Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8707

I ACa 1026/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2023-02-23

Data publikacji: 2023-05-26

trafność 8%

Istotność:

(...)osoby trzecie ujawniły informacje objęte tajemnicą postępowania przygotowawczego oraz tajemnicą postępowania cywilnego prowadzonego z wyłączeniem(...)z wyłączeniem jawności jest objęte tajemnicą postępowania, w związku z czym(...)
Czytaj więcej»

III AUa 504/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-03-05

Data publikacji: 2015-03-30

trafność 8%

Istotność:

Zdaniem Sądu I instancji świadczy to o tym, że dokumenty te nie były sporządzone, przy czym zarówno wnioskodawca jak i zainteresowana są niewiarygodni, bowiem oboje podkreślali jak ważne są to dokumenty księgowe, objęte tajemnicą zawodową. (...)a już na pewno objętych tajemnicą zawodową, dokumentów osobie trzeciej bez dokładnego odnotowania, jakie dokumenty i kiedy zostały przekazane oraz co należy z nimi zrobić. (...)Zeznania te nie tylko są sprzeczne w podanym zakresie, ale nielogiczne również w kontekście tego, że dokumenty te objęte były tajemnicą zawodową i żadna osoba trzecia nie powinna mieć do nich dostępu.
Czytaj więcej»

I C 247/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2015-09-21

Data publikacji: 2015-10-29

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: "Sąd orzekając w niniejszej sprawie nie podzielił podnoszonych przez pozwanego zarzutów dotyczących obrazy art. 82 i 84 kc poprzez nieuwzględnienie, że działał on w stanie wyłączającym świadome i swobodne powzięcie decyzji bądź działał pod wpływem błędu. A.P., pełniąc funkcję Prezesa Zarządu (...), winien mieć świadomość podejmowanych (...)
(...)prawnego, wobec czego obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej uniemożliwiał mu wyjawienie informacji(...)
Czytaj więcej»

I C 546/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-12-31

Data publikacji: 2014-02-26

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: "(...)ustawodawca nie zadowala się możliwością lub powinnością uzyskania wiedzy o roszczeniu, lecz wymaga, by strony (umowy) o nim wiedziały."
W. W. , który przyjaźnił się z J. Ż. (2) zeznał, że J. wprawdzie wspominał, że K. D. (1) chce sprzedać ziemię w tajemnicy, jednak nie mówił nic o odwołaniu przez powoda darowizny.
Czytaj więcej»

II K 15/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Koninie

Data orzeczenia: 2016-11-22

Data publikacji: 2016-12-30

trafność 8%

Istotność:

Nie na tym zatem polegała tajemnica M. B. i M. K. (1) , iż oskarżony przystąpi do spółki i będzie kolejnym wspólnikiem. Nie było też powodów by obejmować tajemnicą, że M. B. i oskarżony będą prowadzić spółkę razem, gdyż taki stan był wynikiem podpisanych przez wszystkie strony i znanych im umów. (...)W tych okolicznościach tajemnicą, o której nie mogły się dowiedzieć A. S. (1) i M. S. było to, że oskarżony po przystąpieniu do spółki, a następnie ustąpieniu z niej M. S. miał sam ustąpić ze spółki i przekazać swe udziały A. B. oraz to, że środki na spłatę M. S. stanowiły własność pokrzywdzonej.
Czytaj więcej»

III AUa 697/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2023-06-23

Data publikacji: 2023-11-29

trafność 11%

Istotność:

Małżonkowie zdecydowali się na zawarcie umowy również ze względu na to, że P. G. (1) potrzebował osoby zaufanej, by uniknąć ryzyka ujawnienia tajemnic przedsiębiorstwa związanych z autorskimi projektami maszyn. (...)Wiązało się to przede wszystkim z tajemnicami przedsiębiorstwa oraz potrzebą wykonywania tych czynności przez osobę godną zaufania, jaką mogła być właśnie osoba najbliższa. (...)nie posiadałby on gwarancji zachowania tajemnicy, która była w tym przypadku tak istotna z uwagi na charakter prowadzonej przez niego działalności. (...)co do obiegu dokumentów zawierających tajemnicę przedsiębiorstwa oraz konieczność ich zabezpieczenia przed trafieniem w niepowołane ręce.
Czytaj więcej»

II AKa 14/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2018-02-15

Data publikacji: 2018-03-29

trafność 7%

Istotność:

Tajemnica wspólnoty interesów obu pań jest tylko im znana.
Czytaj więcej»

III AUa 345/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2022-04-06

Data publikacji: 2022-08-23

trafność 5%

Istotność:

Najbliższa rodzina, jak: żona i rodzice, winna być pouczona o sposobie zachowania się, postępowania oraz utrzymania w tajemnicy faktu zatrudnienia funkcjonariusza w MSW czy KW MO. W każdym jednak wypadku rodzina nie powinna orientować się w charakterze pracy wykonywanej przez niego”. (...)(...)(bądź musiała rzekomo ustąpić przed tajemnicą służbową) – zwłaszcza co do konkretnych działań w ramach służby, które mogłyby świadczyć o działaniu zgodnie z interesem komunistycznego państwa ale wbrew interesom jego obywateli.
Czytaj więcej»

III AUa 436/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-11-04

Data publikacji: 2016-02-24

trafność 7%

Istotność:

(...)podstawowymi uprawnieniami, zakresem informacji objętych tajemnica służbową i gospodarczą, ryzykiem zawodowym, karta szkolenia wstępnego bhp i stanowiskowego, umowa o indywidualnej odpowiedzialności materialnej za powierzone mienie.
Czytaj więcej»

I ACa 679/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2015-09-03

Data publikacji: 2015-11-30

trafność 30%

Istotność:

Wskazał, że nie doszło do ujawnienia przez pozwanego tajemnicy medycznej dotyczącej powodów. (...)Tajemnicą są objęte wszystkie wiadomości o pacjencie i jego otoczeniu uzyskane przez lekarza w związku z wykonywanymi czynnościami zawodowymi. (...)K. - B. obowiązywała tajemnica lekarska i zasady etyki lekarskiej. (...)Dane objęte tajemnicą lekarską nadal były chronione zakresem tajemnicy lekarskiej, nawet jeżeli lekarz konsultujący wypadek medyczny nie był osobą upoważniona do przetwarzania tej dokumentacji medycznej.
Czytaj więcej»