Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
3933

I ACa 957/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2012-12-19

Data publikacji: 2013-01-18

trafność 12%

Do 20 marca 2003r. zakończono prace wykończeniowe na pierwszym piętrze tego domu i wykonano wewnętrzną instalację wodociągowo - kanalizacyjną, co. i elektryczną wraz z przyłączami. Budynek był wznoszony w oparciu o tzw. projekt gotowy autorstwa B. W. . (...)Projekt przewidywał wykonanie ław fundamentowych i ścian fundamentowych wylewanych na mokro z betonu. (...)W dokumentacji brak jest adnotacji o zaadaptowaniu projektu domu do warunków miejscowych.
Czytaj więcej»

V ACa 564/12

wyrok

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2012-12-21

Data publikacji: 2013-01-15

trafność 31%

Przed przystąpieniem do głosowania nad zaskarżaną uchwałą warunki projektu szczegółowo wyjaśniał inspektor nadzoru J. Z. , który dysponował projektem instalacji oraz kosztorysem. (...)Projekt zakłada umieszczenie całej instalacji w klatce środkowej (w segmencie B). (...)Istniała również możliwość zapoznania się z projektem instalacji na zebraniu. Przyjęcie zaskarżonej uchwały nie przesądza również o tym, iż instalacja powstanie w kształcie przewidywanym w projekcie.
Czytaj więcej»

I ACa 454/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2012-10-25

Data publikacji: 2013-01-03

trafność 22%

Pozwana spółka (...) poszukiwała na budowę powoda szeregu podwykonawców np. do wykonania systemu alarmowego, instalacji elektrycznej. (...)Pozwany nie rozliczył się do końca także z wykonującym na jego zlecenie instalację elektryczną. (...)Pozwany wykonał te instalacje niezgodnie z projektem, samowolnie zmienił projekt budowlany w tym zakresie, a także wykonał wbrew projektowi budowlanemu odcinek zewnętrznej sieci sanitarnej, który nie był przewidziany w projekcie. (...)Instalacja była ułożona z jednakowej grubości rur.
Czytaj więcej»

VI ACa 688/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-09-07

Data publikacji: 2012-12-21

trafność 21%

Plan rozwoju nie może zaś stać się instrumentem, który utrudnia dostęp do rynku wytwarzania energii elektrycznej i rozwój konkurencji w dostawach energii. Nie może być także instrumentem blokującym rozwój odnawialnych źródeł energii elektrycznej. (...)Skoro jest to „opłata za przyłączenie do sieci", to jest to opłata za zespolenie (złączenie) instalacji nowego wytwórcy energii z siecią przedsiębiorstwa energetycznego. Ponieważ jest to opłata za zespolenie przyłączanej instalacji z istniejącą siecią, powinna obejmować tylko nakłady na wykonanie owego zespolenia.
Czytaj więcej»

I ACa 892/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-10-09

Data publikacji: 2012-12-19

trafność 42%

W dniu 2 października 2008 r. w czasie wizji lokalnej na budowie przedstawiciele wykonawcy stwierdzili rozbieżności pomiędzy projektem budowlanym, a rzeczywistymi instalacjami elektrycznymi, uznając je za zmiany nieistotne wprowadzone do projektu powykonawczego za zgodą autora projektu budowlanego. (...)Instalacja elektryczna została wykonana niezgodnie z projektem głównym bez projektu zamiennego, a jej faktyczne wykonanie dokumentuje projekt powykonawczy. (...)Pozwany mimo wstrzymania przez powoda elektrycznych robót poprawkowych do czasu wyjaśnienia niezgodności wykonanych instalacji z projektem, nie przedstawił powodowi projektu zamiennego, dotyczącego tych robót. (...)Biegły F. R. określił wady instalacji elektrycznej i odgromowej jako istotne ale usuwalne, przy czym koszt usunięcia tych wad nie przekracza ¼ wartości całej instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

I ACa 730/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2012-11-08

Data publikacji: 2012-12-18

trafność 39%

W ocenie powoda nadmierne zużycie energii elektrycznej, na skutek nieprawidłowej instalacji pompy ciepła, doprowadziło do strat na poziomie 20 000 – 30 000zł od uruchomienia instalacji do wniesienia pozwu. (...)Sporządzony został przez projektanta F. F. projekt instalacji samej kotłowni, wykonany w formie papierowej, a pozwany był w jego posiadaniu, lecz został on zniszczony po upływie okresu gwarancji. Projektu nie przekazano powodowi. (...)(...)protokołu końcowego i brak przekazania instalacji inwestorowi), wykonanie instalacji bez wymaganych projektów i niezgodnie z zapisami zawartymi w umowie, brak dokumentów gwarancyjnych, stosowanie wobec powoda nieuczciwej praktyki rynkowej oraz narażanie na wysokie opłaty za energię elektryczną.
Czytaj więcej»

V ACa 697/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2012-10-10

Data publikacji: 2012-12-04

trafność 16%

W sporządzonym w dniu 10 lutego 2010 roku przez technika budowlanego P. W. kosztorysie dotyczącym naprawy instalacji elektrycznej, wartość prac wyceniono na 8 013,18 złotych. Za sporządzony kosztorys i przegląd instalacji powódka nie zapłaciła. (...)Nie wykazała również, aby powódka groziła jej wyłączeniem energii elektrycznej. (...)Nie może przy tym odnieść rezultatu odwoływanie się skarżącej do mapy zatwierdzającej projekt zagospodarowania działki, gdy ten nie stanowił integralnej części umowy, która do niej się nie odwoływała.
Czytaj więcej»

I ACa 676/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2012-10-18

Data publikacji: 2012-12-02

trafność 10%

(...)S. (1) umowę na opracowanie projektu budowlanego wraz z projektem branżowym budynku mieszkalnego, wielorodzinnego wraz(...)budową drogi dojazdowej i innymi projektami niezbędnymi do realizacji ww. inwestycji. (...)W dniach od 23 lipca 2007 r. do 23 sierpnia 2007 r. projekt miejscowego planu został wyłożony do wglądu. (...)(...)P. , wniósł uwagi do projektu miejscowego planu, wskazując, że dla powyższej działki została wydana decyzja WZ przewidująca odmienne przeznaczenie niż projekt planu oraz, że projekt ten jest sprzeczny z założeniami obowiązującego studium. (...)Prezydent Miasta P. odmówił powodowi zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z wewnętrznymi instalacjami wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, elektrycznej oraz wewnętrznego układu drogowego oraz(...)
Czytaj więcej»

I ACa 910/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-10-16

Data publikacji: 2012-11-29

trafność 12%

Zgodnie z projektem miało dojść do zmiany części dachu nad rozbudowywaną częścią mieszkania. Prace miały obejmować również demontaż instalacji elektrycznej, wodnej, ścian wewnętrznych, miały zostać postawione nowe ściany i nowa konstrukcja dachowa. (...)Podstawowymi obowiązkiem powódki jako inwestora było zatem dostarczenie pozwanemu projektu oraz odebranie obiektu i zapłata umówionego wynagrodzenia, zaś pozwany zobowiązany był do wykonania prac budowlanych zgodnie z projektem, przekazanym mu przez powódkę oraz zgodnie ze sztuką budowlaną. (...)(...)pomimo jej oczywistej sprzeczności z projektem architektonicznym lokalu i oparcie na(...)
Czytaj więcej»

I ACa 450/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2012-09-12

Data publikacji: 2012-11-27

trafność 6%

Podstawowy przedmiot działalności spółki obejmuje 31 pozycji wymienionych w dziale III KRS, według (...) , w tym przede wszystkim produkcję kabli, maszyn, narzędzi, wykonywanie instalacji elektrycznych itd. (...)W dziedzinie technologii w 2010 r. spółka ukończyła projekt „Rozwój zasobów produkcyjnych w zakładzie w M. ”, dokonano modernizacji skręcarki (...) , uruchomiono średniociąg, dokonano modernizacji linii wytłaczania T-90.
Czytaj więcej»