Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
3933

IX P 234/22

zarządzenie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2022-12-22

Data publikacji: 2022-12-27

trafność 15%

Drugi etap miał trwać od kwietnia do końca lipca 2020 r., a w jego ramach m.in. miały zostać stworzone projekty domów. (...)Przy czym projekt budżetu na wykonanie wszystkich trzech etapów zakładał jego wypłacanie do końca lipca 2020 r. (...)Przyjęto w niej harmonogram realizacji projektu zbieżny z planem inwestycji założonym w umowie inwestycyjnej. (...)Wykonano dwa prototypowe domy w stanie użytkowym z położeniem tynków, paneli, płytek, wykładzin, instalacji łazienkowej i elektrycznej.
Czytaj więcej»

VI ACa 1513/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-06-19

Data publikacji: 2013-08-08

trafność 21%

Ponadto powoływała się na wadliwie działającą instalację wodno-kanalizacyjną w budynku. (...)Z dokumentacji zaś w postaci protokołów przeglądu instalacji i dokumentacji wymiany filtrów wynikało, że pozwana troszczyła się o stan przedmiotu najmu, dokonując co pół roku przeglądu instalacji i wymieniając filtry co trzy miesiące. Za wystarczającą przyczynę skutecznego wypowiedzenia umowy najmu nie można było zdaniem sądu I instancji uznać wadliwego działania instalacji wodno­kanalizacyjnej, gdyż awaria tej instalacji zdarzyła się tylko raz w marcu 2010 r., a jej skutki zostały przez wynajmującego usunięte. (...)Z uzasadnienia rządowego projektu tychże zmian wynika , że(...)
Czytaj więcej»

I C 2359/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Krakowie

Data orzeczenia: 2018-10-30

Data publikacji: 2024-08-22

trafność 24%

Orzeczenie nieprawomocne

Pozwany zaznaczył wyraźnie, iż w tylko w jednym zakresie dopuścił się odstępstwa od projektu budowy – ulegając prośbie powódki wykonał taras o wymiarach większych niż wymiary przewidziane w projekcie. (...)Przy sporządzaniu na zlecenie powódki projektu budowlanego pozwany działał wspólnie z:(...)M. G. – w zakresie instalacji sanitarnych, instalacji wodno-kanalizacyjnych, instalacji centralnego ogrzewania oraz przyłącza wody i kanalizacji, oraz S. C. – w zakresie instalacji elektrycznej. (...)Przesunięcie budynku w terenie było nieistotnym odstępstwem id zatwierdzonego Projektu Zagospodarowania D. nr 280 dołączonym do projektu budowlanego. (...)Powódka zaakceptowała ten pomysł wiedząc o tym, że wiąże się on z odstępstwem od projektu i będzie wymagał projektu zamiennego.
Czytaj więcej»

III C 1347/15

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2019-10-29

Data publikacji: 2019-12-04

trafność 12%

Nadto nieprawdziwe jest twierdzenie pozwanej, że nie ma kłopotów z instalacją elektryczną na klatce ul. (...) . (...)K. S. (1) gościła u siebie w mieszkaniu K. D. (1) , grafika komputerowego zamieszkującego na stale w W. , z którym pracowała nad wspólnym projektem dla C. U. . (...)(...)poz. 27 i 28: „Instalacja elektryczna (przewody i osprzęt) do oceny(...)to, że ostatnie badania stanu instalacji elektrycznej w zakresie przewodów i osprzętu były wykonane w 2006 r. i straciły aktualność. Świadczy to zatem o zaniedbaniu pozwanej Wspólnoty w zakresie dbałości o należyty stan instalacji elektrycznej budynku.
Czytaj więcej»

I C 1881/13

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-03-30

Data publikacji: 2015-07-07

trafność 17%

Wykonawca wskazywał, że konieczność wykonania tych prac wynikała z błędów projektu i kosztorysu. (...)Brak kleszczy zaś uniemożliwiał wykonanie sufitu podwieszanego zgodnie z projektem budowlanym. (...)W projekcie brakowało także wymiarowania rozstawu słupów nośnych konstrukcji dachu. (...)Projekt budowlany nie zawierał obliczeń statycznych dotyczących więźby dachowej i stropów.
Czytaj więcej»

III C 1454/15

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2019-12-06

Data publikacji: 2020-01-17

trafność 18%

Przedmiot umowy obejmował roboty ogólnobudowlane, sanitarne, elektryczne, geodezyjne oraz zagospodarowanie terenu. (...)Wskazała również na przyczyny opóźnienia wynikające z przerw w dostawie energii elektrycznej i złych warunkach atmosferycznych. (...)Świadek wyjaśniła, że powodem wstrzymania prac było przyjęcie prze wykonawcę innych rozwiązań niż przyjęte w projekcie bądź w ogóle odstępstwo od projektu. Świadek ten podał nadto, że wykonawca w sposób nieprawidłowy wykonał wyłaz dachowy oraz izolację balkonów, nieprawidłowo zainstalował zwody instalacji odgromowej.
Czytaj więcej»

I C 757/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Krakowie

Data orzeczenia: 2017-09-20

Data publikacji: 2018-01-23

trafność 19%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)(...) Prezydent Miasta K. zatwierdził projekt budowlany i udzielił powodowi Z.(...)mieszkalny (...) wraz z wewnętrznymi instalacjami: wod-kan-c.o. i elektryczną, w budynku mieszkalnym wielorodzinnym z usługami przy ul. (...) w K. — dz. nr 51, obr. 15 Ś. . (...)W § 1 pkt 4 tej uchwały Pozwana wyraziła zgodę rozbudowę koniecznych instalacji wewnętrznych oraz ingerencję w części wspólne budynku, w tym klatkę schodową w celu wykonania instalacji oddymiającej, włazu dachowego wraz drabina, innych instalacji p.poz., połać dachową w celu(...)(...)W skład w.w. dokumentacji wchodziły zaświadczenia Prezydenta Miasta K. z dnia 8 grudnia 201 6r. dla lokali (...) (...) z projektem tarasu, decyzja o umorzeniu postępowania w sprawie odbioru i kopie wniosków zakończenie budowy. pomstowania umorzeniu Dowód: - odpis protokołu, k. 56. (...)Powód na uzasadnienie legalności wykonania tarasu powołuje się na dokumenty w postaci projektu architektoniczno – budowlanego oraz decyzję o pozwoleniu na budowę.
Czytaj więcej»

III C 75/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2024-01-30

Data publikacji: 2024-03-28

trafność 9%

Rodzina pozwanych otrzymała nowe meble, sprzęty kuchenne, została wykonana nowa instalacja elektryczna, wymieniono podłogi, otynkowano i pomalowano ściany, co znacząco poprawiło warunki życia rodziny pozwanych. (...)Z uzasadnienia projektu ustawy nowelizującej nie wynika, by zmiana użytego w art. 14 ust. 1 pkt 4 pkt 2 ustawy miała pociągać za sobą zmiany merytoryczne.
Czytaj więcej»

III C 529/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2024-04-18

Data publikacji: 2024-07-04

trafność 11%

Orzeczenie nieprawomocne

Do takich zmian wymagana jest dokumentacja o zmianie przeznaczenia złożona w Urzędzie Miejskim, projekt wykonanych zmian oraz zatwierdzenie przez konserwatora zabytków, ponieważ budynek znajduje się pod patronatem konserwatora zabytków, jak również uchwała współwłaścicieli nieruchomości. (...)Na podstawie art. 14 ustawy na koszty zarządu nieruchomością wspólną składają się w szczególności: 1) wydatki na remonty i bieżącą konserwację, 2) opłaty za dostawę energii elektrycznej i cieplnej, gazu i wody,(...)(...)Należy w tej materii przytoczyć, że zgodnie z art. 45a ust. 6 ustawy Prawa energetycznego w przypadku gdy wyłącznym odbiorcą paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła dostarczanych do budynku(...)kosztów zakupu paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła. (...)(...)wody użytkowej dostarczanej centralnie poprzez instalację w budynku.
Czytaj więcej»

III C 533/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2023-08-25

Data publikacji: 2023-11-28

trafność 19%

Orzeczenie nieprawomocne

W tym samym miejscu pozwana ulokowała skrzynki gazowe i elektryczne. (...)Zgodnie z projektem skrzynki elektryczne i gazowe miały być posadowione na działce stanowiącej własność Gminy M. S. . (...)(...)że: - zapoznała się z projektem architektoniczno – budowlanym i zmianami(...)(...)(...)że: - zapoznała się z projektem architektoniczno – budowlanym i zmianami(...)
Czytaj więcej»