Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8828

V K 150/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-10-06

Data publikacji: 2017-09-18

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Nie uważał tego za niewłaściwe postępowanie, że notariusz przyszedł zaraz po tym, jak ciocia trafiła do szpitala, jakoby zrobił to w tajemnicy. (...)Czynność ta była umówiona i uzgodniona zarówno co do formy jak i czasu przez M. S. (1) , nadto w tajemnicy przed najbliższymi R. S. (1) , w tym bez wiedzy jego żony, której przecież trzy dni wcześniej, 28 lipca 2008 roku, zapisał on w testamencie stanowiące jego odrębną własność mieszkanie. (...)Nadto fakt podpisania aktu notarialnego przez R. S. (1) trzymany był w tajemnicy aż do jego śmierci. (...)Przy czym uwzględniając poza powyższym, co jednoznacznie i bezspornie wynika z omówionego wyżej a obdarzonego wiarygodnością materiału dowodowego przyjętego za podstawę faktyczną wyroku, iż M. S. (1) doprowadził do tego w tajemnicy, w momencie planowanego pobytu L.(...)
Czytaj więcej»

III K 220/18

wyrok

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2020-06-23

Data publikacji: 2020-09-02

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)E. C. (1) wskazywała na tajemnicę odnośnie sprzedaży mieszkania z uwagi na obawę M. C. przed R. P. (1) Sąd nie dał wiary świadkowi. (...)Sąd nie dał też wiary oskarżonemu, który wskazywał na to, iż jego rola w sprzedaży mieszkania polegała na utrzymaniu w tajemnicy przed E. C. (2) sprzedaży za co otrzymać miał 20% uzyskanej ceny.
Czytaj więcej»

III K 865/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu

Data orzeczenia: 2016-09-23

Data publikacji: 2016-11-07

trafność 17%

(...)(...) . (...) sprzedaży zawiera tajemnice pośrednika turystycznego (...) , wszystkie informacje o dotychczasowych klientach, oferowanych produktach, cenach i rabatach udzielanych pośrednikowi. (...)(...)dla niej nie przeznaczonych stanowiących tajemnicę w/w/ przedsiębiorstwa i dokonała w jej imieniu lecz na rachunek Biura (...) spółka z o.o. rezerwacji usługi turystycznej o nr (...) dla J. i B. K. na adres K. ul. (...) i tel. (...) . (...)(...)biura turystycznego i informacji stanowiących tajemnicę w/w/ przedsiębiorstwa i dokonano w(...)(...)(...)dla niej nie przeznaczonych stanowiących tajemnicę w/w/ przedsiębiorstwa dokonując w imieniu Biura (...) rezerwacji turystycznej o nr (...) , czym działa na szkodę Biura (...) , z siedzibą w W. .
Czytaj więcej»

II C 85/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-10-02

Data publikacji: 2017-11-03

trafność 8%

Zgodnie z art. 105 ust. 2 ustawy z dnia 2 sierpnia 1997 roku prawo bankowego, Bank ma obowiązek udzielenia informacji stanowiących tajemnicę bankową wyłącznie na żądanie: pkt(...)występować o udzielenie informacji objętych tajemnicą bankową, pkt d). sądu w(...)
Czytaj więcej»

I C 506/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-02-01

Data publikacji: 2013-04-27

trafność 8%

Jak stanowi przepis art. 23 k.c. , dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

I C 300/13

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-04-25

Data publikacji: 2014-10-23

trafność 6%

Orzeczenie nieprawomocne

W świetle przepisu art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

I C 467/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-04-18

Data publikacji: 2014-05-30

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

Zdaniem Sądu, zupełnie nieprzekonywające były w tym zakresie supozycje powoda o możliwym naruszeniu tajemnicy danych osobowych innych dłużników czy też tajemnicy przedsiębiorstwa powoda.
Czytaj więcej»

I C 472/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-06-24

Data publikacji: 2025-03-17

trafność 7%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)16, oświadczenie o zwolnieniu z tajemnicy bankowej, k. 14) P. J.(...)
Czytaj więcej»

I C 613/19

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-04-07

Data publikacji: 2025-07-07

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

W art. 23 k.c. ustawodawca zadeklarował, że dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

I C 1317/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-08-01

Data publikacji: 2014-12-01

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Przykładowo wymienia jako dobra osobiste wolność, cześć, swobodę sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnicę korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukową, artystyczną, wynalazczą i racjonalizatorską.
Czytaj więcej»