Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7806

II Ka 135/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Sieradzu

Data orzeczenia: 2014-07-02

Data publikacji: 2014-07-07

trafność 8%

Istotność:

Konieczne jest w tym zakresie dotarcie do osoby, na którą pojazd jest zarejestrowany i w oparciu o okazanie jej choćby tablic z wizerunkami T. G. (1) i P.(...)
Czytaj więcej»

II K 44/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Wołominie

Data orzeczenia: 2018-05-25

Data publikacji: 2018-07-10

trafność 5%

Istotność:

Oznacza to, że K. D. (1) dużo wcześniej sprawdził jakie dokumenty znajdują się w skradzionym samochodzie i dostrzegając pewne podobieństwo przedstawionego na zdjęciach w dokumentach wizerunku D. R. , postanowił się pod niego podszyć w razie kontroli.
Czytaj więcej»

II K 701/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Wołominie

Data orzeczenia: 2016-01-18

Data publikacji: 2016-02-29

trafność 15%

Istotność:

Świadek J. P. bez żadnych wątpliwości rozpoznał na zdęciach z kamery wizerunki B. B. (2) i K. J. . (...)(...)informacji, a czym innym rozpoznanie wizerunków znanych świadkom osób sfotografowanych na miejscu przestępstwa. (...)(...)pliki zdjęciowe umieszczając na nich wizerunki oskarżonych, a następnie przy użyciu specjalistycznych technik komputerowych zatarto ślady modyfikacji przerobionych plików. (...)Należy w tym miejscu ponownie podkreślić, że czym innym jest tzw. "typowanie" sprawców przestępstwa na podstawie uzyskanych w drodze czynności operacyjnych informacji, a czym innym rozpoznanie wizerunków znanych świadkom osób sfotografowanych na miejscu przestępstwa.
Czytaj więcej»

I Ns 76/12

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy we Włocławku

Data orzeczenia: 2016-02-24

Data publikacji: 2016-06-06

trafność 9%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)37. medalik – zawieszka z wizerunkiem Matki Boskiej ze złota o(...)(...)Krótko przed śmiercią zakupiła również łańcuszek ze złota o próbie (...) o wartości 101 zł z medalikiem - zawieszką z wizerunkiem Matki Boskiej ze złota o(...)(...)Również po śmierci męża W. P. (1) nabyła lodówkę, pralkę, złoty łańcuszek, medalik z wizerunkiem Matki Boskiej.
Czytaj więcej»

I Ns 239/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy we Włocławku

Data orzeczenia: 2017-07-12

Data publikacji: 2017-09-22

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Pomimo, że jest to osoba najbliższa dla wnioskodawczyni, ma interes w tym, by zeznawać na jej korzyść, to w zeznaniach tego świadka nie dopatrzył się cech agrawacji, chęci stworzenia fałszywego wizerunku. (...)(...)przy jednoczesnej próbie stworzenia fałszywego wizerunku wnioskodawczyni, która jak Sąd ustalił wielokrotnie przecież - wbrew twierdzeniom świadka - podejmowała próby ratowania małżeństwa.
Czytaj więcej»

I C 3086/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy we Włocławku

Data orzeczenia: 2016-07-22

Data publikacji: 2016-08-30

trafność 7%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Jak wynika z dyspozycji przepisu art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)(...)Sąd rozpoznający sprawę nie ma żadnych wątpliwości, że skoro ochronie prawnej podlegają takie dobra osobiste, jak prawo do prywatności, godność, wizerunek, tajemnica korespondencji, to tym bardziej ochronie prawa powinno podlegać dobro, na jakie powołali się powodowie. (...)(...)cech agrawacji, chęci stworzenia fałszywego wizerunku, zafałszowania rzeczywistości.
Czytaj więcej»

I C 1712/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy we Włocławku

Data orzeczenia: 2016-03-11

Data publikacji: 2016-04-26

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Jak wynika z dyspozycji przepisu art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)(...)Sąd rozpoznający sprawę nie ma żadnych wątpliwości, że skoro ochronie prawnej podlegają takie dobra osobiste, jak prawo do prywatności, godność, wizerunek, tajemnica korespondencji, to tym bardziej ochronie prawa powinno podlegać dobro, na jakie powołał się powód. (...)(...)cech agrawacji, chęci stworzenia fałszywego wizerunku, zafałszowania rzeczywistości.
Czytaj więcej»

I ACa 1059/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2020-09-29

Data publikacji: 2021-03-26

trafność 12%

Istotność:

Wywodził, że wizerunek osoby uczciwej był dla niego niezwykle cenny i pracował na niego przez całe swoje życie. (...)Wskazane materiały prasowe wyrządziły ogromną szkodę wizerunkowi powoda jako obywatela, adwokata i polityka. (...)Publikacje te w istotnej mierze współkształtują obecny wizerunek powoda. (...)Sąd zaznaczył, iż nie chodzi o ochronę wizerunku powoda, który jest osoba publiczną, lecz o kontekst użycia tego wizerunku - mając na uwadze zilustrowane nim treści - czyniący powoda niemal ‘’twarzą’’ ‘’afery w K. ’’.
Czytaj więcej»

I ACa 868/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2017-02-09

Data publikacji: 2021-01-29

trafność 14%

Istotność:

Rozpowszechniane informacje spowodowały skrajnie negatywny wizerunek powoda i jego rodziny wśród czytelników. (...)Sąd ten stwierdził, że artykuł o który chodzi w tej sprawie w żaden sposób nie naruszył dóbr osobistych powoda, w tym jego wizerunku, czci i zdrowia. (...)Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego. (...)Niezależnie od tego rację ma Sąd Okręgowy oceniając artykuł, że jego treść w żaden sposób nie naruszyła dóbr osobistych powoda, w tym jego wizerunku, czci i zdrowia.
Czytaj więcej»

I ACa 768/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2019-08-02

Data publikacji: 2019-10-31

trafność 6%

Istotność:

Zgodnie z treścią art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość(...)
Czytaj więcej»