

trafność 6%

W ocenie Sądu Apelacyjnego, wymienione wyżej zobowiązanie, zagrożone karą umowną na wypadek jego niewykonania, było bezprawne i godziło w prawo pracownika do zachowania w tajemnicy swoich spraw osobistych i planów zawodowych.
Czytaj więcej»

X P 197/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2018-06-11

Data publikacji: 2018-07-20

trafność 20%

(...)między innymi do zachowania w tajemnicy informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, a także informacji niestanowiących tajemnicy, których rozpowszechnianie, ujawnianie lub wykorzystywanie mogłoby zaszkodzić wizerunkowi lub w inny sposób wyrządzić szkodę pracodawcy. (...)Strony nie zawarły umowy o zakazie konkurencji, jednakże w dniu 30 czerwca 2014 r. powód podpisał zobowiązanie do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa pracodawcy, zawartych w formie(...)(...)w jakikolwiek sposób informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz nie stanowiących tajemnicy przedsiębiorstwa pracodawcy, których rozpowszechnianie, ujawnianie(...)(...)Należy jednak w tym miejscu podkreślić, że podejmując zatrudnienie u pozwanego, powód zobowiązał się nie tylko do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, ale również wykorzystywania dokumentów(...)
Czytaj więcej»

X P 142/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-05-20

Data publikacji: 2013-06-15

trafność 7%

Artykuł 100 k.p. określa katalog obowiązków pracowniczych, w zakres którego wchodzi m.in. obowiązek pracownika dbania o dobro zakładu pracy, chronienie jego mienia oraz zachowanie w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę ( art. 100 § 2 pkt 4 k.p. ).
Czytaj więcej»

X P 151/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2014-04-25

Data publikacji: 2014-08-12

trafność 5%

(...)dostępu do informacji niejawnych stanowiących tajemnicę służbową w W. S. S. E. we W. , ukończył szkolenie na temat audytora wewnętrznego, systemu zarządzania w jednostce kontrolującej, studium zdrowia publicznego.
Czytaj więcej»