Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
4240

VIII Pz 69/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2017-01-18

Data publikacji: 2017-02-27

trafność 13%

(...)o odroczenie rozprawy dołączając bilet lotniczy wystawiony na pozwanego na trasie W. N. (Japonia) wskazując, że pozwany nie może się stawić bo pracuje za granicą. (...)Pomimo błędu w ustaleniach faktycznych Sąd Rejonowy nie dopuścił się obrazy przepisów prawa materialnego.
Czytaj więcej»

VIII Pa 154/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2019-05-23

Data publikacji: 2019-08-08

trafność 15%

(...)sekcji; nadzór nad sprzedażą biletów lotniczych oraz pobieraniem opłat związanych z(...)pracowników; współpraca z przedstawicielami linii lotniczych oraz wszystkich służb lotniskowych w zakresie wykonywanych zadań zleconych sekcji. (...)bieżącym kontaktem z zarządem portu lotniczego w K. , a także raportowaniem. (...)Na uzasadnienie podano, że zaskarżony wyrok jest prawidłowy i odpowiada prawu. (...)(...)i płacy, nie wyklucza jego prawa do odprawy pieniężnej z art. 8 ustawy, jeśli zaproponowane warunki dalszego zatrudnienia istotnie odbiegają od dotychczasowych i ich odrzucenie jest obiektywnie usprawiedliwione.
Czytaj więcej»

XVII Amz 139/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-09-30

Data publikacji: 2020-10-27

trafność 32%

U. z 2015 roku poz. 184 ze zm.) poprzez błędne przyjęcie, że prawa wglądu do materiału dowodowego załączonego do akt sprawy można ograniczyć jedynie stronom postępowania. (...)Prawo wglądu do akt sprawy stanowi zatem jedno z uprawnień procesowych strony, zaś możliwość jego realizacji gwarantuje poszanowanie ogólnej zasady wysłuchania stron, wyrażonej w art. 10 k.p.a. (...)Określenie użyte przez powoda jako „osoby trzecie” z pewnością nie konkretyzuje żadnego podmiotu, a zatem zmierza do ograniczenia prawa wglądu „każdemu podmiotowi”. (...)Chodzi przede wszystkim o przesłankę niezbędnego tylko zakresu ograniczenia prawa wglądu, dlatego ustalenie podstaw rozstrzygnięcia o zasadności wniosku i zakresie niezbędnego ograniczenia prawa wglądu do materiału dowodowego jest(...)których ma nastąpić ograniczenie ich prawa.
Czytaj więcej»

XXI Pa 388/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-09-20

Data publikacji: 2016-11-21

trafność 6%

Warszawy w Warszawie zasądził od pozwanego (...) S.A. z siedzibą w W. na rzecz powódki M. M. kwotę 24 640,08 zł tytułem odszkodowania za niezgodne z prawem wypowiedzenie umowy o pracę (pkt(...)(...)Polegała ona na prawie pilotów do zgłaszania próśb o możliwość uczestniczenia w lotach odbywających się w konkretnych terminach, na określonych trasach, a także z udziałem konkretnych osób w składzie załogi. (...)Taka sytuacja jest sprzeczna z regułą postępowania
z zakresu prawa pracy, według której spór sądowy powstały w wyniku odwołania pracownika
od wypowiedzenia musi się ograniczać jedynie
do przyczyny wskazanej przez pracodawcę
w tym piśmie. (...)W tym stanie rzeczy wskazać należy, że przedstawione w apelacji pozwanego pracodawcy zarzuty zmierzające do podważenia zaskarżonego wyroku stanowią jedynie polemikę z prawidłowym rozstrzygnięciem Sądu I instancji, które w całości odpowiada prawu.
Czytaj więcej»

XXI Pa 298/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-09-27

Data publikacji: 2019-01-04

trafność 8%

W tej sytuacji bez znaczenia pozostaje to, że bilet lotniczy S. P. (1) zarezerwował w dniu 29 grudnia 2017 r. (...)Pracownik ma prawo do wytłumaczenia swego postępowania i do obrony przed zarzutami. (...)Instytucja wysłuchania pracownika ma na celu realizację funkcji ochronnej prawa pracy i nie może być sprowadzana wyłącznie do formalności. (...)Zgodnie z art. 98 § 1 k.p.c. strona przegrywająca sprawę obowiązana jest zwrócić przeciwnikowi na jego żądanie koszty niezbędne do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu).
Czytaj więcej»

XX GC 1105/13

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-05-24

Data publikacji: 2017-10-17

trafność 15%

Orzeczenie nieprawomocne

Prawo o ustroju sądów administracyjnych (Dz. (...)Prawo budowlane (Dz. (...)Prawo budowlane (Dz. (...)Prawo ochrony środowiska .
Czytaj więcej»

VIII U 233/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2017-06-28

Data publikacji: 2019-01-04

trafność 10%

Niezależnie od powyższego uzyskiwał też dochody z tytułu praw autorskich w związku z wydaniem 3 książek, z tytułu licencji trenerskich oraz wynajmu tablicy reklamowej. (...)WE C z dnia 24 grudnia 2002r. nr 325), prawo swobodnego przepływu osób, w tym pracowników. (...)Prawa pracowników w zakresie zabezpieczenia społecznego konkretyzują przepisy rozporządzenia Rady, wydanego w oparciu o normę kompetencyjną, ustanowioną w treści art. 42 Traktatu, tj. (...)Osoba, która rzeczywiście taką pracę wykonuje nie będzie miała żadnych problemów z nadesłaniem na przykład kopii umowy najmu mieszkania za granicą, albo biletów autokarowych lub lotniczych, choćby z ostatniego miesiąca.
Czytaj więcej»

XX GC 1106/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-02-06

Data publikacji: 2017-05-04

trafność 26%

Orzeczenie nieprawomocne

W konsekwencji stan taki zmusił właścicieli posiadających na jego terenie nieruchomości do znoszenia immisji powodowanych przez ruch lotniczy. (...)Dopuszczalne poziomy hałasu lotniczego zostały dla obu powyższych grup określone odrębnie. (...)Prawo ochrony środowiska (dalej jako: p.o.ś.). (...)Tym samym biegły wyliczając spadek wartości nieruchomości oparł się na uciążliwościach związanych z hałasem spowodowanym ruchem lotniczym.
Czytaj więcej»

XX GC 997/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-09-29

Data publikacji: 2017-10-25

trafność 22%

Orzeczenie nieprawomocne

Powód swoje roszczenie opierał na treści art. 129 ust. 4 ustawy prawo ochrony środowiska . (...)Z racji jednak zamieszkiwania w W. zmuszony jest znosić immisje, które niekoniecznie muszą wynika z hałasy lotniczego. (...)Ograniczenia te związane są między innymi z hałasem lotniczym. (...)Nie jest przy tym uprawniony do poszukiwania ochrony swych praw w innych sposób, jak np. żądanie zaniechania naruszeń.
Czytaj więcej»

XX GC 1009/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-03-17

Data publikacji: 2016-06-28

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)obszaru ograniczonego użytkowania dla Portu lotniczego im. (...)Prawo ochrony środowiska (Dz. (...)Pierwszy z powołanych przepisów stanowi, że akty prawa miejscowego wydane na podstawie przepisów(...)do czasu wydania nowych aktów prawa miejscowego przez organy przejmujące zadania i kompetencje. (...)Zdaniem Sądu analiza treści obu powołanych aktów prawa miejscowego, w kontekście okoliczności niniejszej sprawy, przeczy takiemu stanowisku.
Czytaj więcej»