Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
11081

III Ca 1693/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-03-11

Data publikacji: 2016-05-13

trafność 8%

Istotność:

Podkreślił, że domek letniskowy może być używany i eksploatowany tylko w miesiącach letnich tj. od czerwca do września, dodając, że brak w tym domku ogrzewania, instalacji elektrycznej, wodnej i kanalizacyjnej, a także, że Urząd Miasta odmówił wykonania studzienki wodnej na działce nr (...) . (...)(...)telewizor S. , sokowirówkę, maszynkę elektryczną do mięsa, stolik turystyczny itp., dodając, że w/w kradzież zgłosił dzielnicowemu II Komisariatu Policji.
Czytaj więcej»

I C 839/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Ostrołęce

Data orzeczenia: 2019-06-18

Data publikacji: 2020-06-08

trafność 20%

Istotność:

Teza orzeczenia: Konstrukcja odpowiedzialności na zasadzie ryzyka oparta jest na założeniu, że już samo funkcjonowanie zakładu wprawianego w ruch za pomocą sił przyrody stwarza niebezpieczeństwo wyrządzenia szkody na osobie, niezależnie od działania lub zaniechania prowadzącego taki zakład i niezależnie od winy. Dlatego też nie zwalnia pozwanego z (...)
Interwencji ubocznej nie zgłosił przypozwany podwykonawca G. M. , odpowiedzialny na budowie za instalacje elektryczne. (...)W konkluzji opinii stwierdzono, że przyczyną śmierci J. C. było porażenie prądem elektrycznym. (...)(...)przy ul. (...) w M. instalacji elektrycznych zagospodarowania placu budowy polegające m.in. na wykonaniu remontu rozdzielni budowlanych przekazanych przez Zamawiającego – 7 sztuk, okablowanie, montaż i zasilenie rozdzielni budowlanych, wykonania pomiarów elektrycznych wykonanych instalacji. (...)Jeśli zaś chodzi o instalacje i urządzenia elektroenergetyczne, którym poświęcony jest rozdział 6 rozporządzenia zgodnie z § 53 instalacje rozdziału energii elektrycznej na terenie budowy powinny być(...)stopniu pracowników przed porażeniem prądem elektrycznym.
Czytaj więcej»

III Ca 2444/19

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2022-09-29

Data publikacji: 2023-06-16

trafność 11%

Istotność:

Występują też problemy z instalacją gazową, w jednym z lokali doszło do „(…) małego wybuchu (…)”, a podmiot przeprowadzający kontrolę stanu instalacji odmówił podpisania protokołu i w konsekwencji uszczelniono ją jedynie prowizorycznie. (...)Właściciele lokali nie wiedzą, jak jest rozliczana energia elektryczna, a utrzymanie czystości w kamienicy stanowi problem, gdyż przez pewien czas firmy sprzątające nie dostawały wynagrodzenia. (...)Kontakt urywał się w sytuacjach problemowych lub przy próbach wyjaśnienia konfliktów, a właściciele z trudem uzyskiwali informacje dotyczące sytuacji finansowej wspólnoty, przyczyn wydawania uchwał i powodów wyłączania energii elektrycznej w częściach wspólnych. (...)(...)do zlikwidowania problemów z nieszczelną instalacją gazową i nie reagował na prośby właścicieli dotyczące montażu bram i skrzynek listowych.
Czytaj więcej»

III Ca 2712/21

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2023-05-26

Data publikacji: 2024-05-02

trafność 9%

Istotność:

M. O. uiszczała opłaty za energię elektryczną na nieruchomości w latach 2003-2013. (...)K. D. zawarł w (...) S.A. umowę o sprzedaż energii elektrycznej i usługę dystrybucji tej energii do punktu poboru energii w (...) i uiszczał rachunki za elektryczność. (...)S. W. – mąż M. W. zawarł w dniu 2 września 2011 r. umowę dotyczącą instalacji systemu alarmowego w domku letniskowym posadowionym na nieruchomości w (...) a następnie umowę o monitorowanie sygnałów tego systemu.
Czytaj więcej»

III Ca 2088/19

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2023-01-23

Data publikacji: 2024-03-13

trafność 16%

Istotność:

(...)uzupełniająca opinia biegłego z zakresu instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych L. K. , k. 664-664 odwrót, 00:04:36-00:25:42, pisemna uzupełniająca opinia biegłego z zakresu instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych L. K. , k. 668-669). (...)Powierzchnia nieruchomości, której dotyczą powyższe ograniczenia w wykonywaniu prawa własności, wynosi 523 m 2 (pisemna opinia biegłego z zakresu instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych L. K. , k.599-611). (...)(...)z opinii biegłego z zakresu instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych, a Sąd I instancji, odstępując od jego przeprowadzenia, naruszył art. 278 k.p.c. w związku z art. 227 k.p.c. (...)Opinia biegłego z zakresu instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych pozwoliła ustalić również,(...)konieczności znoszenia szkodliwego działania pola elektrycznego i magnetycznego; ograniczenia te oddziałują na obszar prawie całej posesji, bo na teren o powierzchni 523 m 2 .
Czytaj więcej»

I Ns 96/15

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bytowie

Data orzeczenia: 2016-04-20

Data publikacji: 2016-04-21

trafność 11%

Istotność:

Teza orzeczenia: Skarb Państwa sprzedał prawo własności nieruchomości objętej działką ewidencyjną nr 118/4 Stanisławowi i Marii małżonkom Zander. Logicznie wynikają z tego dwie istotne konsekwencje faktyczne i prawne: • po pierwsze – inwestycja w 1971 r. na obszarze obecnej działki ewidencyjne nr 118/27 dokonał Skarb Państwa – przedsiębiorstwo energetyczne na (...)
(...)zakładów nie zbywających zawodowo energii elektrycznej i zakładów nie związanych z państwową lub okręgową siecią elektryczną. (...)Ponadto cała cywilizacja ludzka oparta jest na wykorzystaniu energii elektrycznej i przez pryzmat tych aspektów działalności ludzkiej należało zawsze dokonywanie ocen także w tej sparwie. (...)Od tego czasu linia średniego napięcia 15 kV o numerze 414 działa nieprzerwanie dostarczając energii elektrycznej aż do dnia zamknięcia rozprawy i w tym okresie nie zmieniła swego przebiegu. [dowody: k – 83-84 oraz k – 320 - 321 zeznania św. (...)Najpóźniej od tej daty należało więc – zdaniem Sądu Rejonowego - przyjąć, iż linia nr 414 średniego napięcia 15 kV była w posiadaniu poprzedników prawnych wnioskodawcy, jej przebieg się nie zmienił, służyła nieprzerwanie do przesyły energii elektrycznej z do dnia zamknięcia rozprawy.
Czytaj więcej»

I Ns 94/15

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bytowie

Data orzeczenia: 2015-12-07

Data publikacji: 2016-05-19

trafność 8%

Istotność:

Teza orzeczenia: a) była to inwestycja Skarbu Państwa na nieruchomości stanowiącej przedmiot własności osoby fizycznej w chwili dokonywania inwestycji. W paszporcie linii brak było zgody właściciela na dokonanie inwestycji w chwili zamknięcia rozprawy. Nie było też odpisów decyzji administracyjnych, które by legalizowały dokonanie inwestycji energetycznej (...)
(...)zakładów nie zbywających zawodowo energii elektrycznej i zakładów nie związanych z państwową lub okręgową siecią elektryczną. (...)(...)gospodarczą polegającą na przesyłaniu energii elektrycznej, to korzysta z urządzeń stanowiących sieć energetyczną, łącząc je z innymi elementami instalacji [ II CSK 218/12, LEX nr 1288630]. (...)(...)kontrolą urządzeń energetycznych, przesyłem energii elektrycznej. (...)(...)wykorzystujące je do przesyłu energii elektrycznej, a więc fizycznie władające nimi.
Czytaj więcej»

X GC 218/18

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2021-03-24

Data publikacji: 2021-06-10

trafność 21%

Istotność:

W toku wykonywania prac – na skutek nieprawidłowo wykonanej inwentaryzacji sieci elektrycznej – konieczna była zmiana w zewnętrznych instalacjach wodno – kanalizacyjnych. (...)Pozwana wystąpiła o wydanie pozwolenie zamiennego w zakresie przebiegu zewnętrznych instalacji sieci elektrycznych, które zostało wydane w dniu 6 października 2015 roku. (...)(...)kosztorys na uzupełnienie braków na instalację pary technologicznej, kosztorys na dodatkową instalację w hali C, kosztorys na przeniesienie rozdzielni elektrycznych oraz robót dodatkowych na hali H i kosztorys na demontaże instalacji wentylacji (dowód: pismo k.1454, wykaz k.1456). (...)Zawnioskowani świadkowie to odpowiednio projekt z branży instalacji elektrycznych i architekt.
Czytaj więcej»

X GC 365/10

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2014-11-05

Data publikacji: 2014-11-18

trafność 5%

Istotność:

(...)śrubowa stanowi urządzenie połączone z instalacją powietrza, lecz nie mające żadnego zakotwienia – ustawione na przekładkach gumowych (opinia biegłego ds. budownictwa, k.686, załącznik, k.693). (...)Tym samym są rzeczy, które oczywiście odłączyć z budynku można, np. drzwi, okna, gniazda i przełączniki elektryczne, urządzenia sanitarne, armatury łazienkowe itd.,(...)(...)Jest bowiem faktem powszechnie znanym, że nie można odłączyć z budynku szafki (wykonanej „pod zlew”) bez odłączenia samego zlewu, który bez wątpienia jest elementem składowym budynku (posiada stosowną instalację dopływu i odpływu wody).
Czytaj więcej»

X GC 375/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2015-07-06

Data publikacji: 2015-08-20

trafność 9%

Istotność:

W uzasadnieniu pozwu powód podał, że zawarł z pozwanym umowę, mocą której zobowiązał się do wykonania na rzecz pozwanego kompleksowych instalacji energetycznych i elektrycznych na terenie prowadzonej przez pozwanego inwestycji – budowie Muzeum (...) w W. . (...)Pozwany zlecił, a powód jako podwykonawca przyjął do wykonania wskazane w umowie roboty budowlane w postaci kompleksowego wykonania instalacji energetycznych i elektrycznych wraz z oprzewodowaniem AV. W(...)
Czytaj więcej»