Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
8828

II AKa 458/18

wyrok

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2018-12-13

Data publikacji: 2019-02-27

trafność 5%

Istotność:

Zaprzecza temu zdecydowanie świadek S. P. , choć zasłaniając się tajemnicą państwową, nie podaje wszystkich szczegółów sprawy, to jednak konsekwentnie odpiera zarzuty, jakoby jako funkcjonariusz miał ją namawiać do wstrzymania się ze złożeniem zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa zgwałcenia.
Czytaj więcej»

II Ka 559/23

wyrok

Sąd Okręgowy w Siedlcach

Data orzeczenia: 2023-11-13

Data publikacji: 2023-12-28

trafność 6%

Istotność:

(...)od producenta, gdyż stanowiło to tajemnicę handlową przedsiębiorstwa (...) Sp. z(...)
Czytaj więcej»

I ACa 1808/15

wyrok

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2016-04-05

Data publikacji: 2016-05-24

trafność 23%

Istotność:

Podniesiono jednocześnie, że zwrócenie się do banku (...) S.A. o przesłanie wyciągu zawierającego informację o wpłatach dokonywanych przez pozwanego było niedopuszczalne wobec obowiązującej tajemnicy bankowej ( art. 105 ust. 1 pkt 2 lit. d prawa bankowego ). (...)Dane, o zażądanie których wnosił pozwany, są objęte niewątpliwie tajemnicą bankową w rozumieniu art. 104 ust. 1 prawa bankowego . W rozpoznawanej sprawie nie zachodziła z kolei żadna z wymienionych w art. 105 ust. 1 prawa bankowego podstaw udzielenia informacji objętej tajemnicą bankową.
Czytaj więcej»

II Ka 578/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Siedlcach

Data orzeczenia: 2016-12-08

Data publikacji: 2017-01-31

trafność 10%

Istotność:

Jak wynika z materiału dowodowego oskarżony interesował się miejscem takich oznaczeń, jednakże wszystkie miejsca są znane jedynie producentowi i niektórym uprawnionym rzeczoznawcom, zobowiązanym do zachowania tajemnicy w tym zakresie.
Czytaj więcej»

II AKa 48/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-09-22

Data publikacji: 2020-11-18

trafność 8%

Istotność:

W tym miejscu godzi się przypomnieć, że pełna wiedza jaką dysponował świadek E. K. – jest objęta tajemnicą z uwagi na to że posiadł ją w trakcie wykonywania czynności operacyjnych.
Czytaj więcej»

II AKa 464/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2015-01-15

Data publikacji: 2015-03-03

trafność 10%

Istotność:

Jednakże w tajemnicy pozostawała okoliczność, że w czasie(...)
Czytaj więcej»

II AKa 285/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-12-12

Data publikacji: 2018-04-10

trafność 13%

Istotność:

(...)z wnioskiem o: a. uchylenie tajemnicy państwowej dot. kontaktów oskarżonego M.(...)z wnioskiem o: a. uchylenie tajemnicy państwowej w zakresie udostępnienia informacji(...)tego leczenia; a następnie uchylenie tajemnicy dot. treści takich dokumentów i(...)(...)(...)zwolnieniu tych osób z tej tajemnicy, względnie - jeżeli informacje te objęte będą klauzulą „poufne” lub „zastrzeżone” - o zwolnienie z tej tajemnicy przez Sąd Apelacyjny. (...)Jak wykazała kontrola odwoławcza przedmiotem wniosku dowodowego było zwrócenie się do Szefa (...) o uchylenie tajemnicy państwowej dot. kontaktów oskarżonego M.(...)(...)W szczególności podniósł, że stopień społecznej szkodliwości czynów przypisanych oskarżonym jest znaczny, i to nie tylko z uwagi na rodzaj naruszonego dobra, jakim jest prawo do ochrony prywatności i tajemnicy komunikowania się, ale także długotrwałość(...)
Czytaj więcej»

II AKa 220/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-11-08

Data publikacji: 2016-12-21

trafność 10%

Istotność:

(...)2011 r., zaniechanie zwolnienia z tajemnicy zawodowej (...) Sp. z o.o.(...)
Czytaj więcej»

I C 1117/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Koninie

Data orzeczenia: 2016-04-18

Data publikacji: 2018-10-30

trafność 10%

Istotność:

Zgodnie z art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,(...)
Czytaj więcej»

III AUa 1670/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2016-05-13

Data publikacji: 2016-08-23

trafność 5%

Istotność:

(...)chociażby ochronę danych osobowych i tajemnicę dotyczącą wynagrodzeń, nie można było wydać jednej decyzji obejmującej wszystkich ubezpieczonych, za których składki powinna opłacić odwołująca się spółka.
Czytaj więcej»