Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
3933

VI Ns 50/13

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Oławie

Data orzeczenia: 2013-04-18

Data publikacji: 2013-05-30

trafność 14%

Orzeczenie nieprawomocne

Uzupełnili dach, założyli centralne ogrzewanie, doprowadzili wodę oraz wymienili instalacje elektryczną. (...)(...)do uczestniczki postępowania o doręczenie projektu umowy najmu części budynku przez nich zajmowanego, ustalenie wysokości stawki czynszu a także rozliczenia nakładów jakie ponieśli na nieruchomość wnioskodawczyni. (...)(...)których wnioskodawcy proszą o doręczenie projektu umowy najmu oraz rozliczenie zaległego czynszu z poniesionymi przez nich nakładami na nieruchomość, czy też przedstawiają propozycje co do wysokości stawek czynszu za zajmowaną przez nich część nieruchomości.
Czytaj więcej»

III AUa 1081/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2013-04-09

Data publikacji: 2013-05-30

trafność 17%

Naprawiał wówczas urządzenia elektryczne. (...)Przy stanowisku pracy musiał też studiować projekty i dokumentację. (...)Pod pozycją 119 ujęto tam montera instalacji elektroenergetycznej pod ziemią i w szybie. (...)Pod poz. 12 wymieniono prace przy spawaniu i wycinaniu elektrycznym, gazowym i atomowowodorowym.
Czytaj więcej»

V ACa 963/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2012-12-20

Data publikacji: 2013-05-30

trafność 13%

Starosta B. projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę dla (...) sieci wodociągowej wraz przepompownią ścieków. (...)(...)odprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej oraz inne urządzenia podobne nie należą do części składowych nieruchomości, jeżeli wchodzą w skład przedsiębiorstwa. (...)W obecnym stanie prawnym nie można jednak przyjąć, aby własność tych ruchomości z chwilą połączenia z instalacją przedsiębiorstwa w taki sposób, że stała się jej częścią składową, prowadziła do nabycia własności tych urządzeń. (...)Mając zaś na względzie, że celem obecnego unormowania jest uregulowanie stosunków własnościowych dotyczących urządzeń służących do doprowadzania lub odprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej oraz innych urządzeń podobnych (por. uzasadnienie projektu ustawy o zmianie ustawy -(...)
Czytaj więcej»

III U 846/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Ostrołęce

Data orzeczenia: 2013-04-03

Data publikacji: 2013-05-30

trafność 15%

Orzeczenie nieprawomocne

W ramach czynności konserwacyjnych urządzeń elektrycznych i instalacji elektrycznej zainteresowany wymieniał bezpieczniki, styczniki i wykonywał inne czynności konieczne do prawidłowej pracy urządzeń elektrycznych i instalacji elektrycznej. (...)(...)czy brudu i sprawdzeniu elementów instalacji oraz przykręceniu poluzowanych przewodów, zaś konserwacja urządzeń elektrycznych polegała na wymianie bezpieczników czy styczników, usuwał też awarie urządzeń elektrycznych i instalacji elektrycznych, był jedyną osobą wykonującą takie czynności. (...)E. P. pytany o W. S. (1) zeznał zaś, że strony łączyła umowa zlecenia dotycząca instalacji elektrycznych. (...)Na podstawie tych umów zobowiązał się natomiast do wykonania określonych usług, mających na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania urządzeń elektrycznych i instalacji elektrycznej w (...) .
Czytaj więcej»

I ACa 512/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2012-11-08

Data publikacji: 2013-05-28

trafność 18%

Inwestor Gmina K. miała podłączyć napięcie elektryczne. (...)Umowę podpisano w następnych dniach, a Gmina K. otrzymała projekt umowy. (...)(...)drenażowych, wystąpienie cieku wodnego, niedrożność instalacji drenażowej, złe sklasyfikowanie gruntu, brak wykonania przez inwestora przyłącza elektrycznego, czy atypowe, niesprzyjające warunki atmosferyczne. (...)W razie opadów i przerwania robót z tym związanych projekt przewidywał, czy wręcz nakazywał zapobieżenie nawilgocenia gruntu właśnie poprzez rozłożenie folii.
Czytaj więcej»

I ACa 50/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-04-12

Data publikacji: 2013-05-24

trafność 14%

Wynajmujący wyraził zgodę na przebudowę lokalu ze stosownym projektem w tym zakresie. (...)Całe pomieszczenie zgodnie z projektem zostało wyposażone w instalację elektryczną i okablowanie komputerowe. (...)Roboty budowlane wykonane w lokalu były zgodne z dokumentacją i projektem. (...)Świadek D. K. (2) zeznał zaś, że w przedmiotowych lokalach były instalacja elektryczna i woda z urządzeniami, były sanitariaty, były też podłogi.
Czytaj więcej»

I ACa 1387/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-01-30

Data publikacji: 2013-05-22

trafność 29%

Dokumentacja projektowa obejmowała część dostarczoną przez zamawiającego, tj. projekt budowlany osiedla oraz część opracowaną przez wykonawcę, tj. projekt wykonawczy instalacji wewnętrznych sanitarnych, grzewczych i elektrycznych dla każdego z budynków indywidualnie. (...)Dnia 15 października 2010 r. strona powodowa dokonała odbioru prac instalacji elektrycznej i sterowniczej. (...)W dniu 23 listopada 2010 r. strony przystąpiły do odbioru prac w zakresie instalacji wod.-kan., c.o., gaz. i elektrycznej. (...)W pkt 3 § 1 umowy przyjęto, iż dokumentacja projektowa obejmuje część dostarczoną przez zamawiającego, tj. projekt budowlany osiedla oraz część opracowaną przez wykonawcę tj. projekt wykonawczy instalacji wewnętrznych sanitarnych, grzewczych i elektrycznych dla każdego z budynków indywidualnie.
Czytaj więcej»

V ACa 13/13

wyrok

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2013-04-11

Data publikacji: 2013-05-22

trafność 16%

W dniu 21 kwietnia 2008 roku strony zawarły umowę o wykonanie robót budowlanych, na mocy której powód zobowiązał się do wykonania na rzecz pozwanych prac wykończeniowych w budynku według projektu budowlanego oraz zgodnie z zakresem robót, wyszególnionym w załączniku do tejże umowy. (...)(...)2008 roku nastąpił odbiór robót instalacji elektrycznej. (...)Zaniżona grubość ocieplenia elewacji jest zgodna z projektem i obowiązującymi w dacie budowy przepisami, jednak zaniżona w stosunku do umowy stron. (...)Jeżeli zatem w toku robót pojawi się potrzeba wykonania dodatkowych elementów budynku, które nie były przewidziane w umowie i w projekcie, to strony mogą - w drodze dodatkowego porozumienia – poszerzyć zakres robót i należne wynagrodzenie ewentualnie sposób jego ustalenia.
Czytaj więcej»

X P 541/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-03-21

Data publikacji: 2013-05-15

trafność 13%

Działalność tego typu była tożsama z działalnością strony pozwanej, tj. miała polegać na wykonywaniu i serwisowaniu instalacji gaszenia. (...)Do jego zadań należy realizowanie projektów instalacji, nie zaś ich serwisowanie. (...)W tym czasie firma ta nie zajmowała się działalnością konkurencyjną wobec strony pozwanej, specjalizowała się w zabezpieczeniu energii elektrycznej (dostarczaniem agregatów prądotwórczych). (...)Jest tworzony projekt reorganizacji firmy.
Czytaj więcej»

I ACa 1398/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-02-13

Data publikacji: 2013-05-15

trafność 10%

(...)to, że dotychczas dostarczana energia elektryczna powoduje awarię sprzętu domowego zasilanego energią. (...)(...)dowiązaniami liniowymi, zgodnie z zatwierdzonym projektem na terenach działki położonej w G. m.in. działki nr (...) . (...)(...)roku usunęła z jego nieruchomości instalację, składającą się z trzech słupów(...)2006 roku do usunięcia wspomnianej instalacji. (...)(...)(np. wskutek pożaru wywołanego awarią instalacji elektrycznej zniszczeniu uległy części składowe gruntu: budynek, roślinność itp.).
Czytaj więcej»