Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7984

II K 1208/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2013-04-23

Data publikacji: 2013-11-29

trafność 9%

(...)dokumentach w postaci protokołów okazania wizerunku osoby, opinii lekarskich, dokumentacji medycznej, opinii sądowo-lekarskich zarówno pisemnej jak i ustnych uzupełniających i innych. (...)Dodatkowo, z protokołów okazania wizerunku niezbicie wynika, iż P. R. (1) jest rozpoznawany przez P. S. (1) , M. Ł. (1) , A. K. , M. K. , M. Ł. (2) ale wszyscy ci świadkowie jednocześnie zaprzeczają, by to P. R. (1) był napastnikiem. Dalsze czynności okazania już z wizerunkiem oskarżonego S. A. , prowadzą do wskazania go przez tych samych świadków, jako niewątpliwego sprawcę pobicia pokrzywdzonego P. S. (1) .
Czytaj więcej»

VI GC 177/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2013-05-18

Data publikacji: 2013-11-29

trafność 16%

Ewentualne, niezgodne z prawem wykorzystanie informacji uzyskanych z banku musiałoby bowiem ugodzić w wizerunek powódki i podważać jej wiarygodność, jako rzetelnego partnera biznesowego z punku widzenia dyskrecji w stosunkach handlowych. (...)Powódka w uzasadnieniu pozwu wskazuje na obawy związane z tym, w jaki sposób były wspólnik wykorzysta dane uzyskane i podważy wizerunek powódki, jako ,,rzetelnego partnera biznesowego z punku widzenia dyskrecji z stosunkach handlowych’’. (...)Wbrew twierdzeniom zawartym w pozwie, że ,,niezgodne z prawem wykorzystanie informacji uzyskanych z banku musiałoby ugodzić w wizerunek powódki i podważać jej wiarygodność,(...)(...)Trudno też znaleźć argument tłumaczący, w jaki sposób poprzez ujawnienie takich wiadomości, jakie otrzymał od pozwanego K. S. , naruszony został wizerunek powódki, jako rzetelnego partnera biznesu.
Czytaj więcej»

IV Ka 464/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Krakowie

Data orzeczenia: 2013-10-18

Data publikacji: 2013-11-29

trafność 18%

Wbrew wywodom skarżących nie można podważyć wyników rozpoznania wizerunku oskarżonego i to nie tylko z tego względu, iż kwestionowany § 6 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 czerwca 2003r. w sprawie warunków technicznych przeprowadzenia okazania (Dz.U. z 2003 r. (...)I w tym przedmiocie stwierdzić należy, że wbrew stanowisku przedstawionemu w apelacji, osoby prezentowane na załączonych do akt wizerunkach były w zbliżonym wieku, miały(...)on bez znaczenia przy okazaniu wizerunku popiersia. (...)(...)jednoznacznego i stu procentowego rozpoznania wizerunku okazywanego mężczyzny, odnosi się nie do D. H. , a do towarzyszącego mu mężczyzny będącego jednocześnie kierowcą samochodu marki B. . Już na zakończenie tej części rozważań zauważyć należy, iż wbrew stwierdzeniom oskarżonego nie może podważyć wiarygodności świadka to, że przed rozpoznaniem wizerunku Ł. G. wskazał, iż sprawca(...)
Czytaj więcej»

II Ca 638/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2013-10-17

Data publikacji: 2013-11-26

trafność 10%

Zdaniem Sądu Rejonowego, dopóki pozwani nie wykorzystują w sposób bezprawny utrwalonego, za pomocą kamery, zapisu obrazu, nie publikują wizerunków osób zainteresowanych bez ich zgody, nie można mówić o jakiejkolwiek bezprawności w zachowaniu pozwanych.
Czytaj więcej»

I ACa 324/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-09-12

Data publikacji: 2013-11-22

trafność 21%

Publikacja materiału w tygodniku (...) skutkowała naruszeniem dóbr osobistych powodów w postaci prawa do prywatności i prawa do wizerunku. (...)Wizerunki powodów zostały opublikowane bez ich zgody, zaś cały materiał dotyczy okoliczności ze sfery życia prywatnego powodów, które powodowie ukrywali przed opinią publiczną. (...)Opublikowanie w numerze 38 z 2010 r. w tygodniku (...) materiału prasowego dotyczącego wakacji powodów oraz zawierającego ich wizerunki stanowiło bezprawne naruszenie dóbr osobistych powodów w postaci prawa do prywatności oraz wizerunku. (...)W szczególności publikacje te, w tym obszerne sprawozdanie z ceremonii ślubnej powodów, kontrastują z zeznaniami powoda J. B. , który w toku przesłuchania przed sądem akcentował utratę swojej renomy jako muzyka na skutek samego faktu pojawienia się jego wizerunku w prasie kolorowej.
Czytaj więcej»

I ACa 723/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-11-06

Data publikacji: 2013-11-22

trafność 17%

M. F. , jako aktorka, ma prawo, a nawet obowiązek dbać o swój wizerunek. (...)Wizerunek aktora, również poza jego umiejętnościami i talentem, wpływa na jego atrakcyjność, zwiększając tym samym szanse na otrzymanie przez niego interesujących i intratnych propozycji. Zniszczenie wizerunku może odbierać aktorowi role, wpływać na liczbę otrzymywanych przez niego zleceń, eventów, reklam. (...)Do wykonania kalendarza z udziałem powódki jednak ostatecznie nie doszło, wobec braku jej zgody na zamieszczenie w nim zrobionych w czasie sesji zdjęć, które uznała za niekorzystne dla swego wizerunku.
Czytaj więcej»

IV Ka 784/13

uzasadnienie

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-10-14

Data publikacji: 2013-11-22

trafność 14%

Obowiązujące przepisy postępowania karnego stwarzają więc szerokie podstawy do zachowania w tajemnicy danych osobowych oraz wizerunku świadka, zapewniając mu tym samym swobodę zeznań oraz stwarzając mu poczucie bezpieczeństwa.
Czytaj więcej»

IV Ka 761/13

uzasadnienie

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-09-18

Data publikacji: 2013-11-22

trafność 20%

(...)to na pewno nie jego wizerunek utrwalono na znajdującym się w aktach sprawy zapisie wideo. (...)Wbrew argumentacji obu skarżących nie może budzić wątpliwości, że osobą której wizerunek utrwalono na zapisie z monitoringu z dnia 13 września 2010 r. jest właśnie oskarżony A. W. . (...)Nie może ulegać żadnej wątpliwości, że to właśnie wizerunek oskarżonego został utrwalony na dołączonym do akt sprawy zapisie wideo. (...)Także na utrwalonym zapisie wideo, na którym- powtórzyć trzeba- niewątpliwie zarejestrowano wizerunek oskarżonego, nie widać by A. W. miał problemy z poruszaniem, a w szczególności by musiał do chodzenia używać kul.
Czytaj więcej»

IV Ka 616/12

uzasadnienie

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-10-03

Data publikacji: 2013-11-22

trafność 22%

W okolicznościach rozpoznawanej sprawy świadkom T. K. (1) oraz J. M. okazano w pierwszej kolejności wyłącznie utrwalony wizerunek oskarżonego K. . (...)Wszak wizerunki mężczyzn przedstawione świadkom istotnie odbiegały od wyglądu oskarżonego. Nie ulega wątpliwości, że mężczyźni, których wizerunki przedstawiono pod poz. 1, 2 i 5 wyglądają na osoby starsze od oskarżonego. (...)Spośród okazanych świadkom wizerunków mężczyzn, wyłącznie ten znajdujący się na zdjęciu nr 4 może uchodzić za osobę zbliżoną wiekiem do oskarżonego.
Czytaj więcej»

II AKa 95/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-09-30

Data publikacji: 2013-11-22

trafność 2%

Przeczy temu wizerunek jego twarzy na załączonych zdjęciach, który potwierdza również opis podany przez świadka.
Czytaj więcej»