Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
3933

I C 1202/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-04-27

Data publikacji: 2016-08-12

trafność 12%

Pozwany miał wykonać projekt drogowy, projekt małej architektury oraz projekt zieleni, zgodnie z wytycznymi zaprojektować parking, ciągi pieszo – jezdne oraz piesze, a w projekcie zieleni uwzględnić zieleń niską i(...)(...)Uzgodniony i przyjęty do realizacji przez powoda projekt nie przewidywał wykonania drogi do szamba. (...)Stwierdzono uchybienia w zakresie sekcji sanitarnej, sekcji elektrycznej, sekcji budowlanej, dróg i zieleni, przepisów bhp oraz ochrony przeciwpożarowej. (...)Regulacja w tym zakresie znalazła się jedynie w projekcie funkcjonalno – rzeczowym i nie została powielona w łączącej strony umowie.
Czytaj więcej»

I C 1275/10

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-11-21

Data publikacji: 2014-02-14

trafność 21%

(...)elementy konstrukcyjne budynku, w szczególności instalacje elektryczne, stropy budynku, tynki ścian części nieruchomości wspólnych, konstrukcja schodów czy też okna znajdujące się na klatkach schodowych. (...)W dniu 2.10.2007r. decyzją nr (...) zatwierdzony został projekt budowlany i udzielono Wspólnocie Mieszkaniowej pozwolenie na wykonanie robót budowlanych wg projektu A. G. . (...)W wyniku pożaru a następnie akcji ratowniczej i gaszenia ognia, zniszczeniu uległy dalsze części budynku, a wskutek zalania wodą – instalacje elektryczne, stropy budynku, tynki ścian części wspólnych, konstrukcja schodów oraz okna znajdujące się na klatce schodowej. (...)Ponadto oba projekty uzyskały pozytywne opinie rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Czytaj więcej»

I C 515/16

uzasadnienie

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2017-12-18

Data publikacji: 2018-01-25

trafność 8%

W toku realizacji prac strony porozumiały się bowiem co do tego, że wyłączone zostanie wykonanie poszczególnych elementów i instalacji budynku. (...)Z załącznika nr 2 wynika m. in., że strona powodowa nie będzie w ogóle wykonywała w budynku instalacji elektrycznej i sanitarnej i cena zostanie obniżona o wartość tych prac. ( dowód; aneks nr (...) do przedwstępnej umowy sprzedaży z dnia 29 kwietnia 2013 r. (r ep. (...)Pozwany deweloper w międzyczasie konsultował założenia projektu umowy dotyczącej przeniesienia prawa własności na powodów. (...)Do wezwania załączono projekt aktu notarialnego – umowy przenoszącej własność nieruchomości w K. na powodów.
Czytaj więcej»

I C 836/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-09-22

Data publikacji: 2016-10-24

trafność 19%

Nieudowodnionym, zdaniem pozwanej, jest również zarzut nielegalnie wykonanego punktu poboru energii elektrycznej wspólnej. Nadto pozwana nie widzi związku z treścią Uchwały i jej wykonaniem, a faktem że korytarz piwniczny nie posiada okien ani otworu wentylacyjnego, jak również instalacji odprowadzającej wodę spływającą z deszczów i roztopów od strony ulicy. (...)Okoliczność braku projektu zmian, które miałyby zostać wykonane w spornym korytarzu piwnicznym, potwierdziła świadek E. U. (1) wskazując, że „nie ma żadnego planu, czekaliśmy z projektem, aż wspólnota wyrazi zgodę na(...)(...)Aktualnie należy raczej dążyć do przywracania budynkom ich pierwotnych, zgodnych z projektem funkcji i przeznaczenia, a nie tworzyć we wspólnych częściach nieruchomości tymczasowe „przepierzenia”.
Czytaj więcej»

I C 850/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2015-09-10

Data publikacji: 2015-10-26

trafność 20%

(...)we W. zamiar wykonania przebudowy instalacji CO i ciepłej wody użytkowej oraz instalacji wodociągowej i instalacji elektrycznej w lokalu położonym w B. przy ul. (...) . (...)Zgodnie z treścią art. 14 ustawy o własności lokali na koszty zarządu nieruchomością wspólną składają się w szczególności: wydatki na remonty i bieżącą konserwację, opłaty za dostawę energii elektrycznej i cieplnej, gazu i wody,(...)(...)Jeżeli zaś remont instalacji kominowej obciążałby co do zasady wyłącznie powódkę, niedopuszczalnym byłoby podjęcie w tym zakresie uchwały wspólnoty. (...)(...)stwierdził, iż kominy i przewody instalacji wentylacji grawitacyjnej należą do części wspólnych budynku i żaden właściciel wyodrębnionego lokalu mieszkalnego nie ma indywidualnego tytułu prawnego do komina czy kanału kominowego.
Czytaj więcej»

I C 647/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2015-03-24

Data publikacji: 2015-09-02

trafność 19%

Instalacja ta stanowi część podziemnej sieci tranzytowej, z której budynek pełniący kiedyś funkcję usługową, tj. przedszkola, był zasilany w ciepło. (...)W momencie nabycia nieruchomości przez powoda budynek nie był podłączony i nie korzystał z tej instalacji choć była ona czynna i zasilała 60 odbiorców. (...)Właścicielem ww. sieci była (...) sp. z o.o. , która mimo wzywania przez powoda do usunięcia należącej do niej infrastruktury przesyłowej z jego nieruchomości instalacji tej nie usunęła. (...)Instalacja ta stanowiła zatem element podziemnej sieci tranzytowej.
Czytaj więcej»

I C 889/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2014-09-29

Data publikacji: 2014-11-28

trafność 24%

Instalacja kanalizacyjna była znacznie wyeksploatowana. (...)(...)w dniu 11.10.2009r, na montaż instalacji elektrycznej z faktury VAT z dnia 6.02.2009r. kwotę 4432zł 93gr brutto (3633zł 55gr netto), na naprawę instalacji elektrycznej z faktury VAT z dnia(...)na materiały elektrotechniczne i montaż instalacji elektrycznej z faktury VAT z dnia(...)(...)Nie jest wystarczające przedłożenie jedynie faktur, z których wynikałby zakup materiałów elektrycznych oraz faktur dotyczących montażu instalacji. (...)W piśmie procesowym z dnia 3.09.2012r. strona powodowa wprost wskazała, że poniosła wydatki na usunięcie awarii kanalizacji i naprawę instalacji elektrycznej, a zatem nie na budowę tych instalacji.
Czytaj więcej»

I C 940/10

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-11-13

Data publikacji: 2014-01-14

trafność 19%

Teza orzeczenia: o nakazanie złożenia oświadczenia woli
(...)tynki zewnętrzne i wewnętrzne, posadzki, instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną oraz stolarkę okienną i ślusarkę drzwiową. (...)W związku z tym, strona pozwana wniosła pod obrady Walnego Zgromadzenia projekt uchwały upoważniającej Zarząd do zbycia przedmiotowego lokalu. (...)(...)posadzek, przeprowadziła roboty malarskie, wykonała instalację elektryczną, wod-kan, CO, CW, oraz doprowadziła linię telefoniczną, wykonała ślusarkę, stolarkę okienną i drzwiową. (...)Powódka wykonała ścianę zewnętrzną osłonową oraz zamurowała otwory, wykonała tynki zewnętrzne i wewnętrzne, posadzkę, przeprowadziła roboty malarskie, wykonała instalację elektryczną, wod-kan, CO, CW, oraz doprowadziła linię telefoniczną, wykonała ślusarkę, stolarkę okienną i drzwiową.
Czytaj więcej»

I C 886/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-04-12

Data publikacji: 2013-06-18

trafność 40%

Powód podniósł, że nie otrzymał od pozwanego dziennika budowy, schematu instalacji elektrycznej. (...)Powód zaprzeczył, aby dokonywał przeróbek instalacji elektrycznej. (...)S. W. oraz J. M. dokonali oględzin instalacji elektrycznej w budynku przy ul. (...) w K. . (...)Część wad, przede wszystkim dotyczących instalacji elektrycznej, wymagała konsultacji.
Czytaj więcej»

I C 1005/10

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-09-10

Data publikacji: 2013-10-10

trafność 23%

Następnie powódka powróciła do koncepcji budowy według projektu zmienionego przez J. K. . / dowód: projekty inż. (...)(...)- kominy i wentylacje, - instalację wodną, kanalizacyjną i elektryczną, - instalację odgromową, - wykończenie łazienek, - osprzęt elektryczny, - wykończenie ścian parteru, -(...)(...)Projekt miał charakter projektu budowlanego nie wykonawczego, zatem wymagał doprecyzowania na bieżąco. (...)Można zwrócić uwagę, że projekt inż.
Czytaj więcej»