Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

I C 818/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Brzesku

Data orzeczenia: 2019-04-03

Data publikacji: 2020-05-07

trafność 9%

Istotność:

Jak wskazuje się, informacje stanowiące tajemnice prawnie chronione w bankowości uznawane są za istotny towar rynkowy, tworząc element budowania zysku i służą zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania konkurencji. Dane dotyczące klientów, będące podstawą ich wiarygodności i stanowiące tajemnicę bankową, mają szczególną wartość dla obrotu gospodarczego. Ograniczenie tajemnicy bankowej służy racjonalizacji i zwiększenia bezpieczeństwa obrotu gospodarczego. W przypadku gdy to bank jest odbiorcą informacji stanowiących tajemnicę bankową (art. 105 ust. 4 pkt 1 pr. bank.), intencją ustawodawcy było dostarczenie bankowi informacji potrzebnych między innymi w związku z wykonywaniem czynności bankowych.
Czytaj więcej»

IV U 156/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Częstochowie

Data orzeczenia: 2018-06-08

Data publikacji: 2019-11-19

trafność 4%

Istotność:

Teza orzeczenia: Artykuł 8 ust. 2a w zw. z art. 4.2a ustawy systemowej rozumiany i stosowany w ten sposób, że stanowi podstawę prawną nadania statusu płatnika składek dla pracodawcy za ·pracownika z tytułu umowy zlecenia zawartej przez tego pracownika z osobą trzecią, na podstawie której to umowy wykonywał pracę na rzecz własnego pracodawcy jest niezgodny z (...)
(...)nieuczciwej konkurencji , poprzez naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej»

VI P 569/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku

Data orzeczenia: 2015-10-14

Data publikacji: 2015-11-25

trafność 8%

Istotność:

(...)istotną wartośc gospodarczą oraz stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu niuczciwej konkurencji . Pozwana zobowiązała się do zachowania w tajemnicy powyższych informacji , w szczególności(...)
Czytaj więcej»

VIII U 1406/20

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2021-10-25

Data publikacji: 2022-01-05

trafność 10%

Istotność:

Bez zatrudnienia B. W. nie mogłaby ona otrzymać dostępu do systemów banku w związku z koniecznością zachowania tajemnicy bankowej. (...)(...)uzyskanie dostępu do danych objętych tajemnicą bankową, przetwarzanych w systemach bankowych (tylko pracownik banku lub podmiotu realizującego na rzecz banku czynności pośrednictwa może mieć dostęp do danych objętych tajemnicą bankową - wynika to z(...)(...)Poinformowała, że E. K. bez wcześniej wspomnianej cząstki etatu nie mogłaby uzyskać dostępu do systemów banku w związku z koniecznością zachowania tajemnicy bankowej. (...)Co więcej warto zwrócić uwagę, że z zeznań świadka A. G. i K. M. (1) wynikało, że zawarcie umowy współpracy, jak i umowy o pracę umożliwiało uzyskanie dostępu do tajemnicy bankowej, zaś przeprowadzenie procedury procesowania produktu bankowego wymagało zawarcia umowy o pracę.
Czytaj więcej»

II K 1374/18

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Tczewie

Data orzeczenia: 2019-08-12

Data publikacji: 2019-08-30

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: dowody, wyjaśnienia oskarżonego, zeznania świadków, opinia biegłego, znamiona czynu zabronionego, wina, zasady wymiaru kary, kara pozbawienia wolności, grzywna, zakaz wykonywania zawodu, koszty postępowania
Podstawowymi zasadami obowiązującymi notariusza są: uczciwość, rzetelność, niezależność oraz bezstronność i zachowanie tajemnicy zawodowej ( § 6 (...) ).
Czytaj więcej»

I C 741/19

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Tczewie

Data orzeczenia: 2020-08-27

Data publikacji: 2021-12-15

trafność 8%

Istotność:

Teza orzeczenia: Podejmowanie przez wierzyciela czynności windykacyjnych mających znamiona czynu niedozwolonego, może uzasadniać przyznanie pokrzywdzonemu zadośćuczynienia.
(...)sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.
Czytaj więcej»

I C 937/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Tczewie

Data orzeczenia: 2022-03-31

Data publikacji: 2023-04-24

trafność 12%

Istotność:

Teza orzeczenia: Poszkodowany, który bezpodstawnie odmawia przyjęcia oferty ubezpieczyciela wynajmu pojazdu zastępczego na czas likwidacji szkody w pojeździe poszkodowanego, nie jest uprawniony do zwrotu kosztów najmu pojazdu zastępczego najętego własnym staraniem ponad kwotę wartości najmu takiego pojazdu oferowanego przez ubezpieczyciela.
W uzasadnieniu pozwana wskazała, że nie może udostępnić umów, zwartych z podmiotowymi zajmującymi się wynajmem pojazdów, albowiem ich treści stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa pozwanej. Nadto pozwana zobowiązała się względem swoich kontrahentów do zachowania w tajemnicy warunków, na jakich podmioty te(...)(...)Nadto w ocenie Sądu dokumenty takie mogą zawierać tajemnicę przedsiębiorstwa – ubezpieczyciela i jego kontrahentów, tymczasem pozwany przedłożył stosowne dokumenty dla wykazania możliwości zorganizowania najmu pojazdu za cenę 105 zł brutto – oświadczenia (k. 45, 46).
Czytaj więcej»

VII P 14/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2013-03-20

Data publikacji: 2014-01-17

trafność 12%

Istotność:

W treści umowy o pracę strony określiły, iż pozwany jako pracownik potwierdza, że z tytułu tego zatrudnienia posiada i będzie posiadał dostęp do tajemnic handlowych i poufnych informacji Spółki. W związku z tym pozwany miał dostęp do tajemnic handlowych i szczególnie ważnych informacji, których ujawnienie mogłoby narazić powodową Spółkę na szkodę. (...)(...)i będzie posiadał dostęp do tajemnic handlowych i poufnych informacji spółki w zakresie wiedzy o klientach, partnerach handlowych, szczegółów finansowych kontraktów.
Czytaj więcej»

XIII GC 1820/20

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi

Data orzeczenia: 2020-12-23

Data publikacji: 2021-06-21

trafność 8%

Istotność:

Teza orzeczenia: Koszty windykacji powstają na etapie przedprocesowym i nie można na podstawie art. 10 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych dochodzić kosztów poniesionych na reprezentację w procesie cywilnym
Paragraf 2 powołanego przepisu stanowi zaś, że mediator, strony i inne osoby biorące udział w postępowaniu mediacyjnym są obowiązane zachować w tajemnicy fakty, o których dowiedziały się w związku z prowadzeniem mediacji.
Czytaj więcej»

I C 1573/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Gdyni

Data orzeczenia: 2017-06-16

Data publikacji: 2018-06-05

trafność 12%

Istotność:

Teza orzeczenia: brak odpowiedzi na reklamację nie przesądza o zasadności roszczenia nią objętego
Pozwany poinformował również, iż powodem odmowy wypłaty jest m.in. brak dokumentacji medycznej z udzielania pierwszej pomocy medycznej bezpośrednio po zdarzeniu z 6 listopada 2013 roku względnie oświadczenia poszkodowanego o zwolnieniu podmiotów medycznych z tajemnicy lekarskiej. (...)(...)która udzielała tej pomocy z tajemnicy lekarskiej – powód złośliwie zwolnił z tajemnicy wszystkie inne placówki, przedstawiając przewrotną argumentację, jakoby przesłany mu druk oświadczenia nie dotyczył akurat pogotowia ratunkowego, wielomiesięczna odmowa uczestnictwa w komisjach lekarskich).
Czytaj więcej»