Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7807

IV Ka 217/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2013-04-24

Data publikacji: 2013-08-01

trafność 33%

Tymczasem w protokole okazania wizerunku osoby widniejącej na zdjęciu z fotoradaru znajduje się stwierdzenie Przewodniczącej rozpoznającej sprawę, że chociaż wizerunek nie jest ostry to jednak twarz kierowcy pojazdu przypomina obwinionego. Rację ma skarżący, że takie stwierdzenie nie oznacza jednoznaczności i pewności co do tego, że na zdjęciu z fotoradaru znajduje się wizerunek obwinionego. (...)Pomimo, że nie było całkowitej pewności co do tego, że zdjęcie przedstawia obwinionego, to jednak wizerunek ze zdjęcia przypomina twarz kierowcy. (...)Kwestię tą wyjaśnił obrońcy obwinionego funkcjonariusz Straży Miejskiej A. B. już podczas czynności okazania wizerunku osoby widniejącej na zdjęciu z fotoradaru przeprowadzonej w dniu 11 października 2012 r.
Czytaj więcej»

VI W 166/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Radomsku

Data orzeczenia: 2016-03-22

Data publikacji: 2016-10-11

trafność 12%

Teza orzeczenia: Sąd uznał, iż zachowanie obwinionego nie stanowiło jednego czynu w rozumieniu art. 1 § 1 kw ale stanowiło ono szereg odrębnych od siebie zachowań. Za takim ujęciem zachowania obwinionego przemawiają przede wszystkim kryteria ontologiczne (...) przedmiotowe wykroczenia popełnione były w pewnych odstępach czasowych i to na dość rozległym (...)
B. C. nie przeprowadzał osobiście w stosunku do A. O. (2) żadnych interwencji policyjnych, ale widział go już wcześniej i kojarzył jego wizerunek, gdyż w/w jest osobą znaną w środowisku miejscowych funkcjonariuszy Policji. (...)(...)koloru jasnego (tablice rejestracyjne nieczytelne, wizerunek kierującego niewidoczny), a za nim przemieszcza się oznakowany radiowóz Policji (vide k. 6 i 7). (...)Świadek logicznie wytłumaczył jak połączył zapamiętany przez niego wizerunek kierującego pojazdem z personaliami A. O. (1) . (...)Sąd uznał tym samym, że pomimo wieczorowej pory w/w świadek był w stanie dokładnie przyjrzeć się kierującemu pojazdu oraz zapamiętać jego wizerunek (znajdował się od niego w(...)
Czytaj więcej»

VI P 209/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie

Data orzeczenia: 2024-01-12

Data publikacji: 2024-06-18

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)laptopie, usunięcie wszystkich zdjęć zawierających wizerunek powódki, a opublikowanych przez pozwanego na jego profilu firmowym i portalu społecznościowym. (...)Dodatkowo powódka wnosiła w pozwie o nakazanie pozwanemu: zwrotu prywatnych plików powódki zjadających się na służbowym laptopie, usunięcie wszystkich zdjęć zawierających wizerunek powódki, a opublikowanych przez pozwanego(...)(...)W tym miejscu Sąd odniesie się także do żądania nakazania pozwanemu zwrotu prywatnych plików powódki zjadających się na służbowym laptopie, usunięcie wszystkich zdjęć zawierających wizerunek powódki, a opublikowanych przez pozwanego(...)(...)Pozwany twierdził, że usunął zdjęcia, natomiast powódka już w dalszym toku postępowania nie odniosła się do tego faktu, nie wykazała ze jej wizerunek nadal był wykorzystywany.
Czytaj więcej»

VI P 213/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-04-26

Data publikacji: 2017-04-27

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)kształtowanie dobrego imienia i pozytywnego wizerunku spółki wśród pracowników oraz na(...)
Czytaj więcej»

II K 343/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Brodnicy

Data orzeczenia: 2018-12-20

Data publikacji: 2020-01-16

trafność 4%

Wizerunek oskarżonej jako chętnie opiekującej się(...)
Czytaj więcej»

I C 59/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Chełmnie

Data orzeczenia: 2016-02-29

Data publikacji: 2016-05-20

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.
Czytaj więcej»

IX Ka 359/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2014-08-21

Data publikacji: 2015-01-13

trafność 19%

Łączna analiza materiału dowodowego sprawy, w tym przede wszystkim zdjęcia zrobionego przez fotoradar i wizerunku obwinionego nadesłanego przez UM w T. , pozwala bez cienia wątpliwości przyjąć, że obwiniony przekroczył dopuszczalną prędkość w okolicznościach opisanych w zarzucie. Wbrew sugestiom obwinionego, utrwalony na zdjęciu z radaru wizerunek kierującego jest na tyle czytelny i wyraźny, że daje podstawę do ustalenia, że kierującym samochodem był obwiniony.
Czytaj więcej»

II Ca 150/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2013-04-11

Data publikacji: 2013-05-15

trafność 8%

Stanowiła ona wyraz poglądu prawnego pozwanego na okoliczność bliżej niesprecyzowanych publikacji jego wizerunku (zdjęć) w mediach, a nadto uczyniona została w toku czynności procesowych, jako sposób obrony pozwanego. (...)Podkreśliła ponadto, że zarzuty pozwanego, jakoby bez jego wiedzy i zgody, działając wbrew prawu, umieściła jego wizerunek w mediach, przez co w(...)
Czytaj więcej»

VI Ka 725/20

uzasadnienie

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-11-24

Data publikacji: 2021-11-30

trafność 11%

Świadek należał do grupy policyjnej, która zajmuje się zwalczaniem przestępczości samochodowej, stąd oczywistym jest, że osoba oskarżonego K. R. (zarówno z wizerunków znajdujących się w bazie policyjnej, jak i z wcześniejszych czynności służbowych) była mu znana. (...)Wskazać należy, że Funkcjonariuszom policji był bardzo dobrze znany wizerunek oskarżonego, a ograniczenia takich obserwacji wynikają z warunków ich dokonywania z pewnej odległości, tak aby nie spłoszyć sprawców.
Czytaj więcej»

VI Ka 747/22

wyrok

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-07-14

Data publikacji: 2023-09-28

trafność 12%

Zdjęcia znajdowały się na portalu facebook i bez wątpienia przedstawiają wizerunek oskarżonego. (...)Wcześniej, w postępowaniu przygotowawczym, nikt jej nie okazał ani osoby, ani chociażby wizerunku oskarżonego, co wydawałoby się czynnością absolutnie kluczową. (...)Oczywiście, możliwe było okazanie pokrzywdzonemu M. G. osoby oskarżonego lub jego wizerunku.
Czytaj więcej»