Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8707

I ACa 936/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-02-20

Data publikacji: 2013-06-01

trafność 5%

Obsługa bazy była tajemnicą producenta.
Czytaj więcej»

I C 220/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim

Data orzeczenia: 2020-09-29

Data publikacji: 2021-06-10

trafność 8%

Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, a w każdym razie wskazuje(...)
Czytaj więcej»

I C 312/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim

Data orzeczenia: 2019-10-11

Data publikacji: 2020-05-27

trafność 8%

Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, a w każdym razie wskazują(...)
Czytaj więcej»

I C 192/19

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2021-12-07

Data publikacji: 2022-02-21

trafność 6%

Zgodnie z art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

I C 663/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-07-26

Data publikacji: 2013-10-10

trafność 4%

Orzeczenie nieprawomocne

Stosownie do dyspozycji art. 23 k.c. „Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

I C 811/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-03-11

Data publikacji: 2013-07-02

trafność 11%

Orzeczenie nieprawomocne

W myśl art. 23 Kc , dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)(...)Ponadto świadkowie zeznali, że choroba, na którą cierpiał powód była na Z. tajemnicą Poliszynela , czyli powszechnie znaną wiadomością.
Czytaj więcej»

II AKz 128/19

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2019-02-19

Data publikacji: 2020-09-09

trafność 62%

(...)przedmiocie zwolnienia z zachowania z tajemnicy bankowej pracownika (...) M. K. – doradcy E. H. z obowiązku zachowania tajemnicy bankowej, celem złożenia zeznań w śledztwie o sygnaturze akt PR 2 Ds.1142.2018. (...)(...)wskazanego doradcę bankowego informacji objętych tajemnicą bankową byłoby przedwczesne, gdyż doradca ten mógłby nie powoływać się w czasie przesłuchania na tę tajemnicę lub przekazać rzeczone informacje bez zwolnienia z tajemnicy bankowej dla dobra klienta banku tj. (...)Prawa bankowego w rozpatrywanej sytuacji doradca bankowy jest związany ochroną tajemnicy bankowej, której czas obowiązywania nie(...)przewidują możliwości ujawniania okoliczności objętych tajemnicą bankową z uwagi na dobro klienta banku. Dlatego w czasie przesłuchania w toku śledztwa wskazywany doradca bankowy byłby z pewnością zobowiązany do odmowy podania informacji, których dotyczył wniosek prokuratora, ze względu na obowiązującą go tajemnicę bankową i nie można zakładać, że niezgodnie z prawem nie zasłoniłby się tą tajemnicą.
Czytaj więcej»

II AKz 153/24

zarządzenie, postanowienie, uzasadnienie

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2024-02-13

Data publikacji: 2024-11-26

trafność 49%

(...)zgody na wykorzystanie dokumentów zawierających tajemnicę doradcy podatkowego, tajemnicę radcy prawnego i tajemnicę adwokacką znajdujących się w 4 zestawach dokumentów. (...)Odnosząc się do zaskarżonego postanowienia należy stwierdzić, że Sąd Okręgowy prawidłowo ustalił, że prokurator we wniosku winien właściwie odnieść się do materiału dowodowego poprzez wyszczególnienie konkretnych dokumentów, w zakresie których wnioskuje o zwolnienie z tajemnicy zawodowej. Zbyt ogólnikowe wskazanie dokumentów może prowadzić do nadużycia w postaci dopuszczenia w sprawie dowodu z dokumentu objętego tajemnicą, choć nie miałoby to żadnego znaczenia dla postępowania. (...)(...)należy wydanie postanowienia o uchyleniu tajemnicy zawodowej konkretnej osoby wskazanej we wniosku, w tym tajemnicy radcy prawnego, poprzez wyrażenie zgody(...)dokumenty te zawierają dane objęte tajemnicą zawodową (radcy prawnego, adwokata, notariusza),(...)
Czytaj więcej»

I C 1003/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-11-22

Data publikacji: 2014-08-07

trafność 7%

Orzeczenie nieprawomocne

Sąd nie mógł także zobowiązać powódki do złożenia oryginału umowy kredytu z dnia 31 marca 2009 roku z uwagi na obowiązującą w tym zakresie tajemnicę bankową.
Czytaj więcej»

III AUz 450/13

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-09-30

Data publikacji: 2013-10-12

trafność 15%

Przedłożenie dokumentów przez podmiot wezwany jest obligatoryjne, o ile dokumenty nie są objęte powyższą tajemnicą.
Czytaj więcej»