Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7978

VII Ka 497/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Częstochowie

Data orzeczenia: 2016-08-09

Data publikacji: 2016-08-26

trafność 7%

Istotność:

Teza orzeczenia: Przepis art.391§1 kpk , stanowiący wyjątek od zasady bezpośredniości, pozwala na odczytanie zeznań świadka w sytuacjach w nim określonych, w tym także w razie pobytu świadka za granicą o ile tylko pobyt ten nie ma charakteru krótkotrwałego, tylko dłuższy. Na tym tle w orzecznictwie Sądu Najwyższego i sądów powszechnych przyjmuje się (...)
Niewątpliwie brakiem dowodowym w przypadku przesłuchania powyższego świadka był także, na co słusznie zwrócono uwagę w apelacji, brak okazania mu wizerunku oskarżonego, co pozwoliłoby na jednoznaczne zweryfikowanie czy jest to mężczyzna, którego opisał w swoich zeznaniach.
Czytaj więcej»

III Pa 8/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Suwałkach

Data orzeczenia: 2020-06-26

Data publikacji: 2021-04-01

trafność 8%

Istotność:

(...)leśniczego, brak dbałości o właściwy wizerunek Lasów Państwowych, nie wywiązywanie się z powierzonych zadań, błędy w obmiarze surowca drzewnego, brak prawidłowej organizacji pracy, niewłaściwe relacje z Zakładem (...) i niewłaściwe działania w zakresie wykonywania zadań w gospodarce leśnej. (...)(...)leśnictwa, brak dbałości o właściwy wizerunek Lasów Państwowych poprzez dopuszczenie do dużego zaśmiecenia terenu leśnictwa, brak meldunku leśniczego do nadleśnictwa o szkodzie spowodowanej przez ZUL (...) wynikającej z nieprawidłowej manipulacji drewna wielkowymiarowego.
Czytaj więcej»

I C 1714/17

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich

Data orzeczenia: 2018-07-24

Data publikacji: 2020-03-02

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Umieszczenie informacji w rejestrze niesolidnych dłużników dotyczących wierzytelności oraz dłużnika, pomimo podniesienia przez niego skutecznego zarzutu przedawnienia może naruszać dobre osobiste tego dłużnika.
Wedle twierdzenia pozwu, powód jest prezesem zarządu sp. z o.o. a to z kolei powoduje, iż wpis do rejestrów dłużników narusza jego wizerunek jako rzetelnej i wypłacalnej osoby. (...)Zgodnie z treścią art. 23 kc dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)
Czytaj więcej»

I C 1687/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2017-07-12

Data publikacji: 2017-08-25

trafność 6%

Istotność:

Zgodnie z treścią art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)
Czytaj więcej»

V ACa 156/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2014-08-13

Data publikacji: 2014-11-06

trafność 10%

Istotność:

Daje osobie uprawnionej możliwość reagowania na enuncjacje prasowe, które - jej zdaniem - jej wizerunek przedstawiają w sposób niepełny lub nieprawdziwy.
Czytaj więcej»

I C 596/12

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2016-10-13

Data publikacji: 2018-09-26

trafność 3%

Istotność:

Do katalogu dóbr osobistych przepis ten zalicza w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swobodę sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek i inne dobra w nim wymienione.
Czytaj więcej»

VI Ka 383/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Elblągu

Data orzeczenia: 2013-11-28

Data publikacji: 2014-02-10

trafność 6%

Istotność:

(...)wskazał na okazanej mu tablicy wizerunek J. G. (1) , oświadczając „na zdjęciu nr 2 rozpoznaję J. od którego obierałem pieniądze za koparkę kradzioną w M. . (...)Wyjaśnić przede wszystkim należy skarżącemu, iż B. S. (1) wskazał wizerunek T. P. umieszczony na okazanych mu tablicach poglądowych, składając jednocześnie oświadczenie o treści „(…) rozpoznaję mężczyznę z K. , który jest znajomym G. W. . (...)B. S. (1) nie wyrażając żadnych wątpliwości rozpoznał na okazanej mu tablicy poglądowej również wizerunek J. B. , jako osobę która zbyła mu broń palną kaliber 9 mm, kupiwszy ją wcześniej w W. (k. 1083).
Czytaj więcej»

VIII Pa 44/18

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2018-05-21

Data publikacji: 2018-06-12

trafność 4%

Istotność:

Nie bez znaczenia zdaniem Sądu Rejonowego dla organizacji pracy w placówce i wizerunku pracujących w niej kadry pozostawały postępowania wszczynane z inicjatywy powódki przeciwko nauczycielom pozwanego Gimnazjum.
Czytaj więcej»

VIII Pa 33/20

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2020-09-02

Data publikacji: 2020-10-30

trafność 4%

Istotność:

(...)zawodowego Powoda - dbałości o wizerunek Pracodawcy oraz projektu „Zintegrowany System(...)
Czytaj więcej»

IV P 76/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Żaganiu

Data orzeczenia: 2016-07-11

Data publikacji: 2016-09-01

trafność 9%

Istotność:

Teza orzeczenia: decydujące znaczenie przy ocenie odwołania pracownika od wypowiedzenia mu przez pracodawcę stosunku pracy ma rodzaj i ciężar gatunkowy przyczyn wypowiedzenia i w szczególności to, czy biorąc pod uwagę obiektywne okoliczności danej sprawy, zarzuty zawarte w treści wypowiedzenia umowy o pracę były prawdziwe i czy słusznie można pracownikowi (...)
U pozwanego funkcjonują Zespoły (...) , którego odpowiedzialne są za działania marketingowe wspierające sprzedaż i promujące wizerunek Banku. (...)Powód aktywnie uczestniczył w realizacji zadań w zakresie promocji wizerunku i oferty banku, o czym świadczą liczne dyplomy, podziękowania i gratulacje za uczestnictwo w różnego typu przedsięwzięciach na terenie działania Oddziału w S. . (...)Prawdą jest i to, że u pozwanego funkcjonują Zespoły (...) , którego odpowiedzialne są za działania marketingowe wspierające sprzedaż i promujące wizerunek Banku. (...)Powód aktywnie uczestniczył w realizacji zadań w zakresie promocji wizerunku i oferty banku, o czym świadczą liczne dyplomy, podziękowania i gratulacje za uczestnictwo w różnego typu przedsięwzięciach na terenie działania Oddziału w S. .
Czytaj więcej»