Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8706

III AUa 552/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2023-05-31

Data publikacji: 2024-04-22

trafność 3%

Istotność:

(...)przeciwdziałanie naruszeniem przepisów o ochronie tajemnicy państwowej i służbowej.
Czytaj więcej»

I ACz 97/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2017-02-22

Data publikacji: 2017-03-29

trafność 14%

Istotność:

(...)równocześnie wnioskodawcę do zachowania w tajemnicy wiadomości stanowiących tajemnicę handlową przedsiębiorstwa uczestników.
Czytaj więcej»

II K 431/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Puławach

Data orzeczenia: 2017-12-07

Data publikacji: 2018-03-01

trafność 10%

Istotność:

Cechą prywatności jest to, że zapewnia człowiekowi ochronę przed ingerencją innych ludzi, często więc wyraża się w ochronie miejsca zamieszkania, tajemnicy korespondencji i innych informacji osobistych oraz relacji z osobami bliskimi. (...)(...)świetle, a także obejmują naruszenie tajemnicy korespondencji lub miru domowego.
Czytaj więcej»

II K 608/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Puławach

Data orzeczenia: 2018-10-25

Data publikacji: 2020-11-26

trafność 12%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Naruszenie tajemnicy komunikowania się, czyli tzw. sniffing przewidziany jest w art. 267 § 3 k.k. Czyn ten jest w istocie zagrożeniem cudzej tajemnicy i obejmuje zarówno tajemnicę komunikowania się, jak i inną cudzą tajemnicę. Owa cudza tajemnica może być tajemnicą prywatną, jak i inną tajemnicą. (...)Niemniej może też chodzić o inne tajemnice, a w zasadzie o każdy ich rodzaj, nieobjęty podobną ochroną w przepisie szczególnym.
Czytaj więcej»

VIII U 2786/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2019-01-15

Data publikacji: 2019-02-25

trafność 8%

Istotność:

(...)związanej z powierzonymi czynnościami; zachowanie tajemnicy przedsiębiorstwa; wykonywanie innych czynności związanych z pracą zawodowa zleconych przez zarząd niewymienionych w pisemnym zakresie czynności i obowiązków (zakres czynności i obowiązków – k. 33/B akt osobowych Ł. S. ).
Czytaj więcej»

III AUa 333/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2022-11-30

Data publikacji: 2023-08-09

trafność 8%

Istotność:

(...)prawa do prywatności wskutek łamania tajemnicy korespondencji obywateli ) miały być narzędziem do utrzymywania ich w posłuszeństwie wobec narzucanych idei promujących niesłuszne przywileje konkretnych osób kosztem całego społeczeństwa. (...)(...)wysłanych z kraju przesyłek zawierających tajemnice państwowe lub służbowe oraz wiadomości oszczercze i prowokacyjne, mogące być wykorzystane przez ośrodki wywiadowcze i propagandowe. (...)Faktycznie „praca (...) polegała na notorycznym i nielegalnym nawet wg przepisów prawa PRL łamaniu tajemnicy pocztowej i manipulacji korespondencją, a(...)(...)Hipokryzją jest twierdzenie, że ubezpieczony inwigilując korespondencję obywateli nie naruszał ich prawa do wolności słowa, tajemnicy korespondencji, do walki o wolność i suwerenność państwa.
Czytaj więcej»

I ACa 1138/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2017-05-11

Data publikacji: 2017-06-28

trafność 7%

Istotność:

Przepis art. 23 kc przewiduje, iż dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

III AUa 302/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2023-05-18

Data publikacji: 2023-11-21

trafność 4%

Istotność:

Ponadto należy wskazać, że Samodzielna Sekcja A Służby Bezpieczeństwa Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej zapewniała ochronę wiadomości stanowiących tajemnicę państwową i służbową przekazywanych za(...)
Czytaj więcej»

III AUa 280/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2018-11-22

Data publikacji: 2019-06-26

trafność 7%

Istotność:

(...)warunkach kształtujących opinie, zachowanie w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę, nierozpowszechnianie informacji mogących spowodować stratę lub utratę ewentualnych zysków u pracodawcy lub jego klientów.
Czytaj więcej»

III AUa 609/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2018-06-05

Data publikacji: 2018-12-05

trafność 4%

Istotność:

Co więcej, może to uczynić bez naruszenia praw gwarantujących ochronę danych osobowych pracowników jako zleceniobiorców, tajemnicy ich wynagrodzenia i poufności zawieranych umów cywilnoprawnych.
Czytaj więcej»