Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

I C 1039/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-04-08

Data publikacji: 2016-01-27

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Ponadto wydruk z rachunków bankowych zawierają historie transakcji, co odzwierciedla sytuację majątkową tych osób i stanowi tajemnice bankową. (...)Sąd nie znalazł podstaw do zwracania się do banków o te historie bankowe, ponieważ taka dokumentacja objęta jest tajemnicą bankową, a przedmiotowa sprawa nie należy do kategorii wyłączonych spod niej.
Czytaj więcej»

IV U 32/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Tarnowie

Data orzeczenia: 2018-02-05

Data publikacji: 2018-08-10

trafność 8%

Istotność:

(...)sprawie wprowadzenia instrukcji o ochronie tajemnicy służbowej i postępowaniu z dokumentami(...)a także o zachowaniu w tajemnicy wszelkich wiadomości powziętych w związku z wykonywaniem obowiązków na zajmowanym stanowisku stanowiących tajemnicę państwową lub służbową w czasie(...)
Czytaj więcej»

I C 2562/14

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich

Data orzeczenia: 2016-05-30

Data publikacji: 2017-02-07

trafność 18%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Naruszenie posiadania mieszkania godzi także w konstytucyjnie chronioną przestrzeń prywatności - art. 47 Konstytucji RP. Naruszenie posiadania mieszkania może być rozciągnięte w czasie i wiązać się z nękaniem posiadaczy samoistnych przez naruszycieli w ramach tzw. "czynności windykacyjnych".
(...)porozumiewania się między ludźmi, natomiast tajemnica korespondencji jest pojęciem znacznie węższym, związanym przede wszystkim z prawem każdego człowieka do poszanowania jego życia prywatnego, jego prawa do zachowania w tajemnicy treści przekazu kierowanego do innych osób lub instytucji. Wymienione w art. 23 k.c. dobro osobiste w postaci tajemnicy korespondencji mieści się w szeroko rozumianym prawie komunikowania się, jest jednak odrębnym dobrem osobistym o znacznie węższym zakresie, chroniącym prawo do zachowania w tajemnicy przed osobami trzecimi treści korespondencji. (...)Naruszenie tajemnicy korespondencji ma miejsce także wówczas, gdy w wyniku zagubienia cudzej korespondencji stworzono realne warunki (niebezpieczeństwo) umożliwiające, z dużym stopniem prawdopodobieństwa, zapoznanie się osób trzecich z jej treścią. Takie naruszenie tajemnicy korespondencji może nastąpić także w odniesieniu do korespondencji osoby pozbawionej wolności.
Czytaj więcej»

IV Pa 46/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Elblągu

Data orzeczenia: 2016-12-30

Data publikacji: 2017-03-21

trafność 5%

Istotność:

Powódka odpowiadała za staranne, sumienne oraz terminowe realizowanie powyższych zadań i czynności, a ponadto za przestrzeganie tajemnicy służbowej, przepisów prawa, bhp, przeciwpożarowych oraz utrzymanie porządku i estetyki stanowiska pracy i właściwe załatwianie interesów. (...)W dniu 20 lipca 2001 roku powódka otrzymała dostęp do informacji niejawnych stanowiących tajemnicę służbową.
Czytaj więcej»

II AKa 213/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2017-04-27

Data publikacji: 2017-05-25

trafność 6%

Istotność:

Art. 17 ustawy o CBA dotyczy dopuszczalnego przez ustawę wkraczania w sferę konstytucyjnie gwarantowanej wolności i ochrony tajemnicy komunikowania się, która może być wprawdzie ograniczona, ale jedynie przez ustawę i tylko w sposób w niej określony ( art. 49 Konstytucji RP ). (...)Są one bowiem szczególnie ważkie dla określenia zakresu, w jakim ma nastąpić dopuszczone przez prawo, legalne wkroczenie w sferę wolności i ochrony tajemnicy komunikowania się. (...)(...)w konstytucyjnie gwarantowaną wolność i tajemnicę komunikowania się (art.17 ust.1, ust. 3 in principio, ust.7 pkt 3 i ust. 13 ustawy o CBA).
Czytaj więcej»

I C 486/17

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2018-02-26

Data publikacji: 2018-08-08

trafność 5%

Istotność:

(...)informacji z powołaniem się na tajemnicę bankową k. 165.
Czytaj więcej»

I C 579/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2020-01-31

Data publikacji: 2023-03-21

trafność 6%

Istotność:

Dzieci rodziny K. i dzieci rodziny P. wychowywały się w atmosferze niedomówień, tajemnicy, milczenia na temat podobieństwa M. i J. .
Czytaj więcej»

III Ca 13/19

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2019-06-05

Data publikacji: 2019-06-17

trafność 5%

Istotność:

Pokrewieństwo pomiędzy nimi nie było tajemnicą.
Czytaj więcej»

VII Kz 423/14

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Częstochowie

Data orzeczenia: 2014-06-18

Data publikacji: 2014-06-24

trafność 47%

Istotność:

Teza orzeczenia: Z treści art. 180 § 2 k.p.k. wprost przecież wynika, że osoba obowiązana do zachowania tajemnicy radcy prawnego może być przesłuchana co do faktów objętych tą tajemnicą tylko wtedy, gdy jest to niezbędne dla dobra wymiaru sprawiedliwości, a okoliczność – co najważniejsze – nie może być ustalona na podstawie innego dowodu.
(...)przedmiocie zwolnienia z obowiązku zachowania tajemnicy radcy prawnego na podstawie art.(...)B. S. z obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej radcy prawnego, w celu(...)1Ds.391/13, co do faktów objętych tajemnicą zawodową radcy prawnego na okoliczność:(...)(...)Zażalenie radcy prawnego B. S. okazało się zasadne, natomiast skutkiem jego wniesienia musiała być zmiana zaskarżonego postanowienia i nie zwolnienie z obowiązku zachowania tajemnicy tegoż radcy prawnego. (...)Z treści art. 180 § 2 k.p.k. wprost przecież wynika, że osoba obowiązana do zachowania tajemnicy radcy prawnego może być przesłuchana co do faktów objętych tą tajemnicą tylko wtedy, gdy jest to(...)(...)Jednocześnie zwolnienie z tajemnicy zawodowej ma umożliwić przesłuchanie radcy prawnego na okoliczność w jakich sprawach reprezentowała M. N. .
Czytaj więcej»

VII Ka 867/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Częstochowie

Data orzeczenia: 2019-06-05

Data publikacji: 2019-07-04

trafność 6%

Istotność:

Teza orzeczenia: Art. 7 k.p.k. - „Sąd pierwszej instancji, który bezpośrednio przeprowadza dowody na rozprawie, ma ustawowo zagwarantowaną swobodę w ocenie dowodów i ocena ta podlega ochronie przewidzianej w art. 7 k.p.k. dopóty, dopóki nie zostanie wykazana jej błędność. Owa błędność polegać może z kolei na nierozważeniu okoliczności przemawiających na (...)
(...)o zezwolenie na zwolnienie z tajemnicy policjantów uczestniczących w czynnościach o(...)być poprzez zwolnienie z tej tajemnicy ujawnione, mają bezpośrednie znaczenie dla(...)(...)(...)o zezwolenie na zwolnienie z tajemnicy policjantów uczestniczących w czynnościach o charakterze operacyjnym, w tym funkcjonariusza M. S. .
Czytaj więcej»