Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11055

IV P 21/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Ełku

Data orzeczenia: 2014-09-02

Data publikacji: 2015-06-18

trafność 6%

Istotność:

Teza orzeczenia: Obowiązek wykonywania pracy sumiennie i ze starannością ma charakter podstawowego obowiązku pracowniczego i jego naruszenie może stanowić podstawę do rozwiązania umowy bez wypowiedzenia. Zachowania rutynowe wbrew regulaminom i instrukcjom usprawiedliwiają surowe potraktowanie pracownika.
(...)bezpiecznej pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych” oraz „Instrukcji organizacji i wykonywania prac na wysokości”. ( dowód: pismo k. 3). (...)(...)to związku ewentualnym porażeniem prądem elektrycznym. (...)na drabinie opartej na słupie elektrycznym oraz być odniesione do wymagań określonych w „Instrukcji organizacji wykonania prac na wysokości. (...)Tym samym pracodawca wskazał, iż powód złamał przepisy: kodeksu pracy ( art. 100 §2 pkt3, art. 211 ust. 2 i art. 212 ust. 1,3 i 5 ), „Instrukcji organizacji bezpiecznej pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych” oraz „Instrukcji organizacji i wykonywania prac na wysokości”.
Czytaj więcej»

II K 379/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Olecku

Data orzeczenia: 2014-02-26

Data publikacji: 2014-11-06

trafność 12%

Istotność:

W wyniku pożaru uległy całkowitemu zniszczeniu konstrukcja dachu i pokrycie, w 90 % ściany poddasza, w 100 % instalacja elektryczna, w 30 % instalacja wodociągowa i kanalizacyjna. (...)Odnośnie, zaś zakresu robót budowlanych biegły założył, iż konieczne będzie rozebranie pozostałości ścianki kolankowej, wykonanie nowej, wykonanie konstrukcji dachu, deskowania, łacenia i pokrycia, wstawienie dwu okien, wykonanie uszkodzonych elementów instalacji elektrycznej i tynków.
Czytaj więcej»

III U 295/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Suwałkach

Data orzeczenia: 2023-09-27

Data publikacji: 2024-06-11

trafność 10%

Istotność:

Teza orzeczenia: Jeżeli zleceniobiorca z innego państwa w ramach wykonywanej pracy z tytułu umowy zlecenia cały czas przebywał podczas jej wykonywania na terytorium Polski winien być objęty ubezpieczeniem społecznym.
Na jej podstawie uczestniczka postępowania zobowiązała się przed odwołującym się, jako płatnikiem składek do wykonywania czynności w zakresie zestawiania przewodów elektrycznych i podzespołów w wiązki elektryczne instalacji do samochodów różnych typów, rozprowadzania(...)
Czytaj więcej»

III U 427/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Suwałkach

Data orzeczenia: 2018-12-21

Data publikacji: 2019-03-05

trafność 16%

Istotność:

Uczestnik postępowania A. T. (1) prowadzi działalność gospodarczą w zakresie projektowania i kosztorysowania instalacji elektrycznych. (...)Z. D. zajmujący się montażem instalacji elektrycznych będąc w mieszkaniu A. T. (1) widział kilka razy odwołującą się S. R. w jego mieszkaniu w styczniu 2017 r. i dwa razy latem 2017 r. (...)P. M. (2) reprezentujący producenta opraw elektrycznych, będąc w mieszkaniu A. T. (3) wiosną 2017 r., też widział S. R. kilka razy w tym mieszkaniu siedzącą przy biurku. (...)Fakt, że S. R. składała A. T. (1) projekty potwierdził też świadek T. S. , który od 2016 r. współpracuje z A. T. (1) przy projektach sieci elektrycznych.
Czytaj więcej»

I Ns 86/15

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bytowie

Data orzeczenia: 2016-03-22

Data publikacji: 2016-03-23

trafność 10%

Istotność:

Teza orzeczenia: Przedmiotowej inwestycji dokonał sam uczestnik postępowania i przekazał ją na własność poprzednikowi prawnemu wnioskodawcy, który włączył tę linię kablową niskiego napięcia 0, 4 kV w poczet mienia zakładowego z dnia 15. 10. 1990 r. Bieg terminu zasiedzenia – oczywiście dobrej wierze w tym przypadku (por. dodatkowo art. 7 k.c.) – rozpoczął się (...)
(...)zakładów nie zbywających zawodowo energii elektrycznej i zakładów nie związanych z państwową lub okręgową siecią elektryczną. (...)(...)gospodarczą polegającą na przesyłaniu energii elektrycznej, to korzysta z urządzeń stanowiących sieć energetyczną, łącząc je z innymi elementami instalacji [ II CSK 218/12, LEX nr 1288630]. (...)(...)kontrolą urządzeń energetycznych, przesyłem energii elektrycznej. (...)(...)wykorzystujące je do przesyłu energii elektrycznej, a więc fizycznie władające nimi.
Czytaj więcej»

I C 114/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Słupsku

Data orzeczenia: 2017-05-12

Data publikacji: 2017-06-28

trafność 11%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)komunikacji ogólnej w piwnicy, użytkowania instalacji elektrycznej niesprawnej technicznie i niepoddawanej okresowym kontrolom, co może się przyczynić do powstania pożaru.
Czytaj więcej»

VII AGa 704/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-06-25

Data publikacji: 2022-02-25

trafność 24%

Istotność:

Teza orzeczenia: W rozumieniu art. 2352 § 1 pkt 3 k.p.c. dowód nieprzydatny do wykazania danego faktu to dowód, którego przeprowadzenie nie wykaże faktu bezpośrednio istotnego dla rozstrzygnięcia sprawy (art. 227 k.p.c.) albo nie wykaże faktu pośredniego, jako elementu domniemania faktycznego (art. 231 k.p.c.).
(...)danego kontrahenta – wytwórcę energii elektrycznej z (...) w związku z wytwarzaniem tej energii w instalacji wskazanej w umowie, a kontrahenta do sprzedaży całości tych praw powodowi. (...)(...)nabywania praw majątkowych dotyczących energii elektrycznej wytwarzanej „na (...) ” (art. 3 (...) ), przy czym przez (...) należy rozumieć instalację o mocy całkowitej 6 MW(...)będzie wytwarzać ok. (...) energii elektrycznej rocznie. (...)(...)wiedzę w przedmiocie wytwarzania energii elektrycznej z instalacji wykorzystujących siłę wiatru na okoliczność ilości energii elektrycznej, która mogła być wytworzona na(...)sądowego w zakresie funkcjonowania energii elektrycznej i praw majątkowych na okoliczność(...)(...)Zarówno pojęcie przesyłu energii elektrycznej, jak i dystrybucji energii elektrycznej nie obejmuje natomiast dostaw.
Czytaj więcej»

III Ca 814/20

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2022-03-30

Data publikacji: 2022-04-14

trafność 6%

Istotność:

(...)urządzeń przesyłowych lub na ich instalacji wraz z prawem wejścia i(...)(...)modernizacji urządzeń przesyłowych i ich instalacji, wraz z prawem wejścia i wjazdu na teren nieruchomości obciążonych odpowiednim sprzętem. (...)(...)urządzeń służących do doprowadzania prądu elektrycznego, jako wkład niepieniężny na pokrycie podwyższonego kapitału zakładowego w (...) sp. z o.o.
Czytaj więcej»

VI U 1991/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2018-06-25

Data publikacji: 2018-09-03

trafność 12%

Istotność:

(...)lub pośredniego kontaktu z energią elektryczną dwa gniazda elektryczne w pilarce tarczowej stojącej na ww. budowie, niezabezpieczona przed dostępem upoważnionych osób rozdzielnica budowlana prądu elektrycznego na ww. budowie. (...)Starszy Inspektor Pracy J. K. (1) przeprowadził kontrolę w Przedsiębiorstwie (...) Sp. z o.o., podczas budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażami, instalacjami i zagospodarowaniem terenu przy ul. (...) w B. . (...)Ponadto pilarka elektryczna, podłączona w dniu kontroli do napięcia nie posiadała skutecznej osłony dolnych zębów piły, klin rozszczepiający był zamocowany w odległości ok. 50 mm od tarczy.
Czytaj więcej»

I C 358/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Olsztynie

Data orzeczenia: 2021-12-08

Data publikacji: 2022-04-07

trafność 18%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Natomiast zasadą wynikającą tak z art. 29 ust. 1, jak i z art. 30 ust. 1 oraz art. 31 ust. 1 tej ustawy jest, że odpady mogą być spalane tylko w instalacjach lub urządzeniach przeznaczonych do tego celu. Zasada ta a contrario wprowadza zakaz spalania odpadów poza specjalistycznymi instalacjami, którymi dysponują tylko profesjonalne podmioty zajmujące się utylizacją odpadów. (...)Pierwszy wyjątek zakłada, że spalanie odpadów w instalacjach lub urządzeniach jest niemożliwe ze względów bezpieczeństwa. Wtedy na spalanie poza instalacjami lub urządzeniami może decyzją administracyjną zezwolić właściwy ze względu na miejsce spalania marszałek województwa lub (...) Dyrektor Ochrony Środowiska ( (...) ).
Czytaj więcej»