Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
4436

I C 638/19

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku

Data orzeczenia: 2020-11-30

Data publikacji: 2021-10-28

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Jako podstawę prawną żądania powodowie wskazali art. 129 ustawy – prawo ochrony środowiska. (...)Uchwała ta stanowi akt prawa miejscowego. (...)Nie podnoszono, aby akt prawa miejscowego został w trybie zarządzenia nadzorczego zakwestionowany przez wojewodę. (...)Prawo ochrony środowiska (t. j.
Czytaj więcej»

XXIII Zs 32/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-05-27

Data publikacji: 2021-08-04

trafność 26%

Orzeczenie nieprawomocne

Zgodnie z Częścią I § 1 „Cennika” Stawki FRACHTU LOTNICZEGO W TRANSPORCIE MIĘDZYNARODOWYM należało podać stawkę netto oraz brutto: 1. (...)Części I § 1 pkt 1 ppkt 2 i ppkt 3-6 „Cennika” - „Stawki frachtu lotniczego w transporcie międzynarodowym Część I. FRACHT/PRZEWOŹNE § 1. Stawki FRACHTU LOTNICZEGO W TRANSPORCIE MIĘDZYNARODOWYM: 1. (...)Wskazanie przez wykonawcę ceny sprzecznej z prawem należy oceniać w kategoriach czynu nieuczciwej konkurencji.
Czytaj więcej»

I C 672/17

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku

Data orzeczenia: 2020-07-17

Data publikacji: 2021-11-10

trafność 18%

Orzeczenie nieprawomocne

Wyznaczone granice strefy wpływają również na decyzje podejmowane przez nabywców nieruchomości na tym obszarze, którzy dotychczas nie byli świadomi rzeczywistego zasięgu oddziaływania portu lotniczego. (...)Na skutek wejścia tego aktu w życie, dochodzi do zawężenia granic prawa własności. (...)Niepodobna podzielić stanowiska, że w odbiorze potencjalnych nabywców, akt prawa miejscowego o utworzeniu (...) , otwierający, przynajmniej potencjalnie, legalną drogę do zwiększenia operacji lotniczych, nie wpływa na zmniejszenie wartości nieruchomości. (...)Wyznaczone granice strefy wpływają również na decyzje podejmowane przez nabywców nieruchomości na tym obszarze, którzy dotychczas nie byli świadomi rzeczywistego zasięgu oddziaływania portu lotniczego.
Czytaj więcej»

XXV C 185/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-12-22

Data publikacji: 2018-08-09

trafność 27%

Orzeczenie nieprawomocne

Sąd ustalił, co następuje: (...) im (...) w W. istnieje od 1934 r. i jest największym międzynarodowym portem lotniczym w P. . (...)Nie oznacza to jednak, że pozostała część OOU jest wolna od negatywnych oddziaływań akustycznych wynikających z działalności portu lotniczego. (...)W tym stanie rzeczy należało przyjąć, iż spadkobiercy ustawowi K. K. nabyli z mocy prawa po 1/2 udziału w spornej nieruchomości przysługującego spadkodawcy. (...)Prawo Budowlane i przepisów wykonawczych do tejże ustawy do których odsyła w §6 pkt 2) uchwała nr (...) Sejmiku Województwa (...) z 20 czerwca 2011 r. (k. 34).
Czytaj więcej»

XXI Pa 521/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-11-24

Data publikacji: 2017-02-09

trafność 11%

Ostatnio powód zajmował stanowisko technicznego inspektora lotniczego. (...)Polegał na powstrzymaniu się przez personel naziemny od czynności lotniczych, które powinien był wykonać, aby samolot mógł otrzymać zgodę na start. (...)W czasie trwania strajku prawie codziennie dochodziło do spotkań pracodawcy z przedstawicielami związków zawodowych. (...)Reasumując, zarzuty pozwanej Spółki dotyczące naruszenia przepisów prawa procesowego okazały się w całości nieuzasadnione.
Czytaj więcej»

I C 870/17

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Głubczycach

Data orzeczenia: 2018-07-06

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 16%

Orzeczenie nieprawomocne

Wstąpienie osób wskazanych w cytowanym przepisie w stosunek najmu następuje z mocy prawa, bez konieczności zawierania nowej umowy najmu. (...)Pozwany podał również dane co do swoich zarobków i okoliczności rzutujących na prawo do lokalu socjalnego. (...)Podkreślić również trzeba, iż słuchany informacyjnie pozwany wskazał, że często mógł bywać w Polsce i Holandii, nawet dwa razy w tygodniu, ponieważ korzystał z połączeń lotniczych. Tymczasem w odpowiedzi na zobowiązanie Sądu nie był w stanie przedłożyć przelewów za bilety lotnicze w 2017 roku ani informacji przewoźników o zakupie biletów.
Czytaj więcej»

XXII GWo 65/14

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-12-02

Data publikacji: 2015-01-28

trafność 10%

Stosuje również takie środki, zgodnie z przepisami swojego prawa krajowego, których celem jest zapewnienie(...)które stosuje się, na mocy prawa tego państwa, do znaku krajowego.(...)z 30 VI 2000 r. prawo własności przemysłowej roszczeń osoby, której prawo ochronne na znak towarowy zostało(...)(...)Nie zostało uprawdopodobnione przysługiwanie wnioskodawcy jakichkolwiek praw do opisywanych znaków towarowych, ani nawet istnienie prawa wyłącznego do nich. Prawo z rejestracji (wspólnotowego) znaku towarowego ma charakter formalny. (...)(...)zamierza występować „o zaniechanie naruszania praw do wspólnotowych znaków towarowych nr: C. (...) , C. (...) , C. (...) , C. (...) w stosunku do których wyłączne prawa z rejestracji przysługują Uprawnionej”.
Czytaj więcej»

XXIV C 1139/13

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-09-09

Data publikacji: 2014-11-21

trafność 12%

Orzeczenie nieprawomocne

Sytuacja ta niekorzystnie wpływa na ceny znajdujących się na tym terenie nieruchomości, a ich właściciele nie mogą z nich korzystać w pełnym zakresie oraz zmuszeni są do znoszenia immisji powodowanych przez ruch lotniczy. (...)Przepis ten stosuje się przy tym odpowiednio, na podstawie § 143 wspomnianego rozporządzenia, do aktów prawa miejscowego. (...)Zgodnie z art. 47 ust. 2 tej ustawy, akty prawa miejscowego wydane na podstawie przepisów(...)do czasu wydania nowych aktów prawa miejscowego przez organy przejmujące zadania i kompetencje (k. 29-32 - uzasadnienie). (...)(...)art. 129 ust. 4 ustawy Prawo ochrony środowiska stanowi termin zawity, w którym żądania z art. 129 ust. 1 - 3 ustawy Prawo ochrony środowiska muszą zostać zgłoszone obowiązanemu do ich realizacji w celu zachowania prawa dochodzenia tych roszczeń przed sądem”.
Czytaj więcej»

XXIV C 1254/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-06-04

Data publikacji: 2018-04-09

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Stan taki zmusił właścicieli posiadających na terenie o.o.u. nieruchomości do znoszenia immisji powodowanych przez ruch lotniczy, co miało wpływ na spadek cen znajdujących się tam nieruchomości. (...)Prawo ochrony środowiska (pozew – k. 2-4). (...)Pozwany podkreślił, że wejście w życie uchwały z 2011 r. nie spowodowało zwiększenia poziomu hałasu lotniczego występującego na nieruchomości należącej do powodów. (...)Prawo do wystąpienia z roszczeniem z art. 129 p.o.ś. jest prawem związanym z nieruchomością, a precyzyjniej z własnością, prawem użytkowania wieczystego, czy prawem rzeczowym na nieruchomości, której dotyczą ograniczenia wymienione w art. 129 ust. 1 p.o.ś.
Czytaj więcej»

XXIV C 1076/13

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-11-18

Data publikacji: 2015-02-09

trafność 18%

Orzeczenie nieprawomocne

Zarządzający lotniskiem prowadzi na jego terenie także szeroką działalność w zakresie usług pozalotniczych, nie związaną z obsługą przewoźników lotniczych ( odpowiedź na pozew – k. 80-92 ). (...)Zasięg (...) został wyznaczony poprzez założenie kumulacji wszystkich operacji lotniczych danego dnia na jednym progu drogi startowej. (...)Co z tym idzie umieszczenie danej nieruchomości w strefie M czy też w (...) nie było zależne od hałasu lotniczego. (...)Prawo ochrony środowiska, jest terminem zawitym, a nie terminem przedawnienia”.
Czytaj więcej»