Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

IV P 102/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Suwałkach

Data orzeczenia: 2015-12-22

Data publikacji: 2016-04-21

trafność 9%

Należało założyć linię telefoniczną, Internet, uprzątnąć śmieci, wyremontować pomosty, naprawić instalację elektryczna , wodociągową, kanalizacyjną, odrestaurować domki wypoczynkowe.
Czytaj więcej»

III Ca 1587/17

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2018-12-31

Data publikacji: 2019-03-20

trafność 7%

Wymienił instalację elektryczną.
Czytaj więcej»

XVI GC 244/14

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-09-29

Data publikacji: 2018-08-20

trafność 7%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)innych obiektów, gdzie jest eksploatowana instalacja, która jest kwalifikowana jako takie przedsięwzięcie, w drodze rozporządzenia tworzy wojewoda. (...)(...)innych obiektów, gdzie jest eksploatowana instalacja, która jest kwalifikowana, jako takie przedsięwzięcie, tworzy w drodze uchwały sejmik województwa. (...)Nieruchomość posiada dostęp do mediów miejskich – gazu, energii elektrycznej i sieci wodnej.
Czytaj więcej»

VIII GC 938/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2023-12-01

Data publikacji: 2024-06-06

trafność 11%

W przedmiotowym lokalu przebywali głównie pracownicy podnajemcy, którzy w okresie zimowym, z uwagi na panujące w nim niskie temperatury, pracowali w rękawiczkach, a także dogrzewali się przy pomocy piecyków elektrycznych. (...)Pismem datowanym na 16 marca 2016 r., pozwana działając na podstawie art. 682 k.c. , złożyła powodowi oświadczenie o wypowiedzeniu umowy najmu bez zachowania terminów wypowiedzenia z uwagi na występujące w nim wady w postaci nieprawidłowo działającej instalacji centralnego ogrzewania. (...)(...)było konieczne dogrzewane lokalu urządzeniami elektrycznymi należało przyjąć koszt dogrzania lokalu poprzez wyliczenie deficytu energii. Od przyjętego urządzenia np. klimatyzator, farelka, grzejnik elektryczny zależałaby ilość zużytej energii.
Czytaj więcej»

XVII AmA 84/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-08-12

Data publikacji: 2016-08-24

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Sąd Okręgowy ustalił następujący stan faktyczny: W sektorze energii elektrycznej występuje m.in. podsektor przesyłu, dystrybucji i obrotu energią elektryczną. (...)W zależności od tego, czy uczestnik systemu miał przyłączenie urządzeń i instalacji do sieci przesyłowej lub fragmentów sieci rozdzielczych objętych obszarem rynku bilansującego mógł bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyć w rynku bilansującym. Ten użytkownik systemu, którego urządzenia lub instalacje nie były przyłączone do sieci(...)miał zawartą umowę dystrybucji energii elektrycznej. (dowód: pismo (...) SA z 2.03.2007 r., k. 144 akt admin.). (...)Dalej (...) SA prowadzą działalność gospodarczą na dwóch rynkach powiązanych: konkurencyjnym – obrotu energią elektryczną oraz zdominowanym – dystrybucji energii elektrycznej”.
Czytaj więcej»

XVII AmA 69/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2017-10-24

Data publikacji: 2019-07-23

trafność 8%

(...)niezgodność z umową osprzętu, urządzeń, instalacji, tynków, wypraw malarskich, podłoży i posadzek, okien i drzwi, oraz innych przynależności wynosi 2 lata od dnia wydania.”- wyrok SOKiK z dnia 14 grudnia 2010 r. (sygn. akt XVII AmC 2051/09, pozycja w Rejestrze 3530). (...)Możliwość spełnienia świadczenia w późniejszym niż umówiony terminie powód zastrzegł między innymi w sytuacji wystąpienia siły wyższej, zaliczył jednak do niej także strajki, oraz długotrwałe przerwy w dostawach energii elektrycznej lub długotrwałe awarie sieci teleinformatycznej. (...)Oczywiste w światle powyższego jest, że zarówno wskazanie przez powoda na strajk jak i na długotrwałe przerwy w dostawach energii elektrycznej lub długotrwałe awarie sieci teleinformatycznej(...)(...)W stosowanych przez spółkę postanowieniach umownych powód skraca do 1 roku własną odpowiedzialność wobec konsumenta z tytułu rękojmi w sytuacji gdy wady dotyczą innych robót budowlanych niż „ stanu surowego zamkniętego Budynku i instalacji”, .
Czytaj więcej»

XVII AmA 70/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-04-23

Data publikacji: 2021-09-21

trafność 22%

Instalacja nie była przewidziana do obsługi gmin innych niż powyższe. (...)Składowisko oraz instalacja w zakresie (...) wybudowana w ramach (...) jest, zgodnie z „Planem gospodarki odpadami dla województwa (...) 2014”, jedyną instalacją regionalną w obrębie (...) . (...)Zgodnie z art. 29 ust. 1ustawy o odpadach odpady są przetwarzane w instalacjach lub urządzeniach. (...)Jak zatem prawidłowo ustalił pozwany, przetwarzanie odpadów w instalacji zastępczej, jest dopuszczalne w przypadku gdy znajdująca się w nich instalacja uległa awarii lub nie może(...)oraz do czasu uruchomienia regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.
Czytaj więcej»

VIII GC 566/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2023-01-04

Data publikacji: 2023-06-06

trafność 16%

(...)G. : a rozłożenie kompletnej instalacji c.o. w posadzce poziomów +4,(...)0, -1, -2, b wykonanie instalacji pionów c.o. w zakresie brakujących(...)prób odbiorowych koniecznych do przekazania instalacji inwestorowi. (...)Umowa przewidywała zobowiązanie podwykonawcy do ponoszenia kosztów organizacji i utrzymania placu budowy oraz kosztów energii elektrycznej, energii cieplnej, wody i innych(...)(...)W treści w/w oświadczenia wskazano, iż do zakończenia robót objętych pozwoleniem na budowę pozostało wykonanie kilku prac z branży budowlanej, branży elektrycznej, zaś z branży sanitarnej pozostała kwestia wykonania instalacji awaryjnego wyrzutu helu. (...)Jednocześnie w treści w/w oświadczenia wskazano, iż do zakończenia robót objętych pozwoleniem na budowę pozostało wykonanie kilku prac z branży budowlanej, branży elektrycznej, zaś z branży sanitarnej pozostała kwestia wykonania instalacji awaryjnego wyrzutu helu.
Czytaj więcej»

III Ca 1689/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-04-01

Data publikacji: 2015-08-17

trafność 15%

W domu były złe warunki sanitarne, nie było instalacji wodno-kanalizacyjnej, ogrzewania, ubikacja była na zewnątrz budynku. Ojciec mieszkał w pokoju z kuchnią, a pozostała część budynku nie była przystosowana do zamieszkania, nie było wylewek, tynków, w łazience nie było instalacji elektrycznej. (...)(...)(...) , wymieniła okna, wykonała instalację centralnego ogrzewania w całym budynku, wykonała prace wykończeniowe w pokoju, w kuchni i łazience, założyła instalację wodno-kanalizacyjną w całym budynku. (...)(...)łazienki i założenie w niej instalacji elektrycznej, urządzenie pokoju i kuchni oraz(...)okien w tych pomieszczeniach, założenie instalacji wodno-kanalizacyjnej (z wyjątkiem doprowadzenia wody(...)
Czytaj więcej»

VIII GC 957/21

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2021-11-08

Data publikacji: 2022-06-21

trafność 17%

(...)(...)Wskazał on również, iż instalację wykonano zgodnie ze sztuką budowlaną i zgodnie z projektem. (...)(...)przez pozwanego, a więc zakładanie instalacji elektrycznych (główny przedmiot ujawniony w CEIDG),(...)linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych, wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych, klimatyzacyjnych, pozostałych instalacji budowlanych czy też czynności w(...)(...)Tym samym fakt, iż instalacja powoda znajdowała się głębiej (1,0 – 1,1 m) nie tylko nie pozostawał z powyższym w sprzeczności, lecz odpowiadał uwidocznionym w nim warunkom.
Czytaj więcej»