Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8707

XVII Amz 49/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-06-10

Data publikacji: 2021-11-09

trafność 35%

(...)skoro jak już wywiedziono, dochowanie tajemnicy przedsiębiorstwa przez organ regulacyjny uznaje(...)wglądu do materiału dowodowego objętego tajemnicą przedsiębiorstwa innej strony postępowania, a także tajemnicą przedsiębiorstwa nie biorącego udziału w postępowaniu. (...)Zważywszy, że Sąd przyjął, iż nieudostępnianie dokumentów wynika z posiadania przez nie waloru tajemnicy przedsiębiorstwa, przedmiotowe wnioski dowodowe należało uznać za bezprzedmiotowe. (...)Lektura uzasadnienia rzeczonego zarzutu prowadzi jednak do wniosku, że skarżący w istocie kwestionował kwalifikację dokumentów, do których ograniczono prawo wglądu jako tajemnicy przedsiębiorstwa. (...)Również okoliczność posiadania przez dokumenty charakteru opinii, czy też raportu, nie wyklucza znajdowania się w ich treści informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

XVII Amz 56/19

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-03-02

Data publikacji: 2020-10-27

trafność 26%

(...)oceny czy dana informacja stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa nie ma znaczenia, czy(...)uznania, że dana informacja stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa niezbędne jest, aby przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności. (...)(...)udostępnienie tego materiału groziłoby ujawnieniem tajemnicy przedsiębiorstwa, jak również innych tajemnic podlegających ochronie na podstawie odrębnych przepisów. (...)wydania zaskarżonego postawienia - przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ww. art.(...)wydania skarżonego postawienia – przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do(...)(...)Sądu szczegółowo przeanalizował pytania zadanych przez Prezesa UOKiK 42 przedsiębiorcom oraz udzielonych odpowiedzi, a następnie ustalenie, czy którakolwiek z podanych odpowiedzi spełnia przesłanki tajemnicy przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 2 u.z.n.k.
Czytaj więcej»

XX GC 499/10

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2011-02-28

Data publikacji: 2020-05-25

trafność 6%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)oznaczenie towarów lub usług, naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa, nakłanianie do rozwiązania lub(...)
Czytaj więcej»

XX GC 875/14

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-04-12

Data publikacji: 2019-05-27

trafność 7%

Orzeczenie nieprawomocne

Od byłego agenta nie sposób wymagać (z wielu powodów, np. dostęp do dokumentacji handlowej, tajemnica handlowa) dowodu wystąpienia przesłanki uzyskania „znacznych korzyści” przez dającego zlecenie, w odpowiednim wymiarze finansowym.
Czytaj więcej»

XX GC 384/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-11-12

Data publikacji: 2018-01-12

trafność 12%

Orzeczenie nieprawomocne

Zgodnie z treścią art. 23 k. c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)(...)(...)szczególności: dobre imię, nazwa, firma, tajemnica korespondencji, nietykalność pomieszczeń i tajemnicy przedsiębiorstwa ( art. 55 1 pkt 8 k.c. ) osoby prawnej (tak A. Kidyba, komentarz do art. 43 k.c., SIP lex).
Czytaj więcej»

XX GC 378/17

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-01-29

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

W ramach zawartej umowy powódka zobowiązana była do zachowania w tajemnicy informacji poufnych uzyskanych w związku z wykonywaniem umowy, w szczególności tajemnicy ubezpieczeniowej (§9 ust 1 i 2 umowy).
Czytaj więcej»

XX GC 379/07

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-11-25

Data publikacji: 2018-01-09

trafność 11%

Orzeczenie nieprawomocne

Pismo to (wraz z dokumentami dotyczącymi kredytu) zostało złożone przez pozwany bank po uzyskaniu od spółki (...) zgody na ujawnienie okoliczności związanych z udzieleniem kredytu – jako informacji objętych tajemnica bankową (pismo pozwanego banku k. 353-355). (...)Zostały one złożone po zwolnieniu banku przez spółkę (...) z tajemnicy bankowej, z zachowaniem terminu, o którym mowa w art. 479 14 par. 2 k.p.c. (w brzmieniu sprzed 3 maja 2012 roku).
Czytaj więcej»

XX GC 775/16

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-06-06

Data publikacji: 2023-08-07

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

W tym miejscu należy odnieść się do stanowiska pozwanego, iż przedstawienie żądanych dokumentów wiązałoby się z ujawnieniem tajemnicy zawodowej przez pozwanego. (...)Sąd podziela pogląd powoda, że poza zakresem tajemnicy radcy prawnego czy adwokata pozostają dokumenty finansowe (faktury, rachunki) związane ze świadczeniem pomocy prawnej. (...)Całkowicie chybiony był zatem zarzut pozwanego, iż przedstawienie faktur VAT i zestawień wykonanych czynności (stanowiących załącznik do faktury VAT) stanowiło naruszenie tajemnicy zawodowej. Naruszeniem tajemnicy zawodowej radcy prawnego nie było by przedstawiane przez pozwanego dokumentów o jakie wnosi powód.
Czytaj więcej»

XII Ga 83/13

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2013-06-17

Data publikacji: 2013-08-14

trafność 31%

Wskazać należy, iż przedmiotowa nowelizacja rzeczywiście wprowadza do ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo – kredytowych regulację odnoszącą się do ochrony tajemnicy zawodowej. (...)Dostęp do tej tajemnicy mają wyłącznie członkowie organów kasy, niezależnie od podstawy prawnej pełnienia funkcji członka organu kasy, oraz osoby pozostające z kasą w stosunku pracy (ust. 2). Osoby te są obowiązane do zachowania tajemnicy, zarówno w trakcie pełnienia funkcji lub pozostawania w stosunku pracy, jak również po zakończeniu pełnienia funkcji lub ustaniu stosunku pracy (ust. 3). W art. 9f znowelizowanej ustawy wskazano zakres wyłączeń od obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej z zaznaczeniem w art. 9g dopuszczającym stosowanie przepisów odrębnych do określania zasad informacji stanowiących tajemnicę zawodową (art. 9e ust.1).
Czytaj więcej»

XII Ga 108/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2015-06-17

Data publikacji: 2015-09-30

trafność 5%

Z kolei zarzut naruszenia tajemnicy przedsiębiorstwa wykonawcy odwołującego - bezprawne odtajnienie informacji zastrzeżonych, jako tajemnica przedsiębiorstwa; pozbawienie wykonawcy prawa do ochrony poufnych informacji nie został przez (...) uwzględniony. (...)O roszczeniach z tytułu czynów nieuczciwej konkurencji i konsekwencjach karnych naruszenia tajemnicy przedsiębiorstwa orzekają sądy powszechne, a nie Izba, jak stanowią o tym przepisy art. 18 i art. 23 ustawy z 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.
Czytaj więcej»