Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8707

XVII AmT 69/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-01-19

Data publikacji: 2017-10-23

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

VIII. stwierdził, że załącznik do decyzji, zawierający dane stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa, stanowi integralną część decyzji.
Czytaj więcej»

XVII AmT 72/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-05-04

Data publikacji: 2016-08-19

trafność 23%

Orzeczenie nieprawomocne

W piśmie z dnia 15 lipca 2011 roku (...) przedstawiła dane żądane przez Prezesa UKE zastrzegając jednocześnie, że dane zawarte w Załącznikach 1-3 stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)W piśmie z dnia 22 lutego 2012 roku (...) przedstawiła dane żądane przez Prezesa UKE pismem z dnia 24 stycznia 2012 roku zastrzegając jednocześnie, że dane te stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Załącznik ten został przekazany Sądowi jako tajemnica przedsiębiorstwa, nie mógł więc zostać ujawniony powodowi, bez zgody innych operatorów, których dane tam zamieszczono. (...)udostępnienie tego materiału grozi ujawnieniem tajemnicy przedsiębiorstwa lub innych tajemnic prawnie chronionych.
Czytaj więcej»

XVII AmT 73/13

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-02-27

Data publikacji: 2015-08-05

trafność 11%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)do decyzji, zawierający dane stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa, stanowi integralną część decyzji;(...)(...)(...)w swej treści informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa, tj. operatorów telekomunikacyjnych, którzy przedstawili zastrzeżone dane na potrzeby stworzenia modelu. (dowód: postanowienie Nr (...) 6040-6/12(5), k. 44 akt admin. ). (...)Tymczasem załącznik nr 3 nie został osobno wyodrębniony w aktach administracyjnych, tylko włożony do koperty z opisem: „informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa”, w której umieszczono również załącznik nr 1 (k. 353 akt admin.). (...)Dane te były chronione tajemnicą przedsiębiorstwa, więc Prezes Urzędu powołując się w uzasadnieniu decyzji na informacje, które są chronione tajemnicą przedsiębiorstwa i do których dostęp(...)
Czytaj więcej»

XVII AmT 77/20

wyrok

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-12-12

Data publikacji: 2023-04-17

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

V Załącznik nr 1 – Dane stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa – stanowi integralną część decyzji. (...)Prezes UKE poinformował strony o ograniczeniu wglądu do akt postępowania stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Prezes UKE poinformował strony o ograniczeniu wglądu do akt postępowania stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

XVII AmT 79/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-03-19

Data publikacji: 2021-10-21

trafność 44%

Orzeczenie nieprawomocne

Tylko w przypadkach określonych przepisami prawa, ujawnianie i przetwarzanie treści albo danych objętych tajemnicą telekomunikacyjną nie będzie naruszeniem obowiązku zachowania tajemnicy. (...)Odwołujący jest podmiotem zobowiązanym do zachowania tajemnicy telekomunikacyjnej (art. 160 PT). (...)Aby jednak doszło do zwolnienia od zachowania tajemnicy telekomunikacyjnej i przekazania danych objętych tajemnicą podmiotowi innemu niż nadawca i odbiorca komunikatu, ten na którym spoczywa obowiązek zachowania tajemnicy musi wiedzieć, że udostępnia dane podmiotowi nieuprawnionemu. (...)Zgoda musi więc dotyczyć relacji podmiot zobowiązany do zachowania tajemnicy telekomunikacyjnej – osoba uprawniona do udzielenia zgody.
Czytaj więcej»

XVII AmT 82/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-11-16

Data publikacji: 2021-03-25

trafność 10%

Orzeczenie nieprawomocne

Poufność Zobowiązuje się Strony do zachowania w tajemnicy, nieudostępniania osobom trzecim bez zgody drugiej Strony i niewykorzystywania w inny sposób niż do celów realizacji decyzji, jakichkolwiek informacji uzyskanych w związku z wykonywaniem decyzji. Dotyczy to zwłaszcza obowiązku zachowania przez Udostępniającego w tajemnicy danych dotyczących Infrastruktury, w tym instalacji i urządzeń, które zostaną zainstalowane przez Operatora na podstawie decyzji.
Czytaj więcej»

XVII AmT 83/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-07-29

Data publikacji: 2024-03-26

trafność 18%

Orzeczenie nieprawomocne

V Załącznik nr 1 – Dane stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa – stanowi integralną część decyzji. (...)Prezes UKE poinformował strony o ograniczeniu wglądu do akt postępowania stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Prezes UKE poinformował strony o ograniczeniu wglądu do akt postępowania stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)Wobec powyższego akta sprawy mogą być udostępniane jedynie w takim zakresie, który nie doprowadzi to, do ujawnienia takiej tajemnicy.
Czytaj więcej»

XVII AmT 85/07

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2009-01-30

Data publikacji: 2014-12-31

trafność 39%

Orzeczenie nieprawomocne

Prawo telekomunikacyjne (dalej - (...) ) polegającego na bezprawnym przetwarzaniu danych abonenta K. K. , co w jego ocenie stanowiło naruszenie obowiązku zachowania tajemnicy telekomunikacyjnej. W ocenie Prezesa UKE konsekwencją naruszenia tajemnicy telekomunikacyjnej było pogorszenie sytuacji prawnej abonenta, narażenie abonenta na możliwość ujawnienia jego danych objętych tajemnicą telekomunikacyjną, a także stworzenie istotnej(...)(...)W ocenie Pozwanego udowodnienie faktu, iż Powód przetworzył dane objęte tajemnicą telekomunikacyjną jest już wystarczająca przesłanką uznania, iż doszło do pogorszenia sytuacji prawnej abonenta. (...)W świetle art. 159 ust. 3 PT, z wyjątkiem przypadków określonych ustawą ujawnianie lub przetwarzanie treści albo danych objętych tajemnicą telekomunikacyjną narusza obowiązek zachowania tajemnicy telekomunikacyjnej.
Czytaj więcej»

I C 421/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Rybniku

Data orzeczenia: 2021-04-29

Data publikacji: 2022-10-25

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

Jak wynika z pisma z dnia 10.02.2021 r. nie wyraziła zgody na udzielenie Sądowi informacji objętych tajemnicą lekarską na temat jej rozpoznania oraz stanu zdrowia. (...)(...)swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza, i racjonalizatorska.
Czytaj więcej»

VI Ka 575/24

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Rybniku

Data orzeczenia: 2025-01-31

Data publikacji: 2025-04-11

trafność 26%

Teza orzeczenia: Znamię czynu zabronionego z art. 23 ust. 2 u.z.n.k. polega na uzyskaniu bezprawnie określonych tam informacji i nie sposób utożsamiać owej bezprawności z przywłaszczeniem.
Niewątpliwie w wielu przypadkach granica między wiadomościami objętymi pojęciem tajemnicy przedsiębiorstwa a pojęciem powszechnej, aczkolwiek specjalistycznej wiedzy jest nieostra (tak np. (...)Warunkiem skutecznej ochrony określonych informacji było i jest podjęcie odpowiednich czynności zabezpieczających, co realizować miało wolę przedsiębiorcy utrzymania określonych informacji w tajemnicy. (...)Nie ulegało więc nigdy wątpliwości, że przedsiębiorca musi mieć wolę, by dany fakt pozostał tajemnicą dla pewnych kół odbiorców, konkurentów i wola ta dla innych osób musi być rozpoznawalna. (...)O spełnieniu przesłanki podjęcia rozsądnych działań można zatem mówić, gdy przedsiębiorca faktycznie skutecznie kontroluje dostęp do danej informacji, podejmując stosowne rozwiązania organizacyjne i techniczne, w celu utrzymania informacji w tajemnicy.
Czytaj więcej»