Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11085

V U 569/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Legnicy

Data orzeczenia: 2015-10-20

Data publikacji: 2015-11-24

trafność 32%

(...)r., gdyż stanowisko pracy „monter instalacji sanitarnych-spawacz” jest niezgodne z powołanymi przepisami branżowymi, natomiast przy charakterze pracy „prace przy spawaniu i wycinaniu elektrycznym, gazowym, atomowodorowym” nie podano działu(...)(...)Odwołanie od powyższych decyzji złożył H. G. , który stwierdził, iż w (...) pracował jako monter instalacji sanitarnych. (...)Z dniem 01 kwietnia 1986 r. powierzono wykonującemu pracę montera instalacji (...) wnioskodawcy obowiązki montera instalacji – spawacza. (...)Z dniem 01 kwietnia 1986 r. wnioskodawca zachował dotychczasowe obowiązki montera instalacji, uzupełnione o obowiązki spawacza.
Czytaj więcej»

III C 1134/09

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-11-06

Data publikacji: 2015-12-07

trafność 23%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)(...)powstał jeden, połączyć w jedną instalację domofonową, przesunąć instalację elektryczną i zamontować podstawowy osprzęt, zamontować instalację centralnego ogrzewania z zawieszeniem grzejników,(...)(...)(...)był nowy układ funkcjonalny pomieszczeń, instalacja elektryczna była w trakcie wykonywania, w kwietniu 2005 roku w podłogach wykonywana była instalacja centralnego ogrzewania, po ułożeniu której(...)2005 roku trwały próby szczelności instalacji c-o – dowód – zeznania(...)(...)Pozwany zeznał, że roboty elektryczne były niewielkie, bo nie trzeba było przenosić zasilania 380 V do kuchni, przenoszone były tylko na żądanie powódki punkty świetlne i prace te były wykonane szybko w styczniu.
Czytaj więcej»

V U 1865/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Legnicy

Data orzeczenia: 2013-02-20

Data publikacji: 2013-04-09

trafność 17%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: z uwagi na charakter pracy wykonywanej przez osobę zatrudnioną w charakterze mechanika samochodowego wykonującego naprawy w kanale remontowym (praca z rękami uniesionymi w górę, narażenie na szkodliwe substancje), nie można wymagać, by pracownik ten stale (przez 8 godzin) w tym kanale przebywał.
Naprawy instalacji elektrycznej dokonywali elektrycy, natomiast pracami blacharskimi zajmowali się blacharze, spawacze i malarze. (...)W warsztacie nie wykonywano napraw blacharskich ani elektrycznych. (...)Naprawy instalacji elektrycznych pojazdów były natomiast wykonywane przez elektryka zatrudnianego przez Urząd (...) w L. .
Czytaj więcej»

V U 1882/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Legnicy

Data orzeczenia: 2013-01-04

Data publikacji: 2013-03-29

trafność 20%

Orzeczenie nieprawomocne

W okresie od 17 czerwca 1995 r. do 31 grudnia 1998 r. (3 lata 10 miesięcy i 2 dni) wnioskodawca będąc zatrudniony w (...) sp.zoo jako elektromonter instalacji i urządzeń elektrycznych i przez cały ten okres wykonywał pracę w warunkach szczególnych. W obu tych zakładach ( (...) ) wnioskodawca stale i w pełnym wymiarze czasu pracy wykonywał prace polegające na remoncie urządzeń elektrycznych i energetycznych typu spawarki, wiertarki, suwnice, dźwigi, szafy zasilające, rozdzielnie średniego napięcia. (...)Były to zatem prace przy wytwarzaniu i przesyłaniu energii elektrycznej i cieplnej oraz przy montażu, remoncie i eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych i cieplnych (wykaz A dział II załącznika do rozporządzenia RM z 7 lutego 1983 r.). Pod pojęciem urządzeń elektroenergetycznych należy rozumieć wszelkie urządzenia umożliwiające zarówno wytwarzanie, przesyłanie jak i odbiór energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

V U 1940/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Legnicy

Data orzeczenia: 2014-06-30

Data publikacji: 2014-09-26

trafność 26%

W okresie od 10 grudnia 1975 r. do 22 lutego 1984 r. (8 lat, 2 miesiące i 14 dni) A. H. był zatrudniony w Spółdzielni (...) w P. jako monter urządzeń i instalacji ogrzewczej w brygadzie monterów. (...)Prace te wykonywano przez cały rok, przy czym zimą - na czynnej instalacji grzewczej. (...)Odnosząc się do powyższego należy zauważyć, że Spółdzielnia (...) w P. nie jest przedsiębiorstwem zajmującym się wytwarzaniem i przesyłaniem energii elektrycznej. (...)(...)środowisku pracy montera urządzeń i instalacji ogrzewczej, a inna montera w elektrowni, ciepłowni i elektrociepłowni wykonującego prace związane m.in. z obsługą transformatorów i rozdzielni czy montażem instalacji elektrycznych.
Czytaj więcej»

V U 1596/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Legnicy

Data orzeczenia: 2014-12-01

Data publikacji: 2015-01-08

trafność 24%

Orzeczenie nieprawomocne

Prace elektryczne wykonywane przez wnioskodawcę miały zaś miejsce głównie wtedy, gdy nie było w warsztacie elektryków i skupiały się głównie na instalacji elektrycznej do świateł. Taka instalacji była prowadzona po ramie pojazdu. Naprawy te wnioskodawca wykonywał na zewnątrz warsztatu, mając jedynie ,,leżak na kółkach tak aby nie leżeć na ziemi." Najczęściej awarie instalacji elektrycznych zdarzały się w okresie zimowym. (...)(...)i demontażu pałąków naczep, naprawie instalacji elektrycznych, wymianie wtryskiwaczy – które nie zostały wymienione jako prace w warunkach szczególnych w w.w. rozporządzeniu.
Czytaj więcej»

V U 1644/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Legnicy

Data orzeczenia: 2013-04-05

Data publikacji: 2013-05-16

trafność 21%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Pracami w warunkach szczególnych lub w szczególnym charakterze są prace polegające na bieżącej konserwacji urządzeń cieplnych - kotłów rusztowych oraz urządzeń do wymuszonego ruchu powietrza pod te urządzenia na oddziałach, na których jako podstawowe wykonywane są prace palaczy kotłów rusztowych, parowych lub wodnych typu przemysłowego, (...)
Do obowiązków wnioskodawcy należało przygotowywanie prac elektrycznych i energetycznych. Wnioskodawca pracował przy naprawie urządzeń elektroenergetycznych oraz instalacji niskiego i wysokiego napięcia. (...)Dodatkowo zajmował się naprawą ładowarek elektrycznych, zasilanych kablami elektrycznymi wysokiego napięcia, podłączonymi do transformatora znajdującego się na terenie zakładu. (...)W zakładzie znajdował się jeden warsztat elektryczny, który obsługiwał cały zakład.
Czytaj więcej»

II C 327/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-07-06

Data publikacji: 2017-09-06

trafność 13%

(...)sufity, częściowo wymienił i naprawił instalację elektryczną, naprawił instalację hydrauliczną, naprawił podłogi, wywiózł gruz i odpady powstałe po remoncie, przetransportował maszyny i surowce.
Czytaj więcej»

II C 613/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-10-19

Data publikacji: 2016-11-08

trafność 23%

(...)elementów szafki podumywalkowej i zalanie instalacji elektrycznej i rdzewienie opraw halogenowych w stropie podwieszonym. (...)Obciążał go obowiązek utrzymywania posiadanych przez nich instalacji, w tym instalacji wodno-kanalizacyjnej w należytym stanie technicznym. (...)Wzorzec należytej staranności konstruowany dla normalnego użytkownika instalacji wodnej w mieszkaniu, nakłada na niego obowiązek dbałości o elementy łączące je z instalacją wodno – kanalizacyjną, zatem w(...)wykonywał wszelkie naprawy związane z instalacją wodną w mieszkaniu. (...)O braku dbałości G. M. o stan techniczny instalacji wodnej w mieszkaniu świadczy także przywołany w opinii biegłego sądowego obecny stan tych instalacji.
Czytaj więcej»

VI Ka 382/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-02-05

Data publikacji: 2019-03-21

trafność 15%

Sąd Rejonowy przy dokonywaniu ustaleń faktycznych zasadnie oparł się na dzienniku budowy kościoła ustalając termin montażu instalacji elektrycznej na dzień 10 czerwca 2014r. Wbrew argumentom skarżącego brak jest podstaw do uznania, iż oskarżony dokonywał z tych środków w kwocie 78.500 zł - przelanych z konta fundacji na swoje prywatne konto, zapłaty za wykonane prace przy montażu instalacji elektrycznej lub inne prace bądź zakupione(...)
Czytaj więcej»