Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8707

I ACa 109/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2014-05-07

Data publikacji: 2014-06-10

trafność 7%

Istotność:

(...)zakresie bowiem świadek „zasłonił się” tajemnicą dziennikarską), a pozwany zaprzeczył, jakoby miał kiedykolwiek dostarczyć M. P. (2) odpis skargi kierowanej do Prokuratora Generalnego A. S. .
Czytaj więcej»

I ACa 146/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2016-05-19

Data publikacji: 2016-07-25

trafność 7%

Istotność:

Pozwany w tajemnicy przez powodami działki objęte zapisem testamentowym umową darowizny przekazał na rzecz swoich dzieci. (...)Postawę taką prezentowali nawet po tym, jak pozwany w tajemnicy przed nimi przekazał nieruchomości stanowiące przedmiot zapisów testamentowych swoim dzieciom.
Czytaj więcej»

I ACa 172/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2017-06-28

Data publikacji: 2021-05-13

trafność 8%

Istotność:

Wskazując, że do katalog dóbr osobistych zawarty w art. 23 k.c. , który zalicza do nich w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

I AGa 157/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2023-01-25

Data publikacji: 2023-02-17

trafność 6%

Istotność:

Dostawca i odbiorca zobowiązali się do zachowania tajemnicy handlowej związanej z wykonaniem zawartej(...)
Czytaj więcej»

I ACa 208/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2021-05-24

Data publikacji: 2023-05-31

trafność 6%

Istotność:

Wskazał, iż dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

I ACa 366/19

wyrok

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2020-07-07

Data publikacji: 2020-08-26

trafność 20%

Istotność:

Teza orzeczenia: a. Przepis art. 59a ust. 1 pr.bank. stanowi /ex specialis w stosunku do art. 922 § 1 k.c. i przewiduje — co do zasady — definitywne wygaśnięcie praw i obowiązków majątkowych wynikających z umowy rachunku bankowego. Wyjaśnienie wzajemnej relacji pomiędzy ustępami 1 i 4 art. 59a pr.bank. może pozornie budzić wątpliwości, które rozwiewa jednak (...)
Pismem z dnia 11.10.2018 r. pozwany bank poinformował powódkę, że nie może przekazać historii rachunku sprzed dnia otwarcia spadku, gdyż jest związany tajemnicą bankową (pismo k. 12 i 59). (...)W tym zakresie banku nie obowiązuje tajemnica bankowa o której mowa w art. 104 Prawa Bankowego . (...)W toku dalszej, dwukrotnej wymiany korespondencji z powódką pracownicy pozwanego nigdy nie powoływali się na fakt niemożności zrozumienia jej intencji, co do treści żądanego dokumentu, ale każdorazowo odmawiali jego wydania powołując się wyłącznie na mającą ich obowiązywać tajemnicę bankową. (...)(...)żądanych informacji powołując się na tajemnicę bankową.
Czytaj więcej»

I ACa 511/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Data orzeczenia: 2022-05-24

Data publikacji: 2022-08-11

trafność 3%

Istotność:

Teza orzeczenia: „W procesie o ochronę dób osobistych w pierwszej kolejności trzeba dokonać oceny czy i jakie dobro zostało naruszone, kolejno — w przypadku pozytywnej odpowiedzi na tak postawione pytanie — trzeba ustalić, czy pomimo naruszenia tych dóbr, nie zachodzi podstawa do wyłączenia odpowiedzialności pozwanego ze względu na brak bezprawności. Art. 12 (...)
Wg art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

I ACa 651/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2016-12-07

Data publikacji: 2020-10-21

trafność 8%

Istotność:

Trudno też przyjąć, że fakt prowadzenia przeciwko powodowi postępowania i charakter zarzutów mógł pozostać tajemnicą dla jego współpracowników i ewentualnych kontrahentów spółki, którą powód kierował. (...)(...)gdy postępowanie karne objęte jest tajemnicą śledztwa i nikt poza Prokuratorem,(...)(...)Założenie przyjęte przez powoda, że postępowanie karne objęte jest tajemnicą śledztwa, w związku z czym nikt nie dowiedziałby się o toczącym przeciwko powodowi postępowaniu karnym był sprzeczny nie tylko z zasadami doświadczenia życiowego, ale również zasadami logiki i dowodami zebranymi w sprawie. (...)Twierdzeniom powoda o możliwości utrzymania w tajemnicy postępowania również przed osobami postronnymi,(...)
Czytaj więcej»

I ACa 648/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2014-01-15

Data publikacji: 2014-02-18

trafność 10%

Istotność:

Istotnym jest przy tym, iż M. B. dokonał zbycia lokalu w tajemnicy przed powódką, która przez cały czas zamieszkuje w lokalu stanowiącym jej centrum życiowe. (...)Przy ocenie rażącej niewdzięczności obdarowanego, zasadne jest zatem uwzględnienie jego działań polegających na zbyciu lokalu w istocie w tajemnicy przed powódką, która zamieszkiwała w przedmiotowym lokalu od ponad pięćdziesięciu lat i który stanowił jej główne centrum życiowe.
Czytaj więcej»

IV P 664/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2015-12-22

Data publikacji: 2017-03-15

trafność 21%

Istotność:

Teza orzeczenia: Możliwość dochodzenia przez pracodawcę kary umownej z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania przez pracownika zobowiązania powstrzymania się od działalności konkurencyjnej po ustaniu stosunku pracy nie jest uzależniona od wystąpienia związanej z tym szkody. Pracownik może żądać zmniejszenia kary umownej jeżeli kara jest rażąco (...)
(...)na przestrzeni 10 lat stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w tym dostęp do bazy danych klientów oraz pracowników/współpracowników, procedur operacyjnych, opracowań i strategii rozwoju na kolejne lata itd. (...)Pozwany zarzucił nieważność umowy o zakazie konkurencji oraz ochronie tajemnicy handlowej w czasie trwania stosunku pracy i po jego ustaniu wobec niewłaściwej reprezentacji po stronie pracodawcy przy jej zawieraniu. (...)Dalej zaprzeczył aby miał podejmować działania mające na celu zachęcanie innych pracowników i współpracowników powoda do podjęcia współpracy z podmiotami konkurencyjnymi oraz aby ujawniał jej tajemnice handlowe. (...)Ponadto, w § 3 ust. 4 ww. umowy strony ustaliły, że w razie naruszenia przez pozwanego zakazu konkurencji lub tajemnicy handlowej po ustaniu stosunku pracy,(...)
Czytaj więcej»