Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
3933

I Ns 1507/15

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2017-10-05

Data publikacji: 2018-04-09

trafność 19%

Istotność:

Co więcej, próbowała uregulować stan prawny korzystania z urządzeń elektrycznych z wnioskodawczynią. (...)Służy to zmniejszeniu ilości podmiotów pozbawionych dopływu energii elektrycznej w razie awarii linii biegnącej do stacji z W. . (...)Wnioskodawca prowadził z poprzednikiem prawnym uczestniczki postępowania korespondencję, mającą na celu usunięcie spornej instalacji. (...)Posiadanie to jest bowiem związane z własnością urządzeń przesyłowych, które od dnia ich podłączenia nieprzerwanie przesyłają energię elektryczną.
Czytaj więcej»

III APa 14/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2016-02-16

Data publikacji: 2016-08-16

trafność 5%

Istotność:

W chwili obecnej firma ta wykonuje - poza inżynierią portową, także złożone projekty w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnych, dróg i mostów, budowli wielko-kubaturowych oraz specjalnego fundamentowania na terytorium (...) i całej Polski. (...)(...)zawodowym na stanowisku pracy: spawacza elektrycznego i gazowego" poprzez przyjęcie przez Sąd I instancji, iż powód przestrzegał obowiązujące go przepisy bhp u pozwanego, jak również nie był poinformowany przez pracodawcę o występującym w zakładzie pracy ryzyku zawodowym.
Czytaj więcej»

I ACa 1518/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2014-12-10

Data publikacji: 2015-03-10

trafność 24%

Istotność:

Zamawiający zobowiązany był do przekazania wykonawcy do dnia rozpoczęcia robót terenu budowy, dokumentacji projektowej, wymaganych pozwoleń właściwych organów administracji publicznej oraz umożliwić pobór wody i energii elektrycznej. (...)Powodowie wyjaśnili, że realizują projekt zamienny, ale inwestor nalegał aby został wykonany projekt pierwotny. (...)Pozwany inwestor w dniu 21 marca 2007 r. uzyskał pozwolenie na użytkowanie rozbudowanej o halę magazynową wraz z instalacjami wewnętrznymi i przyłączem kanalizacji deszczowej hali drukarni przy ul. (...) w K. . (...)Projektu tego powodowie nie dostarczyli.
Czytaj więcej»

II AKa 268/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2016-01-27

Data publikacji: 2016-05-16

trafność 9%

Istotność:

Świadomość udziału w procesie inwestycyjnym realizowanym ze środków publicznych, w tym dotacji, miał również niewątpliwie W. K. , posiadający uprawnienia budowlane w zakresie instalacji i sieci cieplnych, będący kierownikiem budowy z ramienia wykonawcy (konsorcjum). (...)(...)inwestycji z powodu konieczności zmiany projektów, uzyskania pozwoleń itp. (...)(...)nie podważana, uznała odstępstwa od projektu za uzasadnione, a inwestycja została ostatecznie oddana do użytku, spełniając swoje zadanie i odpowiadając normom technicznym. (...)Jednakże skoro - na co słusznie zwracali uwagę biegli, a za nimi Sąd Okręgowy - opóźnienie inwestycji nie wchodziło w grę ze względu na jej rodzaj (system grzewczy miasta), brak alternatywy (stan „śmierci technicznej” starej instalacji grzewczej) i zbliżającą się zimę,(...)
Czytaj więcej»

VII GC 351/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2016-12-21

Data publikacji: 2018-03-16

trafność 16%

Istotność:

Dowód: umowa (k.348-367v.), dziennik budowy (k.915-945); Poczynione w sprawie ustalenia umożliwiły Sądowi przyjęcie, że na inwestycji dochodziło również do kradzieży, w wyniku których zginęła część elementów elektrycznych. (...)Nie dysponował wiedzą dotyczącą pierwotnego projektu, ani kto miał go wykonać. (...)(...)umowy z podwykonawcą lub jej projektu, wraz z częścią dokumentacji dotyczącą wykonania robót określonych w umowie lub projekcie, nie zgłosi na piśmie sprzeciwu lub zastrzeżeń, uważa się, że wyraził zgodę na zawarcie umowy. (...)Wyrażenie zgody w sposób bierny objawia się brakiem zgłoszenia na piśmie sprzeciwu lub zastrzeżeń w terminie 14 dni od przedstawienia mu przez wykonawcę umowy z podwykonawcą lub jej projektu, wraz z częścią dokumentacji dotyczącą wykonania robot określonych w umowie lub projekcie.
Czytaj więcej»

III AUa 617/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2020-03-23

Data publikacji: 2020-09-05

trafność 31%

Istotność:

W zakresie nadzoru bieżącego na działaniami objętymi projektem kierownikiem projektu będzie mgr inż. (...)Strony ustaliły, że w ramach realizowanego projektu pod nazwą: (...) J. K.(...)(...)Proces instalacji jeszcze się nie zakończył. (...)(...)
Czytaj więcej»

I ACa 866/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2018-02-14

Data publikacji: 2021-05-13

trafność 27%

Istotność:

Z powyższym z kolei wiązała się konieczność zmian w zakresie instalacji elektrycznej, wentylacyjnej, klimatyzacji. (...)Ostatecznie wprowadzone przez wykonawcę, a zaakceptowane przez powoda, zmiany w zakresie instalacji objęły instalację wentylacyjną, instalację wodno – kanalizacyjną, instalację elektryczną, zmiany w układzie ścianek działowych(...)(...)Biegły podkreślił też, że projekt zamienny dotyczył tylko architektury, a nie instalacji, która także musiała zostać zmieniona. (...)Na stronie 9 opinii biegły wskazał, iż najdalej idące zmiany dotyczyły wykonania kompletnej instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

III APo 2/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2016-10-03

Data publikacji: 2017-02-17

trafność 24%

Istotność:

W uzasadnieniu orzeczenia (...) wskazał, że autorami projektu budowlanego, do którego krytyczne uwagi wyraził obwiniony, był K. R. (główny projektant i autor konstrukcji), E. D. (autorka projektu zagospodarowania i architektury) oraz J. P. (autor projektu instalacji elektrycznych). (...)K. R. nie był autorem tej części projektu, do której odnosiły się uwagi rzeczoznawcy (...) . (...)Bez znaczenia w sprawie pozostaje to, czy K. R. rzeczywiście był autorem spornej części projektu budowlanego. (...)Zbadaniu powinny podlegać kwalifikacje obwinianego do możliwości wydania oceny projektu.
Czytaj więcej»

V ACa 463/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2014-09-23

Data publikacji: 2015-01-21

trafność 14%

Istotność:

Powód przyznał, iż zaproponował projekt Regulaminu, w którym także należało lokatorów obciążać, ale wartością niższą niż średnia zużycia w całym budynku. (...)W Regulaminie wskazano, iż w szczególności są to koszty dostawy energii elektrycznej, cieplnej, wody w części dotyczącej nieruchomości wspólnej. (...)Istotny jest natomiast sezon rozliczeniowy, a za taki przyjmuje się dany rok kalendarzowy, dodatkowo w Regulaminie wskazano, iż całkowite koszty energii cieplnej dostarczonej do budynku ustalane są na podstawie faktur dostawcy energii elektrycznej. (...)Równie dobrze można bowiem twierdzić, jak czyni to powód, że takie sformułowanie otwiera drogę zarządowi do samodzielnego określenia w oparciu o projekt c.o. budynków owych współczynników.
Czytaj więcej»

IV Pa 52/14

wyrok

Sąd Okręgowy w Elblągu

Data orzeczenia: 2014-11-18

Data publikacji: 2015-03-16

trafność 10%

Istotność:

W dniach 28 stycznia 2013 roku i 15 lutego 2013 roku pozwana spółka złożyła mu propozycję dwóch projektów porozumień zmieniających, których nie przyjął,(...)(...)W dniu 28 lutego 2013 roku oraz w dniu 15 lutego 2013 roku pozwana złożyła powodowi propozycję dwóch projektów porozumień zmieniających, których powód nie przyjął. (...)Z kolei obowiązkiem na nowym stanowisku zadaniem powoda była przykładowo, bieżąca konserwacja, w tym wymiana elementów sieci, pomiary instalacji elektrycznej i odgromowej, a zatem czynności rodzajowo odmienne, bo związane z pracą bezpośrednio na sieci. (...)(...)samo stanowisko, a ponadto nieprzyjęte projekty porozumień zawierały istotne błędy, wprowadzały(...)także przypisywano w nich (w projekcie z dnia 28 stycznia 2013 r.) pracownikowi stanowisko którego nawet nie ma w ZUZP obowiązującym u pozwanego.
Czytaj więcej»