Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
4240

XXIII Ga 1634/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-05-26

Data publikacji: 2021-06-21

trafność 9%

Zaskarżonemu wyrokowi pozwany zarzucił: 1) Brak pozytywnego rozpatrzenia jego wniosku dotyczącego odroczenia rozprawy wyterminowanej na 21 stycznia 2020 r. pomimo dostarczonego uzasadnienia wraz z kopią biletu lotniczego. 2) Naruszenie przepisów postępowania, a(...)(...)Wykreślenie spółki przejmowanej z Rejestru powoduje, że traci ona byt prawny i co oczywiste zdolność sądową, ponieważ przestaje być podmiotem praw i obowiązków. (...)Można także rozważać, czy nieważność postępowania nie wynika z pozbawienia możności obrony swych praw ( art. 379 pkt 5(...)
Czytaj więcej»

XXIII Ga 1675/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-03-08

Data publikacji: 2017-05-19

trafność 31%

Teza orzeczenia: Prawo ochrony środowiska: kolejność doręczania pozwu przed wpływem terminu zawiłego określonego w art. 129 ust. 2 Prawo ochrony środowiska obowiązującego, dla dochodzenia tego terminu, jeśli pozew jest pierwszym pismem, którym uprawniony występuje z roszczeniem określonym w art. 129 ust. 1-3 prawa ochrony środowiska do zobowiązującego.
Powodowie wytoczyli bowiem powództwo opierając swe żądanie na treści art. 129 Prawo ochrony środowiska, które w istocie(...)ograniczonego użytkowania, nie zaś hałasu lotniczego aktualnie odnotowywanego. (...)W związku z powyższym, nie można hałasu lotniczego utożsamiać z ograniczeniami wprowadzonymi na podstawie aktów prawnych ustanawiających strefy ograniczonego użytkowania. (...)Ograniczenia prawa własności nieruchomości mieszczących się w obszarze ograniczonego użytkowania wprowadzone tą uchwałą nie naruszają istoty tego prawa. (...)Utworzenie obszaru ograniczonego użytkowania nie jest zatem rozwiązaniem naruszającym prawo własności powodów ponieważ mieli oni prawo do uzyskania odszkodowania za poniesioną szkodę.
Czytaj więcej»

XXI Pa 578/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-11-25

Data publikacji: 2017-03-07

trafność 9%

Stanowiska stron Pozwem z 30 sierpnia 2013 roku skierowanym przeciwko Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Lotniczemu Pogotowiu (...) w W. A. D. wniósł o zasądzenie na jego rzecz 30 000,00 zł tytułem odszkodowania za niezgodne z prawem wypowiedzenie umowy o pracę oraz(...)(...)U pracodawcy obowiązywał Regulamin Pracy SP ZOZ Lotniczego Pogotowia (...) . (...)Pracodawca pouczył powoda o prawie wniesienia odwołania do Sądu. (...)W okresie tego zwolnienia pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia.
Czytaj więcej»

XXI Pz 3/16

zarządzenie, postanowienie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-06-28

Data publikacji: 2016-10-24

trafność 10%

Ostatnia z wymienionych spółek prowadzi tożsamą działalność na rynku lotniczym co (...) sp. z o.o. , wykorzystując jej mienie. (...)Prawo upadłościowe i naprawcze . (...)Z tą chwilą staje się ona podmiotem praw i obowiązków spółki w organizacji. (...)Tymczasem ani przepisy krajowego prawa pracy, ani przepisy prawa upadłościowego nie przewidują odpowiedzialności nabywcy przedsiębiorstwa upadłego za zobowiązania ze stosunku pracy.
Czytaj więcej»

XXIII Zs 96/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-11-16

Data publikacji: 2024-08-23

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Prawo budowlane . (...)Prawo budowlane . (...)Zasada pewności prawa zaś wywodzona z zasady demokratycznego państwa prawa Zasada zaufania do państwa i stanowionego przez nie prawa jest zasadą konstytucyjną, która z(...)jako dyrektywa wykładni przepisów cywilnego prawa procesowego. (...)Nieuzasadniona rozbieżność w orzecznictwie może naruszać zasadę pewności prawa wyrażoną w art. 2 Konstytucji oraz zasadę równości wobec prawa poprzez traktowanie różnych podmiotów w odmienny sposób w takiej samej sytuacji faktycznej.
Czytaj więcej»

XXIII Zs 16/21

wyrok

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-05-11

Data publikacji: 2022-02-01

trafność 31%

Orzeczenie nieprawomocne

Sąd Okręgowy zważył, co następuje: Na wstępie analizy niniejszej sprawy należy wskazać na zmiany i zakres obowiązywania w tej sprawie przepisów „ Prawa zamówień publicznych ”. (...)U. z 2019 r., poz. 2020) – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo zamówień publicznych (dalej jako: wprowPZP),(...)29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej jako: dPZP), która zastąpiona została ustawą z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. (...)Prawo zamówień publicznych znajduje odpowiednie zastosowanie również w postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi) ograniczy się do przedstawienia jedynie wyjaśnienia podstawy prawnej wyroku z przytoczeniem przepisów prawa. (...)Reasumując należy wskazać, że zaskarżony wyrok Krajowej Izby Odwoławczej w pełni odpowiadał przepisom prawa procesowego i materialnego, a powołane w skardze zarzuty nie mogły doprowadzić do jego wzruszenia.
Czytaj więcej»

XXIII Zs 54/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-09-09

Data publikacji: 2022-02-11

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Zamawiający nie ma przecież obowiązku prowadzenia „dochodzenia" co do tego, co zaoferował skarżący, a miał prawo (a wręcz powinien) oprzeć się na danych przedstawionych mu w ofercie. (...)Jego przedmiotem jest: usługa lotniczego transportu osób wraz z bagażem podręcznym o wadze do 10 kg oraz okazjonalnie towarów na platformy morskie położone w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej Rzeczpospolitej Polskiej. (...)W konsekwencji do ww. postępowania o udzielenie zamówienia publicznego znajdują zastosowanie przepisy ustawy prawo zamówień publicznych z dnia 29(...)tutejszym Sądem – przepisy ustawy prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. (dalej także jako: „n. p.z.p. ”). (...)Należy także wyjaśnić w tym miejscu, że zamawiający zawsze jest stroną postępowania toczącego się w trybie prawa zamówień publicznych .
Czytaj więcej»

XX GC 1127/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-02-14

Data publikacji: 2018-08-10

trafność 28%

Orzeczenie nieprawomocne

W ocenie pozwanego lokal powodów bardziej jest narażony na hałas samochodowy niż lotniczy. (...)Prawo Ochrony Środowiska (POŚ). (...)Szkoda ma być normalnym następstwem wejścia w życie rozporządzenia lub aktu prawa miejscowego wprowadzającego ograniczenia w sposobie korzystania z nieruchomości. (...)Z analizy pomiarów ciągłych hałasu lotniczego, wynika, iż dla obszaru obsługiwanego przez urządzenia kontrolne, np. w 2008 roku poziom hałasu lotniczego był wyższy niż np. 2012,(...)poziomie ceny transakcyjnej wpływ hałasu lotniczego.
Czytaj więcej»

XX GC 1119/13

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-05-31

Data publikacji: 2017-10-17

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

Prawo o ustroju sądów administracyjnych (Dz. (...)Prawo budowlane (Dz. (...)Prawo budowlane (Dz. (...)Prawo ochrony środowiska .
Czytaj więcej»

XXI Pa 330/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-10-18

Data publikacji: 2017-01-26

trafność 6%

Dyrektor M. obiecał, że wymieni D. Z. i pana S. jako współautorów tej analizy, ale na konferencji w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej ta praca została zaprezentowana przez pana M. jako jego dzieło. (...)W ocenie Sądu Rejonowego w niniejszej sprawie brak jest dowodów na to, aby wobec powódki stosowano mobbing w rozumieniu przepisów kodeksu prawa pracy. (...)Reasumując, zarzuty powódki dotyczące naruszenia przepisów prawa procesowego okazały się w całości nieuzasadnione. (...)Zgodnie z art. 98 § 1 k.p.c. strona przegrywająca sprawę obowiązana jest zwrócić przeciwnikowi na jego żądanie koszty niezbędne do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu).
Czytaj więcej»